בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התושבים ביקשו למנוע השתלטות על המעיין – הערבים הטמינו מלכודת

לאחר שעשרות תושבים הגיעו למנוע השתלטות על המעיין הסמוך לנווה צוף ביום שישי, בשבת הטמינו ערבים במקום מלכודת שזוהתה בידי כוח צה"ל

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' סיון תש"פ - 10:11 24/05/2020
גודל: א א א

מעין עיין ריא הוא אחד המעיינות המתויירים באזור מערב בנימין. המעיין, בו שתי בריכות מים, ממוקם בעמק רחב סמוך לישוב נווה צוף בבנימין.

בעוד אחת הברכות משמשת להשקיית השדות החקלאיים של ערביי האזור, בריכת המים השנייה משמשת את תושבי האזור לשחייה ונופש.

ביום שישי האחרון הגיעו מטיילים רבים מהאזור, כמידי יום שישי שבשגרה. אלא שלאחר שהמטיילים עזבו את המקום, ערביי האזור הגיעו במטרה להשתלט על המעיין.

תוך דקות מאז שהתקבל הדיווח על ניסיון ההשתלטות הערבי, הגיעו לשטח המעיין עשרות תושבים מנווה צוף. כוחות צה"ל גם הם הגיעו למקום ופיזרו את הערבים שהגיעו למקום.

במהלך השבת, הגיעו למקום שוב ערבים שהניחו תלתלית תיל דוקרת בתוך המים, כך שהמטילים לא יוכלו להבחין בה מבעוד מועד. זאת במטרה שהיא תפצע את היהודים המגיעים לטייל במקום.

כוח צבאי שזיהה את הטמנת המלכודת במים, הוציא אותה מהמקום. החיילים הפיצו סרטון בו הם מראים את התלתלית שהטמינו הערבים במקום.

ממועצת בנימין נמסר, כי הם "קוראים לצבא לטפל ביד קשה בפורעים הערבים. מעיינות בנימין יקלטו עוד ועוד יהודים מכל הארץ בבטחון בכל האזור".

עוד נמסר ממועצת בנימין לקול היהודי, כי "לפורעים הערבים שעוד לא השלימו עם החזרה שלנו ליהודה ושומרון, ליישובים ולטבע כאן - יש שלל רעיונות לפגוע בנו, ולנו יש מסר. התשובה שלנו כמתיישבים היא חיזוק והתרחבות בכל המקומות וזה מה שאנחנו עושים." 

"אגף התיירות שלנו במועצה פועל בדיוק בשביל זה ומצליח לבסס עוד ועוד נקודות חן באזור אליהן מגיעים מבקרים רבים מכל הארץ. נעמיק שורשים ונתרחב, נפתח עוד ועוד מעיינות ואתרי טבע ומורשת אליהם חזרנו בדיוק השבוע לפני 53 שנים. אנו כמובן בקשר מאז אתמול עם גורמי הצבא על מנת שיפעלו בתקיפות כדי לא ישנו אירועים כפי שראינו אתמול.  מעיינות בנימין ושאר אתרי הטבע כאן ימשיכו לקלוט המוני מטיילים יהודים מכל הארץ, בכיף ובבטחון".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד