בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השכר שיקבל המחבל גבוה פי 4 מהקנס שישלם

המחבל איסר מערוף ידע מראש על הפיגוע המתכונן בו נרצחה לבסוף רינה שנרב הי"ד, והיום צפוי בית הדין הצבאי לגזור עליו עונש של 16 חודשי מאסר וקנס כספי של 6,000 ₪. מדובר בפחות מ-20% מהסכום שיקבל מהרשות הפלסטינית בגין אי מניעת הפיגוע.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב תמוז תש"פ - 10:26 14/07/2020
גודל: א א א
זירת הפיגוע בו נרצחה רינה שנרב הי"ד. הארכיון. (TPS)
זירת הפיגוע בו נרצחה רינה שנרב הי"ד. הארכיון. (TPS)

בשעות הצהרים יערך בבית המשפט הצבאי במחנה עופר דיון בעניינו של המחבל איסר מערוף, הנאשם במעורבות ברצח רנה שנרב הי"ד ופציעת אביה ואחיה.

מערוף נעצר בחודש אב בשנה שעברה (אוגוסט 2019), שלושה ימים לאחר ביצוע הפיגוע הרצחני שגבה את חיה של רינה שנרב הבי"ד, במעין בובין (עין דני) שבמערב בנימין.

על פי כתב האישום, המתוקן, מערוף שמע מפי המחבל קאסם שיבלי כי בכוונתו לבצע פיגוע במעין דני. שיבלי  אמר כי הוא "מתכוון לעשות משהו יותר גדול מעאצם ברגותי לזכרו של אבו עלי מוצטפא". ברגותי ביצע את הפיגוע בגבעת אסף בו נרצחו החיילים יובל מור יוסף ויוסף כהן הי"ד, וחיילים נוספים נפצעו בפיגוע. לאחר מכן, ביצע את פיגוע הירי בצומת עפרה בו נרצח העובר עמיעד ישראל איש-רן הי"ד.

על פי כתב האישום, את הדברים אמר שיבלי למערוף כחודש לפני ביצוע הפיגוע, ובאותה העת ידע מערוף כי שיבלי ריצה בעבר עונש מאסר בגין עיסוק בחומרי נפץ וכי שיבלי בעל יידע בייצור חומרי נפץ.

בדיון היום צפוי הפרקליטות הצבאית להציג הסדר טיעון עליה חתמה עם עורכי דינו של מערוף, ועל פיו יודע מערוף בעבירות של אי מניעת עבירה. כמו כן, התביעה תבקש להשית עליו 16 חודשי מאסר בפועל, מאסר מותנה וקנס כספי בסך 6,000 ₪.

עד לאחרונה, במשפחת שנרב ידעו על חמישה כתבי אישום שהוגשו בפרשה, כנגד חברי החולייה שביצעו את הרצח. בהם ראזק פראג', וליד חנאתשה, סמאר ערביד, קאסם שיבלי ויאזן מג'אמס. בימים האחרונים התברר למשפחה, כי שני כתבי אישום נוספים הוגשו בפרשה. האחד כנגד מערוף והשני כנגד ערבי נוסף, שניהם נאשמים באי מניעת עבירה.

"כבר עתה נציין", נמסר מטעם עורך הדין מוריס הירש המייצג את המשפחה השכולה, "כי הקנס אותו תבקש התביעה להטיל על המחבל, קטן, ובאופן משמעותי, מסך התשלומים שקיבל המחבל מהרש"פ הפלסטינית בתקופת מעצרו/מאסר".

"בתקופת כליאתו עד כה", אומר עו"ד הירש, "הרש"פ כבר שילמה למערוף סך מצטבר של 15,400. במשך יתרת כליאתו הרש"פ תשלם לו עוד 8,400. עם שחרורו, יזכה מערוף למענק שחרור נוסף בסך 1,500 דולר (ארה"ב). סכומים אלה, כ- 28,984 ₪, משלמת הרש"פ למחבל, רק משום שלא מנע את ביצוע הפיגוע, שלא מנע את רצח רינה ז"ל".

על פי החישוב, עולה כי המחבל מערוף ישלם קנס שהינו פחות מ-40% מהשכר שקיבל עד כה מהרשות בגין אי מניעת הפיגוע. לאחר כל התשלומים שיקבל מהרש"פ עד לסוף השנה הלועזית הנוכחית, בגין אי מניעת הפיגוע, הקנס שמתכוונת המדינה להטיל על המחבל, יהיה שווה לכ-20% בלבד מהשכר אותו יקבל מהרשות הפלסטינית.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד