בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב גינזבורג על 'שמע ישראל' במסגד: "בזכות קריאת שמע ננצח"

לאחר השעיית הלוחמים שקראו 'שמע ישראל במסגד' בג'נין, מביע הרב גינזבורג תמיכה במעשיהם. "יבורכו חיילי ישראל אשר הכריזו "שמע ישראל" במסגד בעין-גנים (ג'נין), סמל לנצחון עם ישראל על אויביו, ומדינה החפצה נצחון תדע להוקיר מעשה כזה".

  • ט' טבת תשפ"ד - 15:16 21/12/2023
גודל: א א א
כוחות צה"ל בג'נין. ארכיון ארכיון. דובר צה"ל
כוחות צה"ל בג'נין. ארכיון ארכיון. דובר צה"ל

במכתב שפרסם הרב יצחק גניזבורג, לאור המצב האקטואלי, הוא מברך את לוחמי המילואים שתועדו כשהם מקבלים על עצמם עול מלכות שמיים וקרואים 'שמע ישראל' בתוך מסגד הטרור עליו השתלטו בג'נין.

כפי שפורסם בקול היהודי, במסגד בו תועדו הלוחמים קוראים 'שמע ישראל', אותרו אמצעי לחימה שהוסלקו במקום. כמו כן, מתוך המסגד הזה ניהלו המחבלים קרב יריות עם כוחות צה"ל אותם ניסו להרוג. בעקבות התיעוד שפורסם, דובר צה"ל והרמטכ"ל דרשו לפעול כנגד הלוחמים ומח"ט מנשה הורה על השעתיים מפעילות מבצעית.

"שְׁמַע יִשְׂרָאֵל ה' אֱלֹהֵינוּ ה' אֶחָד" – הכרזת האמונה האמיתית בא-ל אחד, יחוד ה', היא הכרזה אוניברסלית, ובה טמון המפתח לשלום אמת בעולם כולו", פתח הרב גינזבורג את מכתבו. "העם היהודי, עם סגולה, נושא את האמונה ביחוד ה': החל מאבות האומה אברהם יצחק ויעקב; דרך משה רבינו נותן התורה; בחיי היום-יום של כל יהודי האומר קריאת-שמע פעמיים ביום; וברגעים נשגבים של מסירות נפש על קידוש השם".

"אכן, תפקיד העם היהודי (והיום יותר מתמיד) להיות "מַמְלֶכֶת כֹּהֲנִים וְגוֹי קָדוֹשׁ", "לְאוֹר גּוֹיִם" – להפיץ את האמונה בה' אחד לכל בני האדם, בדרכו של אברהם אבינו, "אב המון גוים".

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

"האמונה ביחוד ה' היא כלל-אנושית (אוניברסלית), שייכת לכל בני האדם באשר הם. כך פירש רש"י "שְׁמַע יִשְׂרָאֵל ה' אֱלֹהֵינוּ ה' אֶחָד" – "ה' שהוא אלהינו עתה ולא אלֹהי האומות, הוא עתיד להיות ה' אחד, שנאמר 'כִּי אָז אֶהְפֹּךְ אֶל עַמִּים שָׂפָה בְרוּרָה לִקְרֹא כֻלָּם בְּשֵׁם ה' לְעָבְדוֹ שְׁכֶם אֶחָד'", כל בני האדם יקבלו את האמונה בה' ובתורת משה (אם בגיור מלא ואם כחסידי אומות העולם). על כן, כדאי לכל אדם המאמין בה' אחד – גם מי שאינו יהודי – לומר בכל יום, בבקר ובערב, את ההכרזה "שמע ישראל ה' אלקינו ה' אחד" (כמו שיעץ החיד"א לגוי חסיד אומות העולם)!".

"העתיד הטוב של האנושות הוא תיקון עולם לאור האמונה בה' אחד, "לְתַקֵּן עוֹלָם בְּמַלְכוּת שַׁ-דַּי". גם לנצרות ולאסלם הועידה ההשגחה העליונה תפקיד חיובי במהלך ההיסטוריה: לנפץ את האלילות הגסה ולהפיץ את האמונה באל אחד (למרות כל העיוות הקיים בדתות אלו), ובכך לסלול את הדרך לגאולה וביאת המשיח (כפי שכותב הרמב"ם). ככל שהעולם מתקדם, מאמיני הנצרות והאסלם יחזרו למקור הטהור ויכירו בדת האמת – זהו היעוד המובטח של ימות המשיח, עם חזון השלום העולמי".

יבורכו חיילי ישראל שהכריזו 'שמע ישראל' במסגד בעין-גנים - ג'נין"

"כיום, הערבים אויבי ישראל באים להרוג ולחמוס ולעשות כל תועבה בשם דת האסלם, כשהם משתמשים במסגדים, בכל העולם ובארץ-ישראל, להסתה ארסית ושפיכות דמים (החל מהמסגדים בהר הבית, מקום המקדש הגזול בידיהם מישראל). על כן יבורכו חיילי ישראל אשר הכריזו "שמע ישראל" במסגד בעין-גנים (ג'נין), סמל לנצחון עם ישראל על אויביו, ומדינה החפצה נצחון תדע להוקיר מעשה כזה.

חיילי ישראל היקרים! המשיכו להלחם בכח האמונה בה', עד לנצחון המלא בעזרת ה'. כדאי להתחזק בימים אלו במיוחד במצוַת קריאת שמע, לומר "שמע ישראל" פעמיים בכל יום בבוקר ובערב, וכדאי גם להוסיף באמירת "שמע ישראל" בכל עת.

יחד ננצח במלחמה בעזרת ה' ובזכות קריאת-שמע, כדברי הכהן משוח-מלחמה ללוחמים: "שְׁמַע יִשְׂרָאֵל אַתֶּם קְרֵבִים הַיּוֹם לַמִּלְחָמָה עַל אֹיְבֵיכֶם... כִּי ה' אֱלֹהֵיכֶם הַהֹלֵךְ עִמָּכֶם לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם אֹיְבֵיכֶם לְהוֹשִׁיעַ אֶתְכֶם" – ופירשו חז"ל "שְׁמַע יִשְׂרָאֵל, אפילו אין בכם זכות אלא קריאת שמע בלבד, כדאי אתם שיושיע אתכם". ונזכה בקרוב לקיום הנבואה "וְאָבַד מֶלֶךְ מֵעַזָּה... וְהִכְרַתִּי גְּאוֹן פְּלִשְׁתִּים. וַהֲסִרֹתִי דָמָיו מִפִּיו וְשִׁקֻּצָיו מִבֵּין שִׁנָּיו וְנִשְׁאַר גַּם הוּא לֵאלֹהֵינוּ".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד