בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"ארץ אל תכסי דמו"

הקדוש הרב אחיעד אטינגר הי"ד מובא למנוחות

אלפים מלווים למנוחות את הרב אחיעד אטינגר הי"ד שנרצח בפיגוע בצומת אריאל - "חתר למגע ונלחם בלי להתחשב במחיר שישלם"

  • דוד אור שחר
  • י"א אדר ב תשע"ט - 14:25 18/03/2019
גודל: א א א

אלפי אנשים התאספו ברחבת בית הכנסת ביישוב עלי ללוות את הרב אחיעד אטינגר הי"ד בדרכו האחרונה. הרב אטינגר נפטר הבוקר לאחר שאמש נפצע אנושות מירי של מחבל ערבי בצומת אריאל שבשומרון.בין המספידים הרב יצחק בן שחר ראש ישיבת קדומים. "אנחנו בין שבת זכור לפורים. הרוח של עמלק ממשיכה ואנחנו צריכים להפיק את כל הלקחים. כמו שהזכירו קודמי אדם כי יקריב מכם. כפשוטו. מסירות הנפש על המזבח שממשיך את עקדת יצחק. כל העקדות שלנו.

בפורים המוקד היה בשושן הבירה אבל רצו להפגיש הכל עם ארץ ישראל ולכן תיקנו ערים מוקפות חומה. לחבר את שושן הבירה לארץ ישראל. ובדרך לפורים אנחנו מאוד מתחזקים בעניינה של ארץ ישראל.ממשיכים את מורשת אחיעד", הרב הזכיר את גיסו של הרב אטינגר, יוסף טוויטו, שנרצח בפיגוע טרור באיתמר בזמן האינתיפאדה השניה.

יו"ר וועד עלי, אריאל אלמליח ספד לרב אטינגר וסיפר כיצד הרב אחיעד פיתח שכונה יחסית מבודדת ביישוב והאיר בה אור של תורה וחיות. "הפכת להיות כתובת למשפחות ויחידים שחיפשו דמות להישען עליה. הפכת להיות האבא פה בעלי. בלי לבקש שכר. בשקט וענווה. כמה עוז ואמונה היו בך. אמונה שגם בתל אביב יש מקום לישיבות. ריכזת סביבך בתל אביב חבורות לימוד. היית שם אבא מקומי. כולם רצו להידבק סביבך, איך יסתובבו כל אלה בלי אבא?. כולנו מרגישים יתומים כמו ילדיך?".

"אני מבטיח לך הרב אחיעד לא ניתן לספק לערער אותנו. רק שעכשיו כובד האחריות וגודל המשימה גדולים יותר כי אנחנו חסרים אותך".

אלמליח קרא לממשלה "אני קורא לממשלת ישראל להביט אלינו נכוחה ולומר לא עוד. לא יהיו עוד כאלו. זה יהיה הקורבן האחרון. לא עוד אלמנות. לא עוד יתומים. הפעם נשארו לנו יתומים רבים מידי."

הרב אטינגר, היה ראש ישיבת עוז ואמונה בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב שקמה על מנת לחזק את הנוכחות היהודית במקום. הוא הותיר אחריו את רעייתו תמר ו-12 ילדים.

מוריה 21 כבת נשואה לינון לוז, מתגוררת ברובע היהודי המתחדש בירושלים ואמורה ללדת בקרוב ילד ראשון. אפרת, בת 20, מתנדבת בשירות לאומי בטבריה. אלישיב, בן 19, משרת בצה"ל שירות סדיר ביחידה מובחרת. הראל בן 18, אליסף בן 16, יהודה בן 13, תחיה וצופיה תאומות בנות 11, בניה בן 9, אליאב והדס תאומים בני 7 ורוני בת שנה וחצי.

צפו: הרב אחיעד חתר למגע (צילום: TPS)

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד