בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התקיפה החמורה בעכו: לאחר חודש נעצרו חשודים

התפתחות בחקירת התקיפה החמורה בעכו: לאחר כחודש נעצרו חשודים בתקיפה, בה נפצע בינוני מור ג'אנשווילי. עו"ד בלייכר "יש להעמיד לדין את התוקפים בניסיון לרצח ממניע לאומני".

  • יח"צ
  • כ"ח סיון תשפ"א - 15:00 08/06/2021
גודל: א א א
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

התקדמות בחקירת הלינץ' החמור בעכו: לעו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הפצוע נמסר כי נעצרו מספר חשודים בתקיפה, כחודש לאחר הלינץ'. כעת דורש עו"ד בלייכר להאשימם בניסיון לרצח ממניע לאומני.

הלינץ' אירע לפני כחודש, במהלכו הותקף מור ע"י עשרות פורעים ונפצע באורח בינוני. לפי מכתב ששלח עו"ד בלייכר לפרקליטות חיפה הגיע מור לעכו במהלך מבצע 'שומר החומות' בכדי לבקר את אימו המתגוררת בעיר. עשרות פורעים ערבים הסתערו על רכבו ורגמו אותו בסלעים, רהיטים כבדים וכל הבא ליד, עד שאיבד את השליטה על הרכב ונתקע בקיר.

הפורעים לא הפסיקו לרגום את הרכב, ומור, שהחל להיפצע, נמלט מהרכב כשידיו על ראשו. ההמון הערבי היכה אותו במוטות עץ וברזל, אגרופים ובעיטות עד שהתמוטט לארץ והכרתו התערפלה. במכתב תואר כי מור השלים עם המוות הנורא, או אז "חש מרשי איך פניו נחתכות בסכין". 

מור ניצל ברגע האחרון, כנראה בעזרת מספר בני מיעוטים שחילצו אותו מהמקום והזעיקו את כוחות ההצלה. הוא פונה באמבולנס לבית החולים כשהוא סובל מחבלות בכל גופו, שברים וחתכים בפניו, שיתוק חלקי ברגלו השמאלית, כאבי ראש וסחרחורות. 

כאמור, לאחר כחודש מהלינץ' נמסר לעורך דינו כי נעצרו חשודים בתקיפה. 

עו"ד חיים בלייכר המסייע למור מטעם ארגון חוננו תיאר את הלינץ' "מדובר באירוע חמור וקשה של תקיפת אדם באכזריות רבה רק בשל היותו יהודי. יש להעמיד לדין את כל מי שהיה שותף לניסיון הרצח ההמוני, ולהאשימם בניסיון לרצח ממניע לאומני. אבקש לעשות חריש עמוק ולא להותיר מתפרע אחד אשר ימלט מהדין".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

לאחר קרוב לחודש בו היה מאושפז במצב קשה, הועבר אלעד ברזילי, בן 37 מעכו, למוסד השיקומי בית לוינשטיין להמשך טיפול.

אלעד הובא למרכז הרפואי בתאריך בראש חודש סיון כשהוא מונשם, מורדם וסובל מפגיעת ראש, לאחר שערבים בעכו פצעו אותו באורח קשה מאוד בלינץ' שהתרחש בתחילת המהומות.

עם הגעתו עבר ניתוח להצלת חייו והועבר לאישפוז ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי, כשהוא עדיין במצב קשה. כעבור שבועיים, בעקבות שיפור במצבו, נותק ממכשירי ההנשמה ובהמשך הועבר לאישפוז במחלקה הנוירוכירורגית. במהלך אישפוזו עבר אלעד ניתוח נוסף, שנמשך כשבע שעות והוכתר בהצלחה.

ד"ר סמואל טוביאס, שניתח אותו פעמיים, מספר: "אלעד הועבר הבוקר להמשך טיפול בבית לוינשטיין. מצבו מוגדר בינוני ויציב. הוא מתקשר עם הסביבה, הולך כמה צעדים בכוחות עצמו ומזיז את ארבעת הגפיים. בימים האחרונים היה שיפור מעודד במצבו, מה שאיפשר את העברתו לשיקום".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד