בע"ה י"ח אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התקיפה האנטישמית בסילוואן: העליון הקל בעונש התוקף

שופטים בעליון ביניהם השופט אלכס שטיין, הקלו בעונשו של ערבי שתקף יהודים באירוע האנטישמי החמור בירושלים לפני כשנה

  • דוד אור שחר
  • ב' שבט תשע"ט - 13:43 08/01/2019
גודל: א א א
בית המשפט העליון
 (צילום: יהודה פרל)
בית המשפט העליון (צילום: יהודה פרל)

בג"ץ הקל בעונשו של ערבי מסילוואן שהיה שותף עם ערבי נוסף בתקיפה החמורה של שני חרדים בסילוואן לפני כשנה.

שופטי בג"ץ עופר גרוסקופף ואלכס שטיין בחרו להקל בעונשו של התוקף למרות דעת השופט הנדל שהתנגד. יש לציין כי השופט שטיין שמונה בשנה האחרונה לכהן כשופט עליון הוכנס על ידי שרת המשפטים איילת שקד לבית המשפט העליון על מנת להכניס רוח חדשה לביהמ"ש.  "הוא אינו משתייך לזרם האקטיבסטי בבית המשפט", כך אמרה אז.

באירוע התקיפה המדובר שני ערבים מסילוואן תקפו בצורה מזעזעת שני יהודים שצעדו בשבת בבוקר בכפר סילוואן בדרכם לטבילה במעיין השילוח.

מהתיאור המזעזע של האירוע שהגיע לידי הקול היהודי, עולה כי השניים צעדו לפנות בוקר של שבת, לטבול במעיין השילוח לפני תפילת שחרית. תחילה הוכה אחד מהם בידי ערבי שהטיח אגרוף בראשו, אך הם הצליחו להסתתר ולהגיע למעיין השילוח.

אך כאשר חזרו השניים מהמעיין, ארבו להם שני הערבים, תפסו אותם באלימות והחלו במסכת התעללות קשה. מתיאור מכתב ששיגר למשטרה עו"ד חיים בלייכר, המלווה את שני המותקפים מטעם ארגון חוננו, עולה כי תחילה קשרו התוקפים את פיאותיהם של שני היהודים אחת לשניה, והחלו לקלל את ראש הממשלה נתניהו, את מדינת ישראל ומשטרת ישראל, כל זאת כאשר הם מכריחים את השניים באלימות לחזור אחר הקללות, ומסריטים הכל במכשיר הנייד שלהם.

לאחר מכן היכה אחד התוקפים את אחד היהודים באגרוף בחזה, והשניים גררו אותם לאחת הסמטאות תוך שהם מכריזים כי "השבוע המשטרה עצרה אותנו אז אנחנו נחטוף אתכם".

בשלב זה המשיכו התוקפים בהתעללות ודרשו מהשניים לומר "חמאס הכי טוב, חמאס צריך לשלוט", וכן את הפסוקים אותם אומרים המתאסלמים בעת המרת דת.

התוקפים לפתו את צווארם של השניים והכריחו אותם לנשק את ידיהם תוך שהם בועטים בהם. בשלב מסויים הצליחו השניים להיחלץ ולהימלט לעבר שער האשפות, שם דיווחו על האירוע לשוטרי מג"ב, אך ככל הידוע הללו לא עשו דבר.

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון