בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב מלמד: לסרב לשרת ביחידה מעורבת בצה"ל

הרב מלמד פוסק כי חובה לסרב לשרת ביחידות מעורבות גם במחיר הדחה מצה"ל. תורת לחימה: "הרבנות הצבאית הפכה לפקידות"

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ' סיון תשפ"ב - 15:04 19/06/2022
גודל: א א א
הרב זלמן מלמד  (הלל מאיר TPS)
הרב זלמן מלמד (הלל מאיר TPS)

על רקע החלטת הצבא לשלב נשים במערך הלחימה גם ביחידות המיוחדות כדוגמת 669 ואחרות, פירסם ראש ישיבת בית אל, הרב זלמן ברוך מלמד פסק הלכה, המורה לסרב לשרת ביחידה קרבית מעורבת, גם אם בשל כך ייאלצו הלוחמים לפרוש מצה"ל.

"אסור באיסור תורה לחייל וחיילת לשרת ביחידה קרבית מעורבת. איסור זה חמור יותר מאכילת מאכלות אסורות כגון אכילת חזיר ונבלות וטרפות", כתב הרב מלמד בפסק שהתפרסם בגליון בשבע האחרון.

"למפקד האיסור הוא כפל כפלים", הוסיף הרב מלמד, "כל שומר הלכה חייב לסרב לשרת ביחידה קרבית מעורבת של חיילים וחיילות, גם אם הדבר יפגע בקידומו או יחייב אותו לפרוש מצה"ל".

לדברי הרב מלמד פקודת הרמטכ"ל מסכנת את הצבא והמדינה, "העמידה על שמירת הצניעות בצה"ל היא זו שתבטיח את השמירה על עם ישראל וארץ ישראל, "והיה מחניך קדוש". אני תפילה שהרמטכ"ל יתעשת ויחזור בו מפקודת השירות המשותף המסכנת את הצבא ואת המדינה.

על הצניעות בישראל מסרו ישראל את נפשם ובזכות זו נגאלו", כתב הרב.

"הרבנות הצבאית הפכה לפקידות"

בתוך כך, ביום חמישי האחרון התראיין הרב אביעד גדות מארגון 'תורת לחימה' בתכנית "מדברים בהר – בקול היהודי" עם אלחנן גרונר ומנחם בן שחר. הרב גדות תיאר את תהליך הכנסת הנשים למערך הלחימה של צה"ל ואת האג'נדות העומדות מאחורי המהלך.

להאזנה:

הרב גדות דיבר על השחיקה והכרסום בערכי היהדות בתוך צה"ל, ועל מאבק הארגון שבראשו הוא עומד – ארגון "תורת לחימה", במגמות הפמיניזם הרדיקאלי שמפוררות את הצבא מבפנים.

לדברי הרב גדות "הציבור הדתי לאומי - הציונות הדתית, צריכה להבין שכל ההגדרה שלה היתה ביחס לציונות החילונית, קרי - לחילונות כזאת שהיה לה ערך ללאום, היה לה ערך לארץ ולמורשת ובאה הציונות הדתית ואמרה נכניס לזה שם שמים. צריך להבין שהיום "השולחן נקי", אין ערך ללאום אין ערך לארץ".

לדבריו, חיילים וגם בני משפחותיהם פונים אל ארגון תורת לחימה בכל יום, והם יודעים כיצד לכוון אותם בצורה אפקטיבית, והרבנות הצבאית היום לא רלוונטית. אני", אומר הרב גדות "כמי ששרת 4 שנים ברבנות הצבאית, הרבנות הצבאית היום הפכה לפקידות. הכח היהחיד של רב צבאי זה אך ורק מכתפים הקטנות שלו, מה שהוא יעשה בשטח זה מה שיהיה הוא לא יקבל לעולם גיבוי מלשכת הרב הצבאי הראשי. ברגע שאתה מגיע לאיזה קצה אתה לבד".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד