בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברון: הערבים תקפו - היהודים נעצרו

נער יהודי וחיילים הותקפו על ידי ערבים במהלך השבת בחברון. המשטרה סירבה לעצור את התוקפים הערבים. נערים יהודים שמחו במקום נעצרו

  • ה' טבת תשפ"א - 09:02 20/12/2020
גודל: א א א
חברון. ארכיון   (י' בוצר)
חברון. ארכיון (י' בוצר)

נער יהודי מהיישוב היהודי בחברון הותקף השבת בשעות הצהרים בידי מספר ערבים בסמוך לשכונת תל רומיידה בחברון.

האירוע החל בחיכוך בין נערים ערבים לנער מהיישוב היהודי, שבשלב מסויים ערבים מבוגרים הצטרפו והחלו לתקוף באלימות את הנער היהודי. חיילים שהיו במקום והגנו על הנער הותקפו גם הם ע"י הערבים.

שוטרים ממשטרת חברון שהגיעו למקום, נמנעו מלעצור את הערבים. נוער ותושבים מהיישוב היהודי בחברון החלו למחות במקום, בשלב מסויים עצרו השוטרים שני נערים שמחו כנגד הסרוב לעצור את הערבים שתקפו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל ארגון חוננו, אשר מתגורר ביישוב היהודי בחברון סיפר "ערבים תקפו ילד יהודי וכן חיילים שניסו להגן עליו. חבריו של הילד, נוער מהיישוב היהודי בחברון יחד עם תושבים הגיעו למקום ובקשו מקציני הצבא לעצור את התוקפים. גם החיילים שהיו באירוע דווחו על ערבים שהקיפו ילד יהודי וחשו שהוא בסכנה. כתגובה לכך מחו במקום בני הנוער בדרישה למעצר התוקפים. ניידת משטרה שהגיעה למקום, לתדהמת התושבים
עצרה שניים מבני הנוער היהודים תוך הפעלת אלימות קשה כולל אגרופים לפנים ופגיעה בעיין של אחד הילדים." תיאר מידד את האירוע.

"תושבים במקום ביקשו מהמשטרה שלא לעצור אותם בשבת, המשטרה התעלמה והפעילה כוח רב ואלימות כלפי נוער וכלפי התושבים שעמדו על הכביש בדרישה למנוע את המעצר המיותר. תושבים חזרו וביקשו מהמשטרה למנוע את האירוע, ולהמתין שעה קלה לצאת השבת והמשטרה בחרה להתעלם, למרבה הפלא אף ערבי לא נעצר." הוסיף מידד לתאר.

בסיומו של האירוע נעצרו שלושה נערים יהודים, ללא שנעצרו התוקפים. בצאת השבת עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיע לתחנת המשטרה לסייע לנערים "בצהרי שבת הותקף נער יהודי בחברון על ידי ערבים. לצערנו המשטרה בחרה לעצור דווקא נערים יהודים באלימות רבה תוך חילול שבת שלא לצורך. אנו דורשים שרשויות החוק יפעלו כנגד הערבים שתקפו ולא כנגד הקורבנות. בנוסף או דורשים לחקור את אלימות המשטרה כלפי התושבים." מסר עו"ד בלייכר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד