בע"ה ט"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקורונה: האם צה"ל יקים בית חולים לתושבי עזה?

בצה"ל מכחישים הקמת בית חולים צבאי אך לא הקמת בית חולים אזרחי. שמחה גולדין: "לא יתכן שצה"ל יעזור לאויב לפני שהבנים חוזרים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' ניסן תש"פ - 09:01 01/04/2020
גודל: א א א
ארכיון. למצולמים אין כל קשר לכתבה
ארכיון. למצולמים אין כל קשר לכתבה

משבר הקורונה בעיצומו, ולצד היערכות המדינה לטובת אזרחיה, נרשמת גם היערכות נרחבת לסיוע למסתננים אפריקאים, ערביי יהודה ושומרון וערביי עזה.

ביום שישי התריע שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין הי"ד שנפל במבצע 'צוק איתן' וגופתו מוחזקת בשבי חמאס יחד עם גופת החייל אורון שאול הי"ד, מפני סיוע לאויב ברצועת עזה בטרם השבת גופות החיילים ואברה מנגיסטו המוחזק גם הוא בידי חמאס.

הדברים קיבלו משנה תוקף ברקע מספר חדירות מהרצועה השבוע ואף ירי רקטה בליל שבת מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום.

במשפחת גולדין לא ויתרו על המחאה השבועית שלהם וציינה 101 שבועות של מחאה באנדרטת החץ השחור מול רצועת עזה, כאשר המחאה הועברה לתומכים באמצעות אפליקציית זום.

שמחה גולדין אביו של הדר פנה לראש הממשלה נתניהו וליו"ר חוסן לישראל בני גנץ, מי שהיה רמטכ"ל בזמן צוק איתן, וקרא שלא לסייע לחמאס עד להשבת הבנים.

"הומניטארי תמורת הומניטארי. כשאתם נבהלים ממה שקורה בעזה אתם חייבים לגרום לכך שלפני עזרה הומניטארית הם יחזירו את החיילים והאזרחים שלנו כי רק כך יש לציווי הזה משמעות", אמר גולדין וציין את הדיווחים והשמועות על כוונת צה"ל להקים בית חולים שדה לטובת האויב העזתי.

"אני פונה לרמטכ"ל, ישנה שמועה שצהל הולך להקים בית חולים כדי לעזור לאנשי החמאס במלחמה בקורונה. זה הפרה של רוח צה"ל כי ברוח צה"ל הרעות אומרת שהחיילים עוזרים לרע שלהם שיוצא איתם לקרב. לא יכול להיות שחיילי צה"ל ישתתפו בהקמת בית החולים הזה לפני שהם מביאים את החברים שלהם מגולני וגבעתי חזרה משדה הקרב, דבר שהמפקדים שלהם הגבוהים לא אלוף פיקוד הדרום ולא הרמטכ"ל דאז הצליחו לעשות והם צריכים לעשות", הוסיף אביו של הדר.

פנינו בקול היהודי לדובר צה"ל ושאלנו האם בכוונת צה"ל להקים בית חולים צבאי. בצה"ל ענו תשובה שבהחלט שווה עיון.

"צה"ל אינו מקים בי”ח שדה צבאי בסמוך לרצועת עזה", ענו שם, תוך הדגשת המילה "צבאי". עם זאת גורם צבאי אישר כי מדינת ישראל וצה"ל בתוכה מאפשרים לארגונים בין לאומיים לתמוך ולהכין את עזה למשבר הקורונה.

התגובה של צה"ל לא כוללת כי צה"ל יקים בית חולים אזרחי או יסייע בדרכים דומות לערביי רצועת עזה.

במשפחת גולדין מקווים שמישהו במערכת יתעורר ולא ייתן מתנות לאויב לפני שיזכו להביא את בנם לקבר ישראל.

"לא יתכן שהחיילים יטפלו באויב לפני שהם מביאים את החברים שלהם בחזרה לכאן", הדגיש שמחה גולדין. "זו תהיה הפרה וקבורה של רוח צה"ל. כולם צריכים להתעשת ולהגיד לאויב החמאסי שלא יקבל דבר הומאניטרי לפני שהוא מחזיר את החללים והאזרחים שהוא מחזיק".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד