בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרבה לפני מג"ב: תושבי יצהר נרתמו להגן על תושבי לוד

לאור ההתפרעויות וההצתות בלוד, יצאו תושבים מיצהר ומקומות נוספים להגן בגופם על תושבי לוד. "זה הדבר הכי מרגיע פה את התושבים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' סיון תשפ"א - 00:41 12/05/2021
גודל: א א א

החל משעות הבוקר, בעקבות האירועים שהתרחשו בלילה שבין שני לשלישי בעיר לוד, התארגנו קבוצות של תושבים מהישוב יצהר בשומרון ומקומות נוספים, במטרה להגיע ולהגן בגופם על תושבי לוד.

האירועים החלו כאמור בלילה שבין שני לשלישי, אז עשרות ערבים השליכו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר תושבים יהודים בעיר, הציתו כלי רכב, מכינה, בית ספר ומבנים נוספים. התושבים דיווחו כי המשטרה כלל לא הגיעה למקום. מספר תושבים שהגנו על חיי משפחותיהם באמצעות ירי מאקדחם האישי, נעצרו בידי המשטרה לחקירה.

לקריאת התושבים מיצהר הצטרפו כ-50 איש שהגיעו לעיר לוד והחלו להסתובב ברחובות במטרה להעניק תחושת בטחון.

הפעילים דיווחו לקול היהודי כי בתחילה התמודדו עם כיבוי שריפות שהציתו ערבים בכלי רכב בעיר, ועל חלקם אף הצליחו להתגבר. בהמשך, הסתובבו ברחובו העיר והרחיקו את הפורעים הערבים.

תושבים בלוד סיפרו כי הם מרגישים בטוחים כאשר התושבים מיצהר ומקומות נוספים הגיעו להגן עליהם, בשעה בה המשטרה לא נראתה בשטח. בתוך כך, ראש עיריית לוד יאיר רביבו פנה לראש הממשלה בדרישה להכניס פעילות צבאית לעיר. בינתיים, נתניהו ואוחנה הודיעו כי ישלחו פלוגות מג"ב מיהודה ושומרון לפעילות בלוד.

"לא האמנתי אני אצייץ את זה - עכשיו ברמת אשכול בלוד חבורה של יצהרניקים עם אלות וכו' - וזה הדבר שהכי מרגיע פה את התושבים", כתב אחד מתושבי לוד בטוויטר.

תגובות נוספות ברשת בירכו את האזרחים שהגיעו להגן על תושבי העיר. "הם שומרים בכניסות לחדרי מדרגות ונעמדים גם באמצע הרחוב, ומה אתם יודעים גם חבורות של פורעים פתאום עושות אחורה פנה וגם באורח פלא המשטרה מגיעה".

ברמלה דווח כי יהודים עצרו כלי רכב של ערבים ויידו לעברם אבנים.

כאמור, שעות לאחר מכן הודיעו במערכת הבטחון כי יעבירו פלוגות מג"ב מאיו"ש ללוד. כמו כן, השר לבטחון פנים אמיר אוחנה הכריז על מצב חירום, מה שיאפשר לכוחות הבטחון להטיל עוצר על העיר.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד