בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התקפה ערבית בבנימין: יהודי נפצע קשה - אחד הפורעים נהרג

האירועים החלו לאחר שערבים תקפו רועה צאן יהודי. המשטרה עצרה את הפצוע שמאושפז במצב קשה ועבר ניתוח ראש

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אב תשפ"ג - 20:21 05/08/2023
גודל: א א א
ערבי חמוש באלה מיידה אבנים באירוע בבורקא (צילום מסך)
ערבי חמוש באלה מיידה אבנים באירוע בבורקא (צילום מסך)

התקפה ערבית בליל שבת על יהודים סמוך לגבעת עוז ציון הסמוכה לגבעת אסף.

אירוע חמור בליל השבת בבנימין: מאות פורעים מהכפר בורקא תקפו רועה צאן ומספר מתיישבים שהגיעו לסייע לו. אחד המתיישבים נפצע קשה, הובהל לבית החולים ונותח בראשו במהלך הלילה. בשעה זו הוא מתאושש מהניתוח במחלקה הנוירולוגית ב׳שערי צדק׳ כשליד מיטתו שוטרים מימ״ר ש״י שעצרו אותו בחשד שירה לעבר הפורעים.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

על פי הדיווחים האירוע החל כשרועה צאן יהודי שיצא מגבעת ׳עוז ציון׳ רעה את העדר במרחק של כ500-700 מטר משולי הכפר בורקא. מספר ערבים התקרבו אליו ואיימו עליו שיתרחק. בשלב זה הזעיק רועה הצאן מספר חברים שהגיעו לשהות לידו כדי למנוע הידרדרות. או אז ירדו מבורקא מאות פורעים ערבים חמושים באלות, זיקוקים וסלעים והחלו לתקוף את המתיישבים בצורה קשה ומסכנת חיים. 

במקום התפתח עימות בין הפורעים הערבים לבין המתיישבים שהזעיקו עזרה נוכח הסכנה המוחשית אליה נקלעו. 
במקביל ניסו המתיישבים כל העת להזעיק עזרה מהצבא וגורמי הביטחון בסביבה, אך אלו התמהמהו מלהגיע שעות ארוכות. 

בשלב מסוים התקרבו הפורעים הערבים אל עבר המתיישבים והגיעו לטווח קרוב מאוד. הפורעים ירו לעבר המתיישבים זיקוקים בכינון ישיר וסלעים מטווח אפס. 

בשלב זה ספג אחד המתיישבים סלע בראשו מטווח אפס ונפצע באורח קשה עם פצע פתוח משמעותי בראשו. ככל הנראה כאשר הפצוע נפצע הוא ירה לעבר הפורעים באמצעות נשק אישי שנושא ברישיון במטרה להגן על חייו. 

הפצוע פונה מהמקום על ידי חבריו שחברו לאמבולנס. הפצוע פונה לבית החולים ׳שערי צדק׳ במצב קשה, נותח במהלך הלילה וכעת הוא מתאושש במחלקה הנוירולוגית תחת תרופות לשיכוך כאבים. 

ערבים דיווחו כי אחד הפורעים נהרג. מדובר בצעיר כבן 19 והלוויתו נערכה היום. חמאס הוציא כרזה עם תמונת ההרוג וקרא לפגוע ביהודים.

המשטרה הודיעה במהלך השבת כי הפצוע הקשה חשוד בירי, ומתיישב נוסף חשוד בשיבוש הליכי חקירה. 

עו״ד נתי רום מארגון חוננו הוזעק במהלך השבת לסייע לפצוע בבית החולים ומסר בצאת השבת כי "מדובר בנס, מרשי הוא נפגע פיגוע קשה. בנס ובתושייה הוא וחבריו נמצאים כעת בחיים.

בבית החולים פגשתי אזרח צעיר פצוע באופן קשה לאחר מתקפת טרור קשה שבצעו בו ובחבריו מאות פורעים ערבים. 
אני קורא לשב״כ ולמשטרה לאתר עוד הערב את הפורעים הערבים, ולהביאם מאחורי סורג ובריח. זה היה ניסיון רצח של קבוצת יהודים, לינץ' של ממש.
מרשי פעל כחוק, וכפי שמתחייב מכל נושא נשק ברישיון - להגן על חייו וחיי אזרחים נוספים".

דובר צה"ל מסר בתגובה: "ממצאי התחקיר הראשוני לעימות בין פלסטינים לאזרחים ישראלים אמש, במהלכו נהרג פלסטיני. אמש (ו'), התקבל דיווח פלסטיני על עימות אלים בין אזרחים ישראלים לפלסטינים מחוץ וסמוך לכפר בורקא שבחטיבת בנימין. בעקבות הדיווח הגיעו כוחות הביטחון למקום. 

מתחקור ראשוני עולה כי על פי דיווחים פלסטיניים ועדויות בשטח, העימות החל בהגעת אזרחים ישראלים לרעות צאן סמוך לכפר בורקא, ופלסטינים שהגיעו מהכפר על מנת להרחיקם. במקום החל עימות מילולי שהמשיך ליידוי אבנים של שני הצדדים, ירי זיקוקים מצד הפלסטינים, אזרחים ישראלים ירו לעבר הפלסטינים. במהלך העימות נהרג פלסטיני, נפצעו ארבעה פלסטינים נוספים ורכב פלסטיני נמצא שרוף. מספר אזרחים ישראלים נפצעו מזריקות האבנים.

כוחות הביטחון הגיעו למקום מיד עם קבלת הדיווח, אך לאחר הירי. בעקבות האירוע הוחלט על הכרזת שטח צבאי סגור במרחב החיכוך והצבת כוחות הביטחון בהתאם להערכת המצב. משטרת ישראל חוקרת את נסיבות האירוע, בשיתוף עם שב"כ".

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון