בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בעקבות הפיגוע:

הפגנות מחאה ונקודת התיישבות חדשה

נקודת התיישבות חדשה סמוך לנווה צוף, ליישובי בנימין לא ייכנסו היום (א') פועלים ערבים. הפגנות מחאה ברחבי יו"ש. כלי רכב של ערביים נפגעו

  • כ"ט תמוז תשע"ז - 07:00 23/07/2017
גודל: א א א
(מתי עמר, tps)
(מתי עמר, tps)

בעקבות הפיגוע הקשה בנווה צוף בליל שבת, בו נרצחו יוסף, אלעד וחיה סולמון הי"ד, יצאו עשרות תושבים מרחבי הארץ להפגנות מחאה שונות. התושבים חסמו את הכבישים לתנועת כלי רכב של ערבים ובחלק מהמקומות אף נרגמו כלי רכב של ערבים באבנים.

תושבי השומרון ערכו 'כתר אזרחי' על שכם, כאשר חסמו את הכניסות לעיר בצמתים חטמ"ר שומרון, ג'ית, שבי שומרון, בית פוריק וצומת המטווחים. כלי רכב של ערבים הותקפו באבנים. תושב השומרון כבן 22 נעצר והועבר לחקירה.

הפגנות מחאה נוספות התקיימו בצומת עפרה, צומת בית אל, צומת הדואר, צומת שילה, צומת קרית ארבע, צומת עתניאל ובגשר המיתרים בירושלים.

נקודת התיישבות חדשה סמוך למקום הפיגוע

סמוך לישוב נווה צוף שבבנימין, שם התרחש הטבח בליל שבת, הוקמה נקודת התיישבות חדשה, על הכביש עצמו, לכיוון נחליאל. בצורה כזו החוסמת את הכביש לתנועת כלי רכב של ערבים. למקום הובאו גם בטונדות לצורך סיוע בחסימת הכביש. מאות בני אדם הגיעו למקום. "הנחנו אבן פינה לשכונה החדשה, המאושרת בתב"ע ומחכה לאישורי בנייה סופיים", נמסר מדוברות הישוב נווה צוף.

עוד נמסר מהישוב נווה צוף, כי הם דורשים ממערכת הבטחון להשלים את מרכיבי הבטחון המקסימליים שכבר תוקצבו והובטחו לאחר אירוע ההצתה הקשה לפני כ-7 חודשים בישוב, אך טרם בוצעו בפועל. כמו כן, בישוב דורשים לסגור את הכביש המזרחי, ממנו יצאו המחבלים באירוע השריפה וכן בפיגוע בליל השבת האחרונה. כעת כביש זה חסום בידי התושבים שהקימו במקום נקודת התיישבות חדשה.

עוד נמסר, כי בישוב דורשים הקמת שכונה חדשה, שכבר אושרה התב"ע שלה, בין בית משפחת סולמון לשכונת צופית הסמוכה לישוב, ובכך ליצור מרחב בטחוני גדול יותר.

בתוך כך, מהמועצה האזורית בנימין נמסר, כי לא תתאפשר היום כניסת פועלים ערביים לישובי המועצה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד