בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
צפו בתיעוד:

השוטרים מנעו מתושבים לכבות שריפה שהציתו ערבים

ערבים הציתו שריפה סמוך לשכונת קומי אורי ביצהר. שוטרים המוצבים במקום מאז הפינוי לפני כחודשיים, מנעו באופן חריג מתושבים לסייע בכיבוי השריפה עד שהגיעו תושבים רבים למקום. המשטרה: "סדר פעולות קבוע"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ט"ו סיון תש"פ - 19:12 07/06/2020
גודל: א א א

צילום: רפאל ליבור

בשעות הצהרים הציתו ערבים שריפה סמוך לשכונת קומי אורי בישוב יצהר בשומרון. השריפה החלה להתפשט ותושבי הישוב נקראו לסייע בכיבוי השריפה.

התושבים הוקפצו למקום, אלא שסמוך לשכונת קומי אורי נתקלו בשוטרי מג"ב שמנעו מהם את הגישה לשטח.

מדובר בשוטרי מג"ב המוצבים במקום מאז פינוי המבנים שבוצע בידי צה"ל והמשטרה לפני כחודשיים. מאז, השוטרים מונעים ממי שאינו תושב קומי אורי, ביניהם משפחות זארוג וגוזלן שגורשו מבתיהם, להיכנס לשטח קומי אורי.

התושבים הופתעו מתגובת השוטרים. "רק לאחר שהגיעה מסה של תושבים, השוטרים שכבר לא יכלו למנוע מהם את הכניסה למקום, אפשרו להם להגיע ולהשתתף בכיבוי השריפה", אמר תושב יצהר בשיחה עם הקול היהודי.

עוד סיפר התושב שהשתתף בכיבוי השריפה, כי "זה אירוע חריג מאוד. אני לצערי נאלץ להשתתף מידי שנה בכיבוי של לא מעט שריפות פה באזור. בחיים אני לא זוכר מקרה שהשוטרים מנעו הגעה של תושבים למקום בכדי לכבות את השריפה".

"חייבים לקחת בחשבון שהדקות הראשונות של תחילת השריפה יכולות להיות קריטיות ביותר. הן יכולות להשליך האם ניתן יהיה להשתלט על השריפה או שמה היא תשרוף בתים ושטחים חקלאיים".

איך עושים תקשורת יהודית ועצמאית? - הצטרפו להדרכה בזום יחד עם סיפורים מרתקים 'מאחורי הקלעים' >>

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לקול היהודי, כי "כוחות מג"ב וצבא שהגיעו לטיפול בשריפה שהתפתחה באזור יצהר סגרו בשלב הראשון את הזירה כפי שמתבצע בכל אירוע מהסוג הזה בכדי לאמוד את מימדיו ולמנוע כל פגיעה באזרחים".

"משהתברר שמדובר בשריפת קוצים ועם הגעתם של כוחות כיבוי והצלה החלו מאמצי הכיבוי בהם לקחו חלק גם מתיישבים ויחד הצליחו להשיג שליטה באש עד שכובתה. בשום שלב לא נמנעה כניסתם של אנשים לאזור על רקע הצו שחל במקום אלא מתוך סדר פעולות מבצעי וקבוע באירועי שריפה", נמסר מהמשטרה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד