בע"ה ג' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כשמכילים 'אבנים' הן הופכות לירי ולסכינים

כשצה"ל 'מכיל' אירועי טרור-אבנים יומיומיים, הטרור מתפוצץ בפנים פעם אחר פעם. המחסומים, מזמן כבר לא שם כדי לעצור אותו ואף אחד לא מנסה להרתיע אותו

  • יהודה פרל
  • ט"ז אב תשע"ט - 21:49 17/08/2019
גודל: א א א
(עמנואל דויטש, tps)
(עמנואל דויטש, tps)

הפיגוע ביום שישי האחרון ממחיש שוב את הקשר שבין הטרור העממי לבין הפיגועים הרצחניים. הפיגוע הזה ממחיש שוב, כיצד כאשר "מכילים" את הטרור כשהוא קטן, אם אפשר לקרוא לו כך, הוא מתפוצץ בסוף הישר בפנים.

אירועי 'טרור עממי' ו'הפרות הסדר' כפי שמכונים בפי מערכות הבטחון, מתרחשים על בסיס יום יומי.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

קחו לדוגמא את השבוע האחרון, בו התרחשו קרוב ל-20 אירועים לכל הפחות, כלפי אזרחים. כפי שפרסמנו בעבר, את ידויי האבנים ובקבוקי התבערה לעבר כוחות הבטחון צה"ל בוחר שלא לפרסם.

רק ביום שישי ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך למבוא דותן בצפון השומרון ולעבר כלי רכב סמוך לאפרת בגוש עציון. יום קודם לכן ערבים רגמו כלי רכב סמוך לכפר חיזמא בבנימין ויידו אבנים לעבר אוטובוס סמוך לכפר אום צפא באזור ירושלים. את פירוט יתר האירועים תוכלו לקרוא ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי >>

   | המחבל תקף יהודים, שוחרר ואז ביצע פיגוע

בשעות הצהרים ביום שישי עמדו בתחנת אוטובוס בצומת אלעזר בגוש עציון שני אחים ממשפחת נביס תושבי אלעזר, נעם בת ה-20 ונחום בן ה-18.

המחבל, עלאא הרימי, ערבי כבן 26 מאזור בית לחם, נסע ברכב גנוב בעל לוחית זיהוי צהובה-ישראלית. שהבחין הרימי בשני האחים בתחנת האוטובוס, האיץ לעברם, התנגש בהם והתהפך. נעם נפצעה באורח קל עד בינוני ופונתה לקבלת לטיפול במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים. נחום נפצע  באורח קשה מאוד ופונה למרכז הרפואי הדסה עין כרם בבירה.

המחבל הרימי התהפך כאמור עם רכבו לתעלה בצידי הכביש וניסה לפתוח את דלת הרכב. שוטר שעבר במקום והבחין במתרחש, ביצע ירי לעבר המחבל והרג אותו.

בשב"כ אומרים כי המחבל מזוהה הם הפת"ח והג'יאהד האיסלאמי ואף נכלא בעבר בישראל בגין מעורבותו במה שמכונה 'טרור עממי'. קרי: יידויי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר יהודים, אזרחים או כוחות הבטחון.

הוא נכלא למשך מספר חודשים ושוחרר לפני קצת יותר מ-4 שנים.

   | "לחזור לפעולות התגמול של יחידת 101"

בתגובה לפיגוע האחרון אמרו במפלגת 'עוצמה יהודית' כי יש "להשיב את ההרתעה". הם הצביעו על גירוש משפחות המחבלים באופן מיידי, חיסול סייעני הטרור והשבת פעולות התגמול מימי יחידת 101 לסדרן. "רק כך מחסלים את הטרור" אמרו. תגובה ברוח דומה פרסמה מפלגת נעם לאחר הפיגוע בו נרצח דביר שורק הי"ד לפני מספר ימים.

   | המחסומים הוסרו לפני מספר שנים

בעבר פורסם כי חלק גדול מהמחבלים שמבצעים פיגועי דריסה ודקירה היו מעורבים קודם לכן באירועי טרור עממי.

מתוך אלפי מתפרעים המיידים המשתתפים בהתפרעויות, הכוללות ידויי אבנים, בקבוקי תבערה ולעיתים אף השלכת מטענים לעבר כוחות הבטחון ואזרחים, רק מעטים נעצרים. רבים מהם משוחררים מיד לאחר מכן לפעמים ללא עונש כלל.

הירשם לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הרשות הפלסטינית תומכת כלכלית במשפחות אשר בניהם נעצרו בגין ידויי אבנים או ביצוע פיגועים. לצד החינוך ליפגוע ביהודים ואהדת המחבלים ברחובות הכפרים והערים הערביות, מלמדים על תמיכה בלתי מסויגת של האוכלוסייה האזרחית הערבית בטרור כנגד יהודים.

למול עידוד הטרור ברחוב הערבי, במערכת הבטחון לא הצליחו לייצר הרתעה מספקת כנגד מחבלים. ההחלטה שהתקבלה לפני מספר שנים להסרת מחסומים ביהודה ושומרון, מוכיחה את עצמה שוב ושוב כאיומה וקטלנית. כזכור, רק בשבוע שעבר נרצח בגוש עציון דביר שורק הי"ד, בידי שני נערים ערבים שנמלטו בקלות מיד לאחר הרצח.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד