בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרוצח: שייח ממזרח ירושלים - מורה בתיכון עירוני

המחבל שרצח הבוקר יהודי בשער השלשלת, הוא פאדי אבו שחידם, שייח מוכר במזרח ירושלים, מלמד בתיכון העירוני רשידיה. רנ"צ שבתאי: "המשטרה מכירה את המחבל". ליאון: "לא יכול לפסול אנשים מללמד או לעבוד כי הם חברים בחמאס".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז כסלו תשפ"ב - 12:07 21/11/2021
גודל: א א א
(צילום מסך)
(צילום מסך)

המחבל שביצע הבוקר את הפיגוע הרצחני בשער השלשלת, בכניסה להר הבית הוא פאדי אבו שחידם, בן 40 משכונת שועפט, הוא שייח מוכר במזרח ירושלים, הוא מורה ומחנך בתיכון העירוני רשידיה הסמוך לשער הפרחים שנמצא תחת אחריות עיריית ירושלים.

ביום שישי האחרון, כתב אבו שחידם פוסט שיכול ללמד על כוונתו לבצע את הפיגוע: "השנים עוברות והמילים מתחזקות עד שאללה יגיע עם מצוותו ופקודתו". 

אשתו ובתו ברחו לחו"ל בטרם ביצע שחידם את הפיגוע וככל הנראה ידעו על כוונתו לבצע את הפיגוע.

כשעה לאחר הפיגוע, פשטו כוחות משטרה ושב"כ על תיכון רשידיה בו לימד לימודים אסלאמיים. 

ארגון הטרור חמאס דיווחו: ״מבצע הפיגוע הוא השייח׳ פאדי אבו שחידם, אחד ממנהיגי חמאס בשועפאט שבמזרח ירושלים. "השהיד שלנו בירושלים העביר את חייו בין הטפה לג'יהאד, וכל חלקי העיר וצדדי מסגד אל-אקצא מעידים עליו, והנה הוא עולה היום לאחר קרב הירואי בו לחם. כוחות הכיבוש, תוך גרימת מוות ופציעות".

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, אמר בריאיון לקול ברמה: "המחבל היה מורה לאיסלאם בבית ספר 'ראשידיה' בעיר העתיקה. אתה לא יכול לפסול אנשים מללמד או לעבוד, כי הם חברים בארגון חמאס. לא קיבלנו עליו שום התרעה או הודעה".

בנו של המחבל, עבוד, כתב בדף הפייסבוק שלו דברי שבח לאביו הרוצח ''השבח לאל לחלל שלנו, פעולה כמו שאלוהים רצה, השבח לאל בן של שהיד''. בתגובה 'זכה' לאלפי תגובות אוהדות ומאות שיתופים. 

יו"ר אם תרצו, מתן פלג, ומאור צמח יו"ר ארגון לך ירושלים התייחסו לדבריו של בן המחבל: "אם לא מספיק המחדל הבטחוני החמור שבו מורה בבית ספר במזרח ירושלים מסית מדי יום באופן חופשי ומבצע פיגוע, כעת בנו של המחבל מסית בפומבי בפייסבוק. הפתרון היחיד הוא גירוש מיידי של כל בני משפחת הרוצח לעזה והריסת ביתו עוד היום!''

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד