בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרסום ראשון

השר בנט חתם על צו מנהלי נגד צעיר יהודי

פרסום ראשון: הצו המנהלי, עליו חתם יו"ר מפלגת ימינה, מכניס למעצר, ללא משפט, נער יהודי שדקות קודם לכן שוחרר בידי בית המשפט לאחר שנחשד בזריקות אבנים בלבד

  • ט"ו שבט תש"פ - 15:55 10/02/2020
גודל: א א א
(קובי ריכטר, tps)
(קובי ריכטר, tps)

שר הביטחון נפתלי בנט, יו"ר מפלגת ימינה, חתם לפני זמן קצר (שני) על צו מעצר מנהלי כנגד בחור יהודי כבן 19. הצו נחתם דקות לאחר שבית המשפט המחוזי-מרכז בלוד הורה על שחרורו של הבחור ממעצר ללא תנאים מגבילים.

הנער, תושב צפון הארץ, נעצר ביום ראשון שעבר בידי שרות הביטחון הכללי והוצא כנגדו צו חריג האוסר עליו לפגוש בעו"ד. הנער נחקר בגין זריקות אבנים לעבר ערבים. היום לאחר שהחקירה לא הובילה לממצאים, הורה שופט בית המשפט המחוזי עידו דוריאן גמליאל על שחררו ממעצר ללא כל תנאי מגביל. דקות לאחר שחרורו הגיעו כוחות שב"כ וכאמור לקחו את הבחור מתוך בית המשפט המחוזי למעצר מנהלי.

בהחלטת בית המשפט המחוזי הועברה ביקורת קשה כלפי המשטרה והשב"כ "לא ניתן לעבור על העניין כאילו כלום" כתב השופט על מעצרו של הנער תוך שהוא מורה כי פרוטוקול הדיון יועבר לפרקליט מחוז ירושלים ולמפקדי הימ"ר והשב"כ לבדיקה.

בצו אשר חתום בידי שר הביטחון בנט, נכתב כי המעצר נדרש מטעמי ביטחון המדינה. על פי הצו יעצר הבחור כחודש ימים ללא משפט וללא אשמה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הנער נדהם לנוכח התנהלות השב"כ ושר הביטחון. "מערכת אכיפת החוק הגיעה לשיא השפל. היום במהלך דיון שבו הורה בית משפט המחוזי, תוך ביקורת שהוא מעביר על המשטרה והשב"כ לשחרר חשוד, המשטרה והשב"כ ללא שמידעים את בית המשפט, אשר דן בעניין ומשחרר את החשוד, ומודיע לו שהוא משחרר אותו. הולכים לאחר מכן במחשכים, בחדרי חדרים, חוטפים אותו פשוטו כמשמעו, ונותנים לו צו מנהלי שנכתב על ידי לא פחות ולא יותר שר הביטחון החדש נפתלי בנט, שמצטרף אף הוא לאותה קהילה של אנשים שזוכים לגינוי מקיר אל קיר בציבור בישראל - מערכת אכיפת החוק, הפרקליטות, המשטרה והשב"כ".

"לצערי הדברים באופן שהם נעשו, נעשו באפן לא ראוי. אנחנו נפנה באופן מידי לבית המשפט כדי לבטל את רוע הגזרה", אמר עו"ד קידר.

תגובות (24) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד