בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים הציתו שריפות ברחבי הארץ

ערבים הציתו שריפות בעוטף עזה. בכרמי צור השליכו ערבים בקבוקי תבערה וגרמו לשריפה גדולה ונזק לבתים. "קולות הגמגום וההכלה בעזה נשמעים היטב גם אצל מחבלי אזורנו"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אב תשע"ח - 14:30 25/07/2018
גודל: א א א

 

הצתות מצד ערבים ברחבי הארץ אינן דבר חדש, אולם ננדמה כי היום בצירוף השרב הכבד, הפכו ההצתות לבעייתיות מן הרגיל.

מספר שריפות גדולות בערו בשעות האחרונות באיזור עוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהפריחו ערבים מרצועת עזה. במושב נחלה פרצה שריפה ועשרה צוותי כיבוי פעלו במקום בסיוע מטוסים.

כמו כן סמוך לניר עם פרצה שריפה נוספת. גם איזור שער הנגב בוערת שריפה גדולה לאחר שבלון תבערה נחת במקום. בנוסף הוצתו שריפות ביער בארי ובנחל הבשור.

 

ביישוב כרמי צור שבגוש עציון פרצה שריפה גדולה שעל פי הדיווחים התקדמה במהירות לעבר קו הבתים.
כוחות כיבוי נערכו על מנת להגן על בתי היישוב אך שלושה מהם ניזוקו. השריפה פרצה לאחר שערבים יידו בקבוק תבערה לכיוון היישוב. חלק מהתושבים פונו מבתיהם.
יש לציין כי מדובר במוקד להשלכת בקבוקי תבערה מצד ערבים מהאזור אולם כוחות הביטחון לא מספקים מענה שממגר את המציתים.


מוועד היישוב כרמי צור נמסר: "היום בצהריים התלקחה שריפה בעקבות בקבוק תבערה שהושלך מכיוון הכפר בית אומר לישוב כרמי צור שבגוש עציון. מספר בתים ניזוקו קל ובנס אין נפגעים בנפש. אנו מודים ללוחמי האש וכוחות הבטחון על טיפול מהיר ומקצועי באירוע.
פיגוע השריפה שאירע היום הוא חלק משרשרת פיגועים שאנחנו חווים לאחרונה. לצערנו קולות הגמגום וההכלה שמדינת ישראל משדרת לארגוני הטרור בעזה נשמעים היטב גם אצל מחבלי אזורנו. אנו לא מוכנים לחיות בשגרה שבה חדשות לבקרים מנסים לשרוף אותנו ולפגוע בנו. אנו קוראים לשר הבטחון והרמטכ"ל לפעול בתקיפות ובנחישות כנגד פיגועים אלו ולהחזיר את ההרתעה והבטחון לתושבי גוש עציון".
 

אמש (ג') בשעות הלילה יידו ערבים בקבוקי תבערה לעבר היישוב בית אל, הבקבוקים התלקחו וגרמו לשריפה במקום. סמוך לכיסופים גם דווח על שריפה גדולה מבלון תבערה.

זה הזמן!

הפרויקט מוגבל בזמן, אם לא נגיע ליעד - כל הכסף שגייסנו עד כה ילך לטמיון. הצטרפו עכשיו להקמת מערכת תחקירים שתשפיע במציאות הרבה יותר.

יש תשורות שוות ומעניינות - אל תפספסו!

היכנסו עכשיו ותתמכו

 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד