בע"ה ט"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

זעם בימין על המאמץ להעברת הכספים לאבו מאזן

נתניהו העביר מאות מליונים בחשאי לרש"פ - הערבים החזירו את הכסף. בימין זועמים על המאמץ למימון ולביסוס תומכי הטרור

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד ניסן תשע"ט - 10:28 29/04/2019
גודל: א א א
הפגנה נגד מימון הרשות. ארכיון (אברהם שפירא)
הפגנה נגד מימון הרשות. ארכיון (אברהם שפירא)

 

אמש נחשף בכאן 11 כי ישראל מבצעת מאמצים אדירים על מנת להעביר כספים לרשות הפלסטינית למרות ההתנגדות ברשות. לאחרונה העבירה ישראל מאות מליוני שקלים לרשות בחשאי וללא פרסום ציבורי אך זו סירבה לקבלם והחזירה את הסף במלואו לידי ישראל.

הדברים באים לאחר שבחודשים האחרונים התקבלה החלטת קבינט לקזז מהכספים אותם מעבירה ישראל לידי הרשות את סכום הכספים אותם מעבירה הרשות למחבלים הכלואים ולבני משפחותיהם. החלטת הקבינט התקבלה בזעם רב ברשות וזו הודיעה כי לא תסכים לקבל מישראל כל סכום כסף עד לביטול הקיזוז.

כאמור לפני כחודש, ערב הבחירות, העבירה ישראל בחשאי סכום כסף אדיר לבנקים ברשות במחשבה כי אם הכסף יעבור ללא הד תקשורתי, ייתכן והערבים יסכימו לקבל את הכספים.

אחרי כמה ימים והתלבטויות פנימיות, הכסף עצמו הוחזר במלואו לישראל, אחרי שכבר הגיע לבנקים ברשות. בישראל מוטרדים מאוד מהמצב המידרדר של הרשות בעיקר בעקבות היחלשות שלטונו של מממן הרצח אבו מאזן. 

אמש נפגש נתניהו בבהילות עם שר האוצר משה כחלון ועם יו"ר המלל"ל ועל פי הדיווחים נושא כספי הרשות היה בין הנושאים המרכזיים בפגישתם.

בימין זועמים על המאמצים אותם ישראל עושה לחיזוק מעמדה של הרשות המסייעת למחבלים ולטרור באופן מובהק.

"המציאות בה אנו למדים כי מאחורי גבם של אזרחי מדינת ישראל מנסה ממשלת ישראל לפעול למניעת קריסתה של הרשות לתדלוק טרור ה'פלסטינית' היא מרתיחה ובלתי מתקבלת על הדעת. את הרשות הפלסטינית צריך לרסק, ולא לשקם", הדגיש בן גביר.

"יש לזכור שמי שעומד בראשה של אותה רשות הוא מתכנן רצח הילדים במעלות ומכחיש השואה אבו מאזן, כאשר שאר חברי הרשות כמותו - טרוריסטים שונאי ישראל מוצהרים. טרוריסטים צריכים להיראות מבין הכוונת, ולא לקבל כספים שמיועדים לתדלוק טרור", הוסיף בן גביר.

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ מאיחוד מפלגות הימין קרא לנתניהו שלא להיכנע בשום אופן לאיומי הרשות ולהמשיך לקזז את הסכום אותו היא משלמת למחבלים מדי חודש.

״מדינת ישראל לא תהיה כספומט לטרור. במזרח התיכון אסור למצמץ. כשאבו מאזן יבין שקריסת הרשות אינה איום עלינו הוא יעשה את הדרוש כדי שהיא לא תקרוס (מצידי כמובן שתקרוס)״.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד