בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפיגועים מתגברים - המדינה שלחה מאות שוטרים להרס מטע של יהודים

מחבלים חמושים הציתו הלילה משאית מגורים, כוחות משטרה הרסו כרם זיתים של יהודים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' סיון תשפ"ד - 10:26 10/06/2024
גודל: א א א
המשאית שהוצתה.  (דוברות כב"ה מחוז יו"ש.)
המשאית שהוצתה. (דוברות כב"ה מחוז יו"ש.)

מחבלים חמושים ברובה מסוג קרלו ומצויידים באפודים וקסדות הציתו הלילה משאית מגורים של זוג טרי בחוות שדה אפרים שבבנימין. פקחי המנהל האזרחי מלווים במאות שוטרים וכלים כבדים הרסו מטע עצי פרי בגבעת מעוז אסתר.

בסביבות השעה 03:00 בלילה, שני מחבלים מצויידים באפודים קסדות וחמושים לפחות בנשק אחד, חדרו לחוות דשה אפרים בבנימין והציתו משאית מגורים. בנס גדול, הזוג הטרי שמתגורר במשאית, שהתחתן לפני פחות משבוע, ישנו במקום אחר לאחר שחגגו שבע ברכות במקום מרוחק.

בתיעוד שיצא ממצלמות האבטחה במקום, נראים המחבלים כשהם מתקרבים למשאית, אחד מהם חודר לתוכה בנשק שלוף תוך שחברו מחפה עליו מבחוץ. לאחר שראו שהמשאית ריקה, הציתו השניים את המשאית ונמלטו.

בנוסף לאירוע החמור הזה, הוד בראל פרסם כי שלשום ערבי חדר לבסיס אוגדת איו"ש שבבית אל. הערבי התהלך בבסיס בחופשיות עד ששני לוחמי מג"ב שהיו באמצע מד"ס וללא נשקם האישי עצרו אותו. דובר צה"ל מסר כי "הפלסטיני לוקה בנפשו". על פי הפרסום, 2 לוחמים ששהו בעמדת שמירה ולא שמו לב לפלסטיני שטיפס על גדר הביטחון, יועמדו לדין משמעתי.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בכפר דנאבה שבנפת שכם מחבלים פתחו באש עלכוח צבאי שביצע מעצר. במהלך חילופי האש צלף של יחידת המסתערבים של מג"ב חיסל מחבל חמוש עם ווסט צבאי.

באל-פרעה, דרומית לטובאס שבצפון השומרון, הופעל מטען חבלה על דחפור צבאי. אנשי חמאס פרסמו סרטון בסגנון הסרטונים של חמאס עזה בו נראה הפיצוץ.

הרס בגבעת מעוז אסתר

כ400 שוטרים מלווים בפקחי המנהל האזרחי וכלים כבדים פשטו הבוקר (שני) על גבעת מעוז אסתר בבנימין, והחלו בהרס מטע עצי פרי בגבעה אותו נטע אהוביה סנדק יחד עם תושבים נוספים בגבעה לפני כ5 שנים, שכלל את עקירת כלל העצים במטע והרס הגידור הסובב אותו. 

במהלך האירוע נפרסו כוחות גדולים של משטרה ברחבי הישוב כוכב השחר הסמוך כדי למנוע את הגעתם למקום של תושבים רבים שביקשו למחות כנגד ההרס. במקביל, הוטל צו שטח צבאי סגור על האזור ושוטרים הוצבו בשער הישוב ומנעו כל כניסה של אזרחים לתחומי כוכב השחר והגבעות הסמוכות. תושב אחד שמחה כנגד ההרס, נעצר.

ההרס הבוקר מגיע לאחר שהמדינה הודיעה לבג"ץ במסגרת עתירה שהגישו ערבים מכפר המרצחים מאלכ הסמוך, כי תבצע עקירה של המטע בתוך 180 יום בכפוף לשיקולים המבצעיים. תשובת המדינה שהוגשה מטעם סמוטריץ' שהתחייב לבצע הרס אפילו לפני שניתן פסק דין בנושא, עוררה ביקורת רבה מצד התושבים שתהו האם בעיני המדינה הרס מטע עצי פרי בהתיישבות קודם בשיקולים המבצעיים למאבק בטרור ובהשתלטות הערבית ביו"ש.

בעקבות הביקורת ניסה סמוטריץ' למנוע את ההרס, אולם זה כאמור בוצע בסופו של דבר היום - כחודשיים לאחר תום 180 הימים בהם התחייבה המדינה להרוס את המטע. בגבעה הודו הבוקר לסמוטריץ' על מאמציו למניעת ההרס, אך באותה נשימה מתחו ביקורת חריפה על עצם הצהרתו לבג"ץ כי יבצע הרס בהתיישבות ועל הקצאת כוחות הענק בעיצומה של המלחמה.

"פוקס מגן על הבניה הלא חוקית"

ח״כ לימור סון הר מלך בתגובה להרס בבנימין: ״אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס ממשיך במסע ההרס שלו. הוא אמנם פורש אך יעשה הכל כדי להשאיר אחריו אדמה חרוכה באיו"ש.
בזמן שהוא מגן על הבנייה הפרועה והבלתי חוקית המתבצעת בשמורה ההסכמית, בנייה שיוצרת טבעת אש מסוכנת על מדינת ישראל, הוא מוצא בגבעות ובמטע שננטע ע"י הנער אהוביה סנדק ז"ל סכנה ביטחונית למדינה.
ההסטוריה עוד תשפוט אותך על פשעייך כנגד ההתיישבות בא"י!״.

"התעוררנו הבוקר למראות קשים של הרס וחורבן", אמרו הבוקר בגבעת מעוז אסתר. "מאות שוטרים לבושי שחורים צועדים להם בטורים אל הגבעה רק כדי לעקור מטע עצי פרי שניטע לפני 5 שנים בידי אהוביה סנדק ונערים נוספים שהיו מגרעין ההקמה של הגבעה. הקריאה "הרצחת וגם ירשת?!" מהדהדת כאן הבוקר מכל פינה. העובדה שבעיצומה של מלחמה בכל הזירות מופנים עדיין כוחות ענק לפגיעה בהתיישבות מראה על איבוד כיוון מוחלט של מדינת ישראל".

בגבעה הוסיפו ואמרו: "אנו מודים לסמוטריץ' על מאמציו למניעת ההרס, אך יחד עם זאת לא ניתן להשלים עם המציאות בה תחת אחריותו מוגשות תשובות לבג"ץ המצהירות כי משרדו יבצע פעולות עקירה כנגד יהודים, והרס כזה מתרחש תחת ממשלת הימין. ההרס הבוקר הוא אות קלון וכתם בל יימחה על שרי הימין שמיישמים מדיניות הפוכה מזו שלשמה נבחרו".

למרות הכל, אנו נמשיך וניאחז בקרקע ופעולות ההרס וההתנכלות רק יעמיקו את אחיזתנו פה בארץ. המטע שנעקר היום יישתל מחדש בעז"ה כבר בימים הקרובים, ויום יבוא ואנו עוד נהנה מפירותיו", אמרו בגבעה

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון