בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פינג פונג ומכשירי כושר - כך מבלים המחבלים בכלא

תנועת אם תרצו חושפת פרטים נוספים על חגיגות המחבלים בכלא: פינג פונג, מנות מיוחדות בחגים ומכשירי כושר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אייר תשע"ט - 09:59 23/05/2019
גודל: א א א
מחבלים חוגגים בכלא. ארכיון (צילום מסך)
מחבלים חוגגים בכלא. ארכיון (צילום מסך)

לאחר שארגון "לביא" חשף לפני מספר ימים את רשימת פריטי הקנטינה להם זוכים המחבלים, רשימה שכוללת פינוקים רבים ומגוונים, חושפים בתנועת "אם תרצו" נתונים נוספים על חגיגות המחבלים בכלא הישראלי.

מתשובת שירות בתי הסוהר שהגיעה ל"אם תרצו" לאחר כשנה של הליך משפטי ארוך, נחשפים תנאי האסירים בבתי הכלא.

הנתונים חושפים כי שב"ס מספק פעמיים בשנה תוספת עוף מיוחדת לרגל חגים, כאשר עלות כל מנת עוף לאסיר נעמדת ב-47 ש"ח. בחישוב של הנתונים ניתן לאמוד את סך התקציב לארוחת חג ב-2018 על מעל 540,000 ש''ח ובחישוב החל מ-2008 מדובר על מעל ל-6.5 מיליוני שקלים על ארוחות חג למחבלים. בנוסף, מוציא שב"ס 480 שקלים כולל מע"מ על טלווזיה אחת רב ערוצית המוצבת בכל אחד מתאי הכלא.

בנוסף מקבלים המחבלים שולחן פינג פונג, מחבטים, רשת שולחן וכדורים, מכשיר חתירה, מכשיר אופניים, ספת בטן ומקבילית זוגית.

מהנתונים עולה עוד כי 22 חברי כנסת מן המפלגות הערביות ביקרו בשנת 2016 ובשנת 2017 את המחבלים בבתי הכלא.

מספר הביקורים הכללי ל-5,753 אסירים בשנת 2018 עמד על 41 אלף ביקורים וזאת לפי אם תרצו לא תואם את התקנות המפורסמות על ידי שב"ס עצמו המאפשר להם ביקור פעם בחודשיים.
ב2008 היו 8483 אסירים בטחוניים וב-2012, צנח המספר ל4839 ועלה שוב ל-6726 אסירים לשנת 2017.

בקשת חופש המידע הוגשה על ידי  עו"ד יעקב כהן מהאגף המשפטי של תנועת "אם תרצו" כבר ביוני 2018, אך היא התעכבה ונדחתה. בין היתר טענו בשב”ס כי ישנה מורכבות באיסוף הנתונים. אנשי הארגון פנו לבית המשפט ולאחר התערבותם הסכימו בשב"ס להעביר את הנתונים. "עושה רושם כי הטענות של שב"ס על מורכבות ואיסוף הנתונים לא תואמות את התשובות שניתנו", מסבירים בתגובה באגף המשפטי של "אם תרצו" וכן התשובות החלקיות ביותר שניתנו אינן חושפות את האמת כפי שהיא. שב"ס מציין בדו”ח כי האסירים הביטחוניים מקבלים כמעט חופשית לעיתונים המודפסים בישראל.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג אשר תנועתו עתרה לבית המשפט כדי לקבל את הנתונים על תנאי האסירים התייחס למקרה ואמר: "אוזלת היד של שירות בתי הסוהר היא הזויה. לא ראוי שמחבלים אשר רצחו ישראלים רבים יזכו לתנאי מחיה של בתי מלון על חשבון משלם המיסים ודמם של הנרצחים. יש לציין כי מעדויות שהגיעו אל האגף המשפטי של אם תרצו על ידי אנשי שב"ס עולה תמונה חמורה בהרבה מן הנתונים שקיבלנו. אנו קוראים לראש הממשלה לקדם את מסקנות ועדת השר ארדן עם כינון הממשלה החדשה ובכך להפסיק את חגיגות המחבלים בבתי הכלא."

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד