בע"ה כ"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החינוך להסתה נגד ישראל ברש"פ עובר לאמצעים דיגיטליים

כשברקע משבר הקורונה והסיוע הכלכלי הנרחב שמספקת ישראל לרשות הפלסטינית, נמשכת ההסתה נגד ישראל. הרשות הגישה תלונה באו"ם. דיווח: ישראל לא תעביר חצי מיליארד ש"ח לרשות, כפי שפורסם

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז ניסן תש"פ - 07:27 21/04/2020
גודל: א א א
בדיקות קורונה (קובי ריכטר, tps)
בדיקות קורונה (קובי ריכטר, tps)

מאז פרוץ משבר הקורונה, ישראל מעניקה סיוע רב לרשות הפלסטינית וכן לערביי עזה, בדרכים רבות ומגוונות.

בין היתר, ישראל העבירה לרשות הפלסטינית ציוד רפואי, ערכות לבדיקת קורונה, הדרכות והכשרו רפואיות לצוותי רפואה בנושא הטיפול בקורונה, סיוע ברכש וציוד מיגון וציוד סטרילי ועוד. מעבדה של צה"ל עורכת בדיקות קורונה עבור ערביי רצועת עזה.

כמו כן, על פי דיווחים שונים, ישראל מתכננת להעביר כחצי מיליארד שקלים לרשות הפלסטינית בתורת "הלוואה הומניטרית", שספק רב האם תוחזר אי-פעם. גם כך, חייבת הרשות הפלסטינית לישראל כמה מיליארדי שקלים. ברשות דרשו כי ישראל תעביר סכום שכזה מידי חודש.

יחד עם זאת, מאז התפרצות הקורונה, ברשות הפלסטינית מאשמים את ישראל בהפצת המגפה, כמו בתקופת 'הטיפוס' ו'המגפה השחורה' בימי הביניים. כמו כן, בכירים ברשות הפלסטינים פרסמו שוב ושוב אמירות לפיהם ישראל מונעת מהם סיוע.

הרשות הפלסטינית הגישה תלונה לאו"ם בנושא.

כמו כן, בעקבות משבר הקורונה ותקנות שהפיצה הרשות הפלסטינית למניעת התפשטות המגיפה, הלימודים בבתי הספר הערביים ביהודה ושומרון הושבתו והועבר בהמשך לאמצעים דיגיטליים.

מכון 'אימפקט סי' מדווח, כי החינוך לטרור ולרצח יהודים אותם מקבלים ילדי ערביי הרשות הפלסטינית בבתי הספר, מועבר כעת גם באמצעים הדיגיטליים. מדובר על בתי ספר ציבוריים ורשמיים של הרשות הפלסטינית.

בדפי פייסבוק וערוצי יוטיוב רשמיים של בתי הספר, מתפרסמים שיעורים מקוונים המסיתים נגד ישראל. כך למשל, "סיפורה" של המחבלת דלאל מוגרבי, האחראית לרצח 38 יהודים בפיגוע בכביש החוף, הועלו ליוטיוב וזכו לעשרות אלפי צפיות.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים קמין אבו רוקון אמר לרשות, כי "התבטאויות והאשמות אלו הן חציית קו אדום ופגיעה במאמצים הכבירים שנעשים בישראל למען האתגר המשותף. עלולות להיות לכך השלכות על תחומים שונים".

מרכוס שף, מנכ"ל מכון אימפקט סי אמר כי: "אפילו כאשר הם לומדים מהבית, הילדים הפלשתינים אינם יכולים להימלט מלימוד שנאה. האלימות וההסתה של תכנית הלימודים הפלסטינית הרשמית מועברים בצורה מקוונת על ידי יוזמות חינוכיות רשמיות ובלתי רשמיות ומוזנות הישר לסלון המגורים שלהם בבית. אם המדינות התורמות למשרד החינוך הפלשתיני חשבו שמגפה עולמית זו תוביל לכך שמשרד החינוך הפלשתיני ישאיר את השנאה מאחור, הם טעו".

על פי הפרסום ב'ישראל היום', ההעברת חצי מיליארד ₪ לרשות הפלסטינית ככל נראה ירדה מהפרק לעת עתה, זאת בשל ההסתה הפלסטינית נגד ישראל.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד