בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עונש קל לפרובוקטור הערבי - התביעה התעלמה מעשרות מעשי הסתה

31 ימי מאסר נגזרו על חירי חנון בגין הסתה. באופן תמוה הוא לא הואשם בגין עשרות ואף מאות מקרי הסתה נוספים מהשנים האחרונות

  • אלחנן גרונר
  • י"ג תשרי תשפ"א - 09:51 01/10/2020
גודל: א א א
פוסט תמיכה של חנון מ2016 במסבאח אבו סביח מחבל חמאס שרצח בפיגוע ירי את לבנה מליחי ושוטר היס"מ יוסי קירמה בירושלים (צילום מסך פייסבוק)
פוסט תמיכה של חנון מ2016 במסבאח אבו סביח מחבל חמאס שרצח בפיגוע ירי את לבנה מליחי ושוטר היס"מ יוסי קירמה בירושלים (צילום מסך פייסבוק)

בית המשפט הצבאי שומרון גזר מאסר של חודש ויום בלבד על חירי חנון, פרובוקטור ערבי מוכר המשתתף מדי שבוע בהתפרעויות ופרובוקציות ביהודה ושומרון. לאחרונה הוא פורסם כשצולם בזמן עימות עם חיילים באזור אבני חפץ, וסרטונים ותמונות שלו כאשר חייל אוחז בו ושם ברך על ראשו, עוררו ביקורת בקרב חוגי השמאל ואנטישמיים בעולם.

חנון נעצר לפני כשבוע ובתוך מספר ימים חתם על הסדר טיעון לפיו הורשע בעבירות של "הסתה ותמיכה בארגון עוין" ו"פרסום סמלים של התאחדות בלתי מותרת".

בגזר הדין שהגיע לידי הקול היהודי נכתב כי חנון הורשע "בכך שבין חודש יולי 2019 עד ליום 29/01/20 פרסם ברשת החברתית פייסבוק דברי שבח ותמיכה במפגעים שביצעו פיגועים כנגד מטרות ישראליות וכן פרסם סמלים השייכים לארגון החזית העממית".

על חנון נגזר גם מאסר על תנאי של שלושה חודשים וכן קנס של 1,000 ש"ח.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בכתב האישום שהגיע לידי הקול היהודי מתוארים מספר מעשי הסתה בודדים בהם שיבח חנון את המחבלת דלאל מוגרבי, את מזכ"ל החזית העממית רמדאן שלח ועוד. בנוסף נטען כי החזיק שלט נגד עסקת המאה ועליו סמל של החזית העממית.

אלא שמה לא ברור הוא כיצד בתביעה הצבאית הסתפקו בעונש מגוחך על תקופת הסתה של כחצי שנה, בעוד חנון מסית בדף הפייסבוק שלו במשך שנים לפני יולי 2019 וגם בחודש האחרונים אחרי 29/1/20, בעשרות ואף מאות פוסטים שכלל לא מוזכרים בכתב האישום.

חלק מאותם פוסטים של הסתה פורסמו בידי ישי פרידמן, עיתונאי מקור ראשון ועורך עלון שביעי, ובניהם ניתן לראות תמיכה בסמיר קונטאר, במחבלי חמאס שונים שביצעו פיגועים קשים בירושלים ועוד.

בתמונה נוספת הוא נראה אוחז בנשק במסגרת "יום המורשת הפלסטיני".

הרשעה בגין פרסומים אלו היתה מביאה למאסר ממושך של חנון, שכאמור מגיע מדי שבוע להתפרעויות שונות. חנום מגלם בהתפרעויות את תפקיד "הפלאח הפלסטיני הקשיש" ומגיע בדרך כלל בתלבושת "מסורתית" כשהוא אוחז במקל.

כך למשל לפני כשבועיים הגיע גם לאזור הישוב יצהר בהתפרעות של ערבים מהכפר עסירא אל קיבלייה והוועד נגדרות גדרות בהתנחלויות ברשות הפלסטינית בראשות וואליד אסאף. חנון נצפה כשהוא עודר מספר פעמים בטוריה שעוד היתה עטופה בניילונים מהחנות, וגם המיקום בו עדר היה הר שומם. לאחר שצולם ממספר זוויות נאם למצלמה ועזב את הטוריה עם תום ההצגה.

בדובר צה"ל מסרו לקול היהודי: "ב-29 בספטמבר 2020, גזר בית המשפט הצבאי חודש ויום מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך 1000 שח, על חירי חנון שהורשע בהתאם להודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בכך שפרסם דברי הסתה ותמיכה במעשי טרור ברשת החברתית "פייסבוק"".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד