בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפגנות אלימות ביהודה ושומרון בזמן המתיחות בעזה

בעד כאן דורשים לפתוח בחקירה ולהרחיק אנרכיסטים שהשתתפו וארגנו הפרות סדר אלימות בזמן המתיחות האחרונה בדרום

  • יח"צ
  • י' ניסן תשע"ט - 12:20 15/04/2019
גודל: א א א
פגיעת הטיל מעזה (צילום: משטרת ישראל)
פגיעת הטיל מעזה (צילום: משטרת ישראל)

ארגון עד כאן שלח מכתב לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן ולמפקד מחוז ש"י ניצב משה ברקת בבקשה לפתיחה בחקירה והרחקה מאזורי יהודה ושומרון של אנרכיסטים קיצונים, השותפים ומארגנים הפרות סדר אלימות באיזור יהודה ושומרון.

 המכתב, אותו שלח עו"ד רחביה פילץ בשם ארגון עד כאן, נשלח בתגובה להפרות סדר שנערכו לפני כשבועיים בכפר נבי סאלח הסמוך ליישוב נווה צוף בבנימין. הפרות הסדר התרחשו בשבת, בעת שהייתה מתיחות גדולה בדרום. ימים ספורים קודם לכן נורה טיל מרצועת עזה למושב משמרת בשרון ופצע מספר בני אדם, וכוחות צה"ל היו ערוכים לכניסה לעזה.
 
כפי שתואר במכתב "ביום 30.3.2019 התאספו בצהריים פלסטינים מהכפר נבי סאלח ביחד עם ישראלים, ויצאו בצעדה לעבר היישוב חלמיש-נווה צוף. בדרכם פגשו במספר ג'יפים צבאיים, או אז כיסו משתתפי הצעדה את פניהם והחלו בידויי אבנים לעבר החיילים ולעבר רכבי צה"ל".
 
למכתב מצורפים קישורים לאתרים המתעדים את ההתפרעות. בניהם: פוסט של צלם ערבי מהאירוע בנבי סאלח בו רואים את רעולי הפנים מיידים אבנים, תיעוד של האנרכיסט הרצל שוברט שהשתתף בהתפרעות, וכן של האנרכיסטים הקיצונים בן רונן, חיים שוורצברג ויונתן פולק. בנוסף, ישנו תיעוד של חגי מטר שצילם את המתפרעים.


 
בהמשך נכתב כי "גם אם בתמונות לא מזהים מי מבין המשתתפים בהתפרעות מיידה אבנים בפועל, הרי דך בכך שהם היו נוכחים במקום כדי ליחס למשתתפים בהתפרעות ביצוע בצוותא חדא, או לכל הפחות הצילומים מספקים די ראיות לפתיחה בחקירה פלילית כנגדם".
 
ארגון עד כאן טען במכתב כי בשנים האחרונות פעילים אנרכיסטים מגיעים מדי שבוע למוקדי עימות עם כוחות הביטחון ברחבי איו"ש, מתסיסים את השטח ושותפים לחסימות צירים והפרות סדר אלימות. לדבריהם "האירועים המתמשכים בנבי סאלח ובעוד מקומות מלמדים כי המדיניות הסלחנית של צה"ל באזורי החיכוך, מתפרשת כחוסר אונים של החיילים ומביאה לתקיפתם".
 
בסוף המכתב פנה ארגון עד כאן לגורמים האחראיים בבקשה לפעול בנידון. "כגוף הריבון במקום הינכם מתבקשים להורות על פתיחה בחקירה באזהרה כנגד הישראלים שהשתתפו בפעילות, לרבות הרחקות מינהליות מאזורי החיכוך כפי שנעשה במקרים רבים אחרים, כדוגמת פעילי נוער הגבעות".
 


גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר "מזה כ-15 שנים פועלים גורמים קיצוניים ישראלים ובינלאומיים לתקיפה ופציעה של חיילי צה"ל,  תוך טענה הזויה שבדרך זו הם פועלים להגנה על זכויות אדם. מסיבות שאינן ברורות, רשויות האכיפה בישראל אינן מטפלות בתופעה זו ומעניקות חסינות בפועל לאותם גורמים אלימים על חשבון חיילי צה"ל.
 
אנו קוראים לאלוף פיקוד המרכז ולמפקד מחוז ש"י לעצור את פעילותם העבריינית של פעילי הארגונים האנטי ישראליים, ולמנוע מהם להמשיך ולפגוע בחיילי צה"ל.  הגיע הזמן להתערב ולפעול להגנה על חיילי צה"ל שידיהם קשורות מול האנרכיסטים, לטובת כל הנמצאים באזור".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד