בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרשעה ראשונה בקוצרא: ערבי שגנב טלפון לנער בטיול

​16 ימי מאסר, חודשי מאסר על תנאי ופיצוי כספי הוטל על ערבי תושב קוצרא שגנב את מכשיר הטלפון של ילד בטיול הבר מצוה שהותקף בידי המון ערבי

  • יח"צ
  • ל' ניסן תשע"ח - 14:14 15/04/2018
גודל: א א א
הלינץ' בקוצרא צילום: הלל מאיר TPS
הלינץ' בקוצרא צילום: הלל מאיר TPS

הרשעה ראשונה בפרשת הלינץ' בטיול הבר-מצווה: אחד מהתוקפים הורשע בהחזקת מכשיר הטלפון של ילד מהטיול, ובהרכבת כרטיס הסים שלו עליו. הפלאפון של הילד נגנב יחד עם תיקים וחפצים נוספים של ילדים מהטיול ושל מלוויהם, במהלך התקיפה האלימה שביצעו ערבים תושבי הכפר קוצרא בחודש נובמבר האחרון כנגד קבוצת ילדים ומלוויהם שטיילו סמוך ליישוב מגדלים.

הנאשם הודה במעשה במסגרת הסדר טיעון שהושג בין הצדדים והורשע בשותפות בגניבה.

 "אין חולק כי האירוע שמהלכו נגנב מכשיר הטלפון הנייד שהוחזק על ידי הנאשם, היה אירוע חמור מאוד וקשה", קבעה שופטת בית המשפט הצבאי בגזר הדין. "עם זאת, ולאור הטעמים שפירטו הצדדים, ובעיקר העובדה שאין כל ראיה לנוכחותו של הנאשם באותו אירוע.. החלטתי ל כבד את הסדר הטיעון".

השופטת גזרה על הנאשם 16 ימי מאסר, 12 חודשי מאסר על תנאי ו-6 חודשי מאסר על תנאי נוספים, וכן הוטל עליו קנס כספי ע"ס 5,000 ₪ וכן פיצוי לנפגע העבירה כספי ע"ס 3,000 ₪ לילדים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו', שייצג את הקטין: "פסק הדין הוא קצה הקרחון של הלינ'ץ החמור שנעשה כלפי קבוצת הילדים. אנו מצפים שכל מעורב באירוע יבוא על עונשו לפחות כפי הראיות שנאספו על חלקו באירוע. אך אין בזה די. במכלול מדובר על עשרות רבות של פורעים מסוכנים שיצאו מהכפר קוצרא בהנהגת הכפר. ראוי שמדינת ישראל תמצא את הדרכים לבוא חשבון עם הכפר והנהגתו אשר רוב אנשיה לקחו חלק בהתקפת הלינץ'".

בתוך כך, הוחזר נשקו של אחד מהאבות שליוו את הילדים בטיול, ושירה לעבר הפורעים, וזאת לאחר שהתיק כנגדו נסגר מחוסר אשמה.

עו"ד עדי קידר מארגון 'חוננו', שייצג את האב: "אנו חוזרים ומברכים ומבקשים להודות לגורמי אכיפת החוק והפרקליטות על הטיפול המהיר והמוצדק בפרשה. עם זאת, אין לשכוח את הביקורת הנוקבת שלנו, הן על החקירות כנגד היהודים והבעיות ומחדלי החקירה בחקירות כנגד הפורעים הערבים, מה שהביא לקשיים גדולים בהגשת כתבי האישום והעבירות, ואני מקווה של מי שצריך להפיק את הלקחים מהפרשה הזו - יעשה זאת בהקדם"

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד