בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השב"כ משתמש בקורונה כדי למנוע זכויות מעצורים

"חוסר אחריות של השב"כ, שמוזיל את הקורנה. נשאר רק לקוות שהזלזול וחוסר האחריות ישארו במסדרונות השב"כ ולא ישמשו דוגמא רעה לאזרחי ישראל במסגרת המלחמה בנגיף"

  • ו' אדר תשפ"א - 12:26 18/02/2021
גודל: א א א
(שלמה מלט)
(שלמה מלט)
שרות הביטחון הכללי, סרב השבוע (שני) להביא את אחד מהעצורים לדיון בבימ"ש כמתחייב בחוק, תוך שהוא מתרץ את הסירוב כיוון שהחשוד נחשף לחולה קורונה, בעוד שהעצור הצהיר לבימ"ש כי אינו יודע במה מדובר וכי לא נחשף לחולה קורונה. גם סביבתו של העצור לא מכירים כי הוא נחשף לחולה קורונה, הוריו סיפרו כי עד למעצרו לא קיבל העצור הודעה מאף גורם על חשיפתו לחולה קורונה.
בארגון חוננו תקפו את התנהלות השב"כ "בעוד העולם כולו, ומדינת ישראל מתמודדים עם נגיף מורכב, תוך אחריות אישית והקפדה על הכללים, מגיעים נציגי השב"כ ועושים שימוש ציני בקורונה כדי למנוע זכויות מעצורים. עברנו כבר עינויי עצורים, מניעת זכויות והתנהלות שערורייתית כלפי נחקרים יהודים בשב"כ, אנחנו כבר לא מתפלאים משום התנהלות שערוריתית של השב"כ.
חבל שבתקופה זו כשכל האזרחים נדרשים להקפיד על הכללים ומייחסים חשיבות לקורונה, יש מי שמזלזל בה ומשתמש בה כדי להפר זכויות. חוסר האחריות של השב"כ מוזיל את הטיפול בקורונה. נשאר רק לקוות שהזלזול וחוסר האחריות ישארו במסדרונות השב"כ ולא ישמשו דוגמא רעה לאזרחי ישראל בהתנהלות המלחמה בנגיף." הוסיפו בארגון.
עו"ד אברהם סופר שמייצג את העצור הוסיף "לצערי לפני הדיון, בניגוד לנוהל, לא רק שהעצור לא הובא, אלא שב"ס לא אפשרו לי שיחת טלפון מסודרת עם מרשי, כמו שנהוג, מדובר בפגיעה קשה בייצוג, ניצול של תקופת הקורונה ולא בכדי מבין שלושת החשודים, זהו העצור היחיד שנחקר בשב"כ ולא קיבל יעוץ של עו"ד לפני החקירה".
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד