בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקטטה בירושלים: הפצוע הערבי התגרה ותקף

בוטל מעצר הבית ליהודים שנעצרו, והיום שוחרר ה"חשוד המרכזי". התברר כי הפצוע הערבי באירוע התגרה ביהודים ותקף אותם

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אדר תשע"ח - 17:10 20/02/2018
גודל: א א א
ארכיון.  (צילום: הלל מאיר TPS)
ארכיון. (צילום: הלל מאיר TPS)

לאחר פשיטת המשטרה על בית בקרית ארבע, החרמת מאות חולצות של הרב כהנא וארגון להב"ה, ומעצר של מי שנטען כי הוא "החשוד המרכזי" בקטטה בעיר העתיקה בירושלים בשבוע שעבר, שוחרר גם אותו צעיר למעצר בית עד ליום חמישי הקרוב, כך דיווח עורך דינו איתמר בן גביר.

באירוע הותקפו יהודים שיצאו מהר הבית בידי ערבים סמוך לשער השלשלת, הגנו על עצמם והדפו את הפורעים, אך מצאו עצמם עצורים. אחד הערבים שתקף יהודים נפצע בקטטה ופונה לבית חולים. אחד היהודים שנעצרו נפצע גם כן בפניו.

ארגון חוננו דיווח הערב (ג') כי בית המשפט המחוזי קיבל היום את הערר שהגיש עו"ד אביחי חג'בי, וביטל את מעצר הבית שהוטל על העצורים היהודים. בנוסף עולה כי הצעיר ביצע תנועה מגונה לעבר היהודים לפני התקיפה, ואף תקף את אחד היהודים בעצמו.  

הערבים שתקפו באירוע עדיין במעצר בית.

בימים האחרונים ערכה משטרת מרחב דוד מספר פשיטות על בתים במהלכם פרצו השוטרים לבית בקרית ארבע של פעיל להב"ה מוכר ועצרו את החשוד הנוסף. במהלך המעצר החרימו השוטרים מהבית חומר רב, אולם היום הוסכם בין המשטרה לבין עורך דין איתמר בן גביר המייצג את הצעיר כי הוא ישוחרר למעצר בית בבית הוריו בירושלים.

עו"ד איתמר בן גביר אומר כי: "לא ברור מדוע משטרת ירושלים טומנת את ראשה בחול, ומי שהגן על עצמו ועל חבריו מוצא עצמו עצור. אני שמח בשחרורו של הצעיר אך לדעתי גם מעצר בית מיותר במקרה זה, ועל המשטרה היה לתת לו ולחבריו תעודת הוקרה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד