בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ללא תגובה: ערבים ירו רקטות לעבר יישובי הדרום

ערבים מעזה ירו אמש (מוצ"ש) רקטות לעבר יישובי הדרום. דווח על נפילה סמוך לכפר מימון. צה"ל ממשיך להקפיד שלא לפגוע במחבלים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' שבט תשע"ט - 09:59 13/01/2019
גודל: א א א
זירת נפילה באשקלון  (משטרת ישראל)
זירת נפילה באשקלון (משטרת ישראל)

אמש (מוצ"ש) סמוך לשעה 21:00 ירו ערבים שתי רקטות לעבר יישובי הדרום. אזעקות צבע אדום נשמעו באיזור המועצות האיזוריות שער הנגב ושדות נגב.

לאחר זמן קצר אותרה זירת נפילה ביער שוקדה בסמוך לכפר מימון. זירת הנפילה השניה לא אותרה. על פי הדיווחים הירי בוצע משכונת סג'עייה ברצועה. 

ראש המועצה האזורתית שדות נגב תמיר עידאן אמר לאחר הנפילות כי "לפני שניכנס שוב לתקופה של טרור מזדמן הכולל טיפטופי ירי, בלוני תבערה ועוד מבית היוצר של חמאס, זה הזמן לעצור את הטרור ולהגיב. כפי שהגיב צה״ל בשבוע שעבר, יש להגיב גם הפעם, ובחומרה רבה יותר. הגיע הזמן לפעול נגד ראשי חמאס ולבטל את העברת הכסף הקטארי, שאמור לעבור בשבוע הבא.״

בהמשך הלילה דווח כי צה"ל תקף באמצעות מטוסים שני "מתחמי קרקע" של חמאס ברצועה אך לא דווח על נפגעים, שכן צה"ל ממשיך להקפיד שלא לפגוע במחבלים בתקיפות אלו. 

מוקדם יותר אתמול פרסם חמאס "ממצאים חדשים" על האירוע בו נהרג סא"ל מ' לפני כחודשיים. דובר חמאס הצהיר כי בידי ארגונו מידע רגיש שהצליחו לאסוף אודות פעילותו של הכוח המיוחד וכן הזהיר כי "הכיבוש ישלם את המחיר על פשעיו".

ביום שישי התפרעו אלפי ערבים בגבול הרצועה, השליכו רימונים, בקבוקי תבערה, מטענים ואבנים. דווח כי ערביה נהרגה מירי צה"ל וכמה פורעים נפצעו.

בתוך כך, במהלך השבת פרסמה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית על הדי פיצוצים באזור אל-כיסווה.

"בסביבות השעה 23:15 מטוס קרב ישראלי מאצבע הגליל ירה מספר טילים לאזור דמשק ובאופן מיידי מערכת ההגנה האווירית הפילה את רובם. כתוצאה מהתקיפה נפגע אחד המחסנים בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק", נכתב בכלי תקשורת סורים.

הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי "התקיפה הישראלית כוונה לעבר מחסני נשק של חזבאללה בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק ובאזור אל-כיסווה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד