בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הותר לפרסום:

חמאס הפעיל ערביה אזרחית ישראל – הח"כים הערבים תומכים

הותר לפרסום: ערביה מערערה חשודה בגיוס מאות אלפי שקלים עבור חמאס במסווה של צרכים הומניטאריים. חברי הכנסת הערבים תמכו בה. אנשי הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית נחקרו

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ט אדר תש"פ - 13:26 15/03/2020
גודל: א א א
מחבלים ברצועת עזה (מג'די פתחי, tps)
מחבלים ברצועת עזה (מג'די פתחי, tps)

הותר לפרסום כי השב"כ והמשטרה עצרו לפני כשלושה שבועות ערביה אזרחית ישראל החשודה בהיותה סוכנת של חמאס וכמי שגייסה מאות אלפי שקלים לטובת ארגון הטרור ברצועת עזה.

מדובר באיה ח'טיב, אזרחית ישראלית בת 31, נשואה +2 , תושבת כפר ערערה בואדי ערה.

בשב"כ אומרים כי בחקירתה עלה כי גויסה לפעילות עבור חמאס על ידי מחמד פלפל, בן 29, תושב בית לאהיה ומחמד חלאוה, בן 32, תושב ג'בליה, שניהם פעילים בזרוע הצבאית של הארגון, "עז אלדין אלקסאם".

השניים גייסו את ח'טיב, אשר עסקה בפעילות הומניטארית עבור נזקקים ברצועת עזה, לטובת מימון של פעילות ותשתיות טרור, ביצוע משימות עבור חמא"ס ובהמשך איסוף מודיעין בטחוני לטובת קידום פעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראלים. התקשורת בין ח'טיב לשני פעילי הטרור בוצעה באופן מבצעי וחשאי.

בשב"כ אומרים כי "במסגרת הקשר עם אנשי החמאס, העבירה להם ח'טיב מאות אלפי שקלים תוך הונאת ארגוני סיוע ואזרחים תמימים אשר תרמו כספים מתוך מטרה שאלו יגיעו לחולים ונזקקים ותוך ניצול מצוקתם של חולים להם ניתנו היתרים לטיפול רפואי הומניטארי ופעילות עסקית של תושבים רצועת עזה".

לפי השב"כ "חלק מהכסף שהעבירה ח'טיב למפעיליה בחמאס יועד למטרות טרור מובהקות ובכלל זה סיוע בבניית מנהרות, הקמת מחרטה והקמת מבנים לטובת הפעילות השוטפת של חמא"ס".

בנוסף, העבירה ח'טיב לחמא"ס ציוד לטובת שימוש שוטף של פעילי חמא"ס בזרוע הצבאית של הארגון, ואף בחנה אפשרויות להעברת ציוד רגיש נוסף שהיה עלול לשמש לבניית מנהרות ולתצפיות על כוחות צה"ל.

ממצאי החקירה בשב"כ מלמדים כי ח'טיב אף העבירה מידע עבור חמא״ס, ובכלל זה מידע אודות תנועת כוחות צבא במהלך אחד מסבבי הלחימה עם רצועת עזה.

היום (א') הוגשה לבית משפט השלום בעכו הצהרת תובע, וכתב אישום נגד ח׳טיב יוגש בימים בקרובים.

הח"כים מהמשותפת תמכו בעצורה

בקול היהודי אנו עוקבים אחר הפרשה בשבועות האחרונים אך בשל צו איסור הפרסום נאסר עלינו לפרסם פרטים אודותיה.

לקול היהודי נודע כי בין השאר נעצרו לחקירה במסגרת הפרשה דמויות בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית אשר הוצא אל מחוץ לחוק. בין העצורים, ששוחררו לאחר חקירה, היו ראיד פתחי, שייח' בכיר המפעיל דף פייסבוק עם 380 אלף עוקבים וגייס כספים לרצועת עזה במספר סבבי גיוס. כמו כן נחקרו מפעיל דף הפייסבוק של פתחי, חברו, בנו של כמאל חטיב, מספר 2 בפלג הצפוני ועוד.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי חברי כנסת מהרשימה המשותפת הביעו תמיכה בחטיב יחד עם בכירים רבים בחברה הערבית בישראל.

כך חברת הכנסת אימן חטיב יאסין הביעה תמיכה ברורה בחשודה, גם ח"כ לשעבר מסעוד גנאים הביע בה תמיכה, וח"כ יוסף ג'ברין אף השתתף בהפגנה למענה.

היום (א') המליצה הרשימה המשותפת פה אחד על הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ לרשות הממשלה.

בעת הדיונים בעניינה של חטיב הפגינו מאות ערבים אזרחי ישראל מול בית משפט השלום בעכו וקראו לשחרורה. גם באוניברסיטת תל אביב הפגינו למען חטיב עשרות סטודנטים ערבים וקראו לשחרורה.

פעילים אף ערכו קמפיין רשת נרחב לשחרורה וטענו כי רודפים אותה רק בשל הסיוע שהעניקה לחולים מרצועת עזה.

בנוסף, סוכנות הידיעות TPS פרסמה כי ח'טיב הינה פעילה מרכזית בתנועה האסלאמית ובאגודה בראשה עומד שיח' עלי קטנאני. במסגרת פעילותה באגודה יזמה ח'טיב באחרונה מבצעים לאיסוף תרומות וכספים דרך חשבון פייסבוק שהקימה לצורך זה.

לפי הפרסום ח'טיב קיימה קשרים עם אגודות צדקה וועדות זכאת ברחבי הגדה, הרצועה, מזרח ירושלים, הנגב ואף בחו"ל. האגודה של קטנאני, לצידו התראיינה ח'טיב במספר הזדמנויות, מסייעת לסטודנטים, לתלמידים, לעקרות בית ולאלמנות ויש לה סניפים ביהודה ושומרון, בעזה, בירדן, בבוסניה, בנגב ואף בסוריה. האגודה אף פתחה מרפאה בטול כרם. בראיון לאתר "מוסאוה" סיפרה ח'טיב, כי ביקרה בתורכיה וסייעה לפליטים סורים להתקשר עם משפחות בישראל שבקשו לתמוך בפליטים.

ח'טיב סיפרה על פעילותה ואמרה, כי היא פעילה בתחום "התרומות האלקטרוניות" מזה שלוש שנים וכי עד כה חיברה בין 500 לנזקקים לתורמים. במהלך הריאיון הדגישה, כמו גם קטנאני, כי הכספים לא עברו דרך חשבון הבנק שלה.

ח'טיב סיפרה, כי היא פועלת עבור משפחות שפונות אליה וכל תפקידה נועד לקשור בין התורמים לנזקקים. באחרונה פתחה חשבון בפייסבוק דרכו, לדבריה, זרמו כספים שנועדו לתמיכה ביתומים, למשפחות נזקקות ולאלמנות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד