בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חייל שבעט במתפרע ערבי נשלח למאסר

לוחם גולני נצפה בידי המג"ד שלו בועט בערבי בחברון, נשלח למאסר והודח מתפקיד לחימה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' תמוז תשע"ח - 09:04 14/06/2018
גודל: א א א
ערבים מיידים אבנים. ארכיון (צילום: דובר צה"ל)
ערבים מיידים אבנים. ארכיון (צילום: דובר צה"ל)

לוחם גולני שבעט במתפרע ערבי בחברון נשלח למאסר והודח משירות קרבי, כך פרסם אתמול כתב ערוץ 20 נועם אמיר.

לפני מספר שבועות, בעת התפרעויות של ערבים בחברון, הבחין החייל איציק לחמני, בשני לוחמים מנסים להשתלט על מתפרע ערבי, נחלץ לעזרתם ובעט בו. מפקד הגדוד שהבחין במתרחש תפס אותו והורה על שליחתו לבסיס ברכב יחידה, ובהמשך על העמדתו למשפט. הוא נידוןם ל-20 ימי מחבוש, הדחה מתפקיד לחימה, ושלילת תעודת הלוחם.

"יצאו כמות עצומה של אנשים שבאו אליהם עם סלעים ואבנים והבן שלי הצטרף לשניים שניסו להשתלט על ערביועזר להם", סיפר אביו של החייל לערוץ 20.

"אני רואה איזה ערבי משתולל על הרצפה, מנסים להשתלט עליו אנשים ולא מצליחים אז נתתי לו בעיטה", סיפר החייל עצמו. "בא אלי המג"ס, תפס אותי חזק והתחיל לנער אותי ולצעוק 'אתה לא תישאר לוחם בחטיבה הזאתי. מהר קחו אותו מפה'".

רן כרמי בוזגלו מארגון "ציונות בנחישות" המסייע למשפחה אומר כי התנהלות הצבא במקרה זה ומקרים נוספים מובילים בין השאר לירידה במוטיבציה לשירות קרבי. הוריו של החייל אמרו כי הם מבינים שביצע טעות, אך לדבריהם "לקחו אותו כפרוייקט" והענישו אותו במספר עונשים כבדים שוב ושוב.  

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ״במהלך הפרת סדר בעט החייל בפלסטיני שהיה עצור ומוחזק על ידי כוח צה״ל. החייל הודה באשמה בגין התנהגות שאינה הולמת ונשפט על ידי מפקד הגדוד לימי מחבוש והוחלט על הדחתו מלחימה בשל חוסר התאמה. לאחר ריצוי עונשו וחזרה לתפקיד מפקדה בגדוד, ביקש החייל לעבור לתפקיד אחר. החייל הועבר תפקיד ובנוסף בימים אלו נבחנת בקשתו לעבור לבסיס בקרבת ביתו. לאורך כל התהליך לווה החייל באופן צמוד ע״י מפקדיו.״

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון