בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הציטוטים שמסתירים מכם: כיצד נשמעים הח"כים הערבים בערבית?

הארכי-מחבל הרוצח מרוואן ברגותי דומה בדעותיו ליו"ר חד"ש איימן עודה, כך לדברי עודה. אספנו שלל אמירות, שכל אחת מהן לבדה צריכה להספיק בכדי למנוע כניסת תומכי טרור לבניין הכנסת

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • כ"ח אב תשע"ט - 20:30 29/08/2019
גודל: א א א
(צילום מסך)
(צילום מסך)

עוד לפני הדיון בבג"ץ בו פסלו השופטים את בנצי גופשטיין וברוך מרזל, נציגי מפלגת 'עוצמה יהודית', התכוננו עורכי הדין מטעם המרכז הרפורמי לענייני דת ומדינה במשך שעות רבות. הם סרקו כל ראיון, פוסט, ומאמר של הנציגים וליקטו ציטוטים הנדמים להסתה לגזענות.

נציגי הימין שככל הנראה הרימו ידיים מראש בקרב מול בג"ץ שמכשיר בעקביות תומכי טרור מובהקים מהמפלגות הערביות, לא עשו את העבודה מהצד השני כמו שצריך. אולם מסתבר, כי אותם נציגי מפלגות ערביות, כמו בל"ד, חד"ש, תע"ל ועוד, כשהם מדברים בעברית על שוויון ושלום, בערבית זה נשמע קצת אחרת...

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

ליקטנו עבורכם, כאן בקול היהודי, מספר לא מבוטל של ציטוטים ואמירות של חברי כנסת מהרשימה הערבית המשותפת, אותם מצאנו ברשת הפייסבוק, רובם בשפה הערבית. כל הפרסומים גלויים לעיני הציבור הרחב. עד היום נחשפו לאמירות אלו המוני ערבים בישראל.

חברת הכסת היבא יזבק (בל"ד) שיתפה פוסט אחרי חיסולו של הארכי-טרוריסט סאמיר קונטאר שבו היא מכנה אותו "אל שאהיד מוג'הדין" (לוחם קודש). במקרה אחר, מחבל שריצה עונש מאסר ושוחרר במסגרת עסקת שליט, נעצר במעצר מנהלי לאחר שבשב"כ חשדו כי חזר לעזור בטרור. לאחר ששוחרר ממעצרו המנהלי, כתבה ח"כ יזבק: "אל תשכחו את 4,900 האסירים הפוליטיים בבתי הסוהר של הכיבוש. על ידי שחרור כולם יהיה הניצחון הגדול" כשהכוונה היא לאסירים הביטחוניים שנעצרו על פעולות טרור כנגד יהודים.

חבר הכנסת סעיד אל חרומי (רע"מ) פרסם בזמן שביתת הרעב של מחבלים בבתי הכלא, את תמונתו של המחבל הרוצח מראוון ברגותי כשלצדו נכתב "חופש, גאווה וכבוד לאנשים האמיצים שלנו". בפוסט אחר הוא מעלה על נס שלושה ממנהיגי פרעות תרפ"ט בחברון ובצפת שנתלו על ידי הבריטים.

חברת הכנסת עאידה תומא סולימאן (חד"ש), שכיהנה כיו"ר ועדה בכנסת, אשר בין היתר חתומה גם על מסמכי החזון של ערביי ישראל, פרסמה פוסט ובו תמונת ילד קטן זורק אבן על טנק צה"לי. סמוך לתמונה נכתב: "העם שסובל מכיבוש, דיכוי ונישול יומיומיים - אך טבעי שיתקומם ויתנגד. אלה חוקי ההיסטוריה ושום כוח שבעולם לא יוכל למנוע מבני אדם את הכמיהה לחירות ולחיים נורמליים".

הכתבה הזו חשובה בעיניך? עיתונות עצמאית צריכה מימון כדי לפעול. לתרומות לחץ כאן >>

חבר הכנסת יוסוף ג'אברין (חד"ש) העלה לרשת הפייסבוק פוסט ובו תמונות שלו עם חאדר עדנאן - אחד ממנהיגי ארגון הטרור הג'יאהד האיסאלמי, שבעבר נעצר מספר פעמים במעצר מנהלי על ידי ישראל, ושוחרר לאחר ששבת רעב בבית הכלא.

חה"כ אוסאמה סעדי (מתע"ל), שסרב בעבר לגנות פיגועים כנגד יהודים ביהודה ושומרון, העלה פוסט ובו קריאות לשחרורו של מראוון ברגותי, ואף העלה הצעה להעניק למחבל הרוצח פרס נובל לשלום… כשהוא מוסיף "אין שלום ללא שחרור האסירים".

חה"כ איימן עודה (חד"ש) כתב על המחבל ברגותי "יצאתי משיחה עם מנהיג הדומה לי בדעותיו הפוליטיות".

    | הצבעה לרשימה המשותפת כדי לנצח את האויב - "הציונות הגזענית"

העיתון "אל איתאחיד" הוא בטאונה הרשמי של המפלגה הקומניסטית לישראל (מק"י). מפלגה שהתמזגה והפכה לחלק מתנועת חד"ש, שאת נציגיה אנחנו מכירים כחברי כנסת מכהנים מהרשימה הערבית המשותפת. מי שהיתה עורכת של העיתון עד שנכנסה לכנסת היא חברת הכנסת עאידה תומא-סולימאן

השבוע התפרסם בעיתון מאמר של תאופיק כנענאה, מוותיקי המפלגה הקומניסטית, שמוצב כיום במספר 72 ברשימה המשותפת: כותרתו של המאמר קוראת להצביע לרשימה המשותפת כדי לנצח את האויב.

"דורנו עוד זוכר את קולו של אחמד סעיד (קריין רדיו 'קול העם מקהיר' שהלהיב את הערבים בימים שקודם מלחמת ששת הימים, ולאחריה הכריז על ניצחונה של מצרים במלחמת ששת הימים. י"פ) שהכריז "מבורכים הדגים" (כשכוונתו היתה שלאחר הניצחון בששת הימים יזרקו את היהודים לים. י"פ).

המסקנה ההיסטורית של כנענאה במאמר היא, שערביי ישראל לא יכולים לסמוך על מדינות ערב. "הרוב המוחלט של השליטים הערבים זוחלים על בטנם כדי לנרמל את היחסים הפוליטיים והכלכליים שלהם עם שליטי ישראל. האם ניתן בשלב זה לקוות לטובים מאנשים כאלה? ואני אומר לא ולא".

כנענאה פונה לאותם מצביעים ערבים שמחרימים את הבחירות מסיבות אידיאולוגיות ומסביר כי הערבים בישראל לא יכולים לסמוך יותר על מנהיגי מדינות ערב. "עלינו לדעת כי אנו, ההמונים הערבים בתוך ישראל, הם הכוח העימות הראשון והגדול ביותר בעימות מול שליטי ישראל והאידיאולוגיה הגזענית הציונית בתוך ישראל, ולא נמלטים מעימות. מעולם לא אמרנו שאנחנו ערביי ישראל. תמיד אמרנו, ואנחנו ממשיכים לומר, שאנחנו חלק בלתי נפרד מהעם הערבי הפלסטיני שלנו. אנחנו חלק חי מהעם הגיבור הזה".

לקבלת התכנים הייחודיים של הקול היהודי הירשם לניוזלטר שלנו >>

"לכן", ממשיך כנענאה במאמר, "איננו חוששים מעימות כדי לחשוף את מדיניות השליטים הישראלים באופן מקומי ובינלאומי בבתיהם. מי שאינו יודע זאת יכול לחזור לספרות המפלגה הקומוניסטית ולוועידות והחלטות עוקבות אחרונות של ועידות אלה במהלך ההיסטוריה של מפלגה זו במדינה".

"בואו ננסה, פעם אחת, לעבוד יחד מתוך הבנה ואמון הדדי בכדי להכניס כמה שיותר מנציגינו לפרלמנט הציוני הזה ולמספר הגדול ביותר של חברים לא ציונים בפרלמנט זה. להיות קוץ בגרונם של כל הכוחות הפשיסטיים והגזעניים במדינה הזו".

בואו כולנו לשלב ידיים בכדי להשיג ניצחון גדול לטובת המוני העם שלנו בבית, למען העם הערבי הפלסטיני שלנו על כל מקומות קיומו, ולניצחון שמכעיס את האויב בתקופה היסטורית כל כך קשה שאנחנו עוברים".

מאמר זה ממשיך את הקו שהובילו פעילים הקשורים למפלגת חד"ש בבחירות הקודמות כשיזמו את שירו של הראפר הערבי תמאר נאפר "תאמר חייב להצביע" שבו הוא אומר: "למען אחיי ואחיותיי ב 67׳ אני הולך להצביע / למען צעדת השיבה אני הולך להצביע / למען הנשים המוכות במקלטים אני הולך להצביע / בשביל שאוכל לשיר למחרימים ולא למשאיות הטרנספר – אני הולך להצביע".

   | "הוא נלחם בקרב נגד צבא ישראל"

מאמר אחר שהתפרסם לפני ארבעה חודשים ב'אל איתאחיד' משבח את עומר סאלאחת שנהרג בקרב עם חיילי צה"ל בזמן המצור על כנסיית המולד בבית לחם במהלך מבצע 'חומת מגן'.

סאלחאת היה חבר מפלגת העם הפלסטינית - המפלגה הקומניסטית באש"ף המקבילה למק"י בישראל. "כל בית לחם שומעת כדורים זה עומר סאלחאת", כך מתואר בעיתון המפלגתי הקרב של סלאחת מול חיילי צה"ל. "חמש שעות רצופות הוא לוחם ודוחה את הצבא החמוש ביותר. הוא נותן את הנשק שלו ללוחמים, עכשיו כולכם עומר," מסיים שיר ההלל. ואם זה לא תמיכה מפורשת למאבק המזויין נגד ישראל, בעיתון רשמי של מפלגה. אז מה כן?!

- מילה אחרונה לסיום -

בכתבה הזו שקראת כעת הושקעו שעות רבות של מחקר, איסוף נתונים, אימות המידע, כתיבה ועוד.

עיתונות עצמאית זקוקה למימון כדי לפעול - בא ועזור לנו להשמיע קול יהודי ברור וללא פחד.

לתרומות לחץ כאן >>

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון