בע"ה י"ח תמוז תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

זעם בהתיישבות: מיגוניות בטון סביב תחנות ההסעה

בתגובה לפיגועים החליטו במערכת הביטחון על הצבת מיגוניות בטון בתחנות - תושבים הודיעו כי יפסיקו לעמוד בתחנות ההסעה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אדר ב תשע"ט - 14:13 20/03/2019
גודל: א א א
(צילום: מנחם בקוש)
(צילום: מנחם בקוש)

התשובה הרופסת של מערכת הבטחון לפיגוע הקשה השבוע בשומרון עוררה זעם רב היום בציבור המתיישבים.

בתחנות הסעה שונות ברחבי יהודה ושומרון הוצבו מיגוניות בטון סביב התחנות אשר הופכות את תחנות ההסעה לבונקר מבוצר. כאמור אישי ציבור ותושבים רבים זעמו על המהלך. עוד פורסם כי מועצת ישע דרשה מצה"ל להסיר את המיגוניות באופן מיידי.

"בושה. אנו תושבי יהודה ושומרון מביעים באופן ברור וצלול שאין בדעתנו ל"התגונן" ולהתחבא מאחורי תחנות המיגון החדשות המוצבות בימים אלו בתחנות השונות בייו"ש.

הצבת תחנות אלו מהווה כניעה נוספת לטרור הערבי ומשדרת חולשה והתרפסות שסופן לעלות בקורבנות נוספים", נכתב בהודעת תושבים.

"אנו דורשים באופן חד משמעי להסיר את תחנות המיגון, להפסיק את מדיניות ההתגוננות הרופסת ולטפל בטרור באופן נחוש וביד קשה. אנו מטילים חרם על תחנות אלו וכף רגלינו לא תדרוך בהם. ונהפוך הוא - אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם".

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי הגיב להצבת המיגוניות וכתב: "מעמודים עברנו לבטונדטות ומשם לחיילים בכל צומת וכעת אנחנו ניצבים מול בנייה נוספת של חומות. מיגנו את עצמנו לדעת ועתה הגיעה העת לשנות את דפוסי הפעולה של הצבא. ההתמגנות לא הוכיחה את עצמה ונדמה שדווקא עצם העובדה שמיגנו את עצמנו לדעת הביאה להתגברות הטרור. אני מקווה שמקבלי ההחלטות ימצאו דרכים ראויות יותר להתמודד עם האיומים תוך שמירה על שגרת החיים של תושבי יהודה ושומרון".

נפתלי בנט קרא אף הוא למלחמה חסרת פשרות בטרור: ״ההחלטה של מערכת הביטחון, אחרי שורה של מעשי רצח ביהודה ושומרון, להכניס את החיילים בטרמפיאדות לבונקרים, היא החלטה מבישה. 

ככה לא מנצחים את הטרור. כדי לנצח את הטרור צריך להרוס את בתי המחבלים ולהרוג את המחבלים, ולא להכניס את חיילי צה״ל לבונקרים״. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 27 מהשבוע האחרון