בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חדירה לחוות מעון: "הערבי רץ אחרי הבן שלי ונבהל מהכלב"

מחבל ערבי חדר הבוקר לחוות מעון וקיווה למצוא אשה וילדים ישנים, אך הופתע כאשר נתקל בבן המשפחה הגדול. "היה כאן נס", אומרים בישוב לקול היהודי

  • אלחנן גרונר
  • ל' סיון תשע"ח - 09:13 13/06/2018
גודל: א א א
חוות מעון. ארכיון (hebron.com)
חוות מעון. ארכיון (hebron.com)

חדירה ועל פי החשד ניסיון פיגוע הבוקר בחוות מעון בהר חברון.

מהדיווחים שהגיעו לידי הקול היהודי עולה כי בסביבות השעה 6:50 הגיע צעיר ערבי לתוך החווה וניסה להיכנס לאחד הבתים. באותה שעה היו בבית אם המשפחה וחמישה ילדים. הבן הבכור בן ה-16 שמע את כלב השמירה של המשפחה נובח בצורה חריגה, יצא מפתח הבית, והבחין בצעיר ערבי המנסה לחדור לבית מדלת בצדו השני של הבית.

אם המשפחה סיפרה לקול היהודי כי כאשר הבחין הערבי בנער החל לרוץ לעברו, והנער רץ חזרה פנימה לתוך הבית, כאשר הוא צועק "מחבל, מחבל", ומעיר את האם והילדים הקטנים שעוד ישנו.

"הערבי כנראה נבלם מהכלב שהיה בצד השני של הבית, וברח כששמע את הבן שלי צועק והבין שהוא איבד את גורם ההפתעה ושיש בבית גברים", סיפרה האם לקול היהודי. בני המשפחה הזעיקו במהירות את צוות הכוננות של הישוב והצבא, ותושבים שהוזעקו למקום עוד הספיקו להבחין בערבי הנמלט בריצה כשהוא במרחק מהחווה.

לפי הערכות בני המשפחה, המחבל תכנן לבצע פיגוע ותיצפת מראש על הבית, אך הופתע לגלות כי אחד מבני המשפחה הגברים עדיין במקום. "לפני זה יצא בעלי לעבודה, והבן הנוסף שלי יצא גם כן עם חברים שישנו אצלנו, אז כנראה הם חשבו שאני לבד בבית עם הילדים הקטנים", סיפרה האם. "הערבי גם ידע להגיע לצד שבו לא היה הכלב".

כוחות צבא שהגיעו למקום פתחו בסריקות לעבר מרחב הכפר תוואני הסמוך, ממנו על פי ההערכות הגיע החשוד.

לדבריה של האם, ערבים מתצפתים על הבית דרך קבע, והצבא לא פועל נגדם ברצינות. "יש משחק כזה, שכשאנחנו רואים אותם על הגבעה ממול מתצפתים אנחנו מזעיקים את הצבא. כשהערבים רואים את הג'יפים מתקרבים הם בורחים והצבא חוזר ואומר שלא מצא אותם, ואז אחרי שהצבא הולך הם חוזרים", היא מספרת.

"הפעם במקרה בן המשפחה הגדול התעכב בבית, אבל לא בכל יום מתרחש נס", אמרו בחווה לקול היהודי.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון