בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חצי שנה להצתות: חצי מיערות הנגב המערבי נשרפו

השבוע מציינים חצי שנה לתחילת טרור העפיפונים. קק"ל מפרסמת כי מחצית משטחי היערות במערב הנגב נשרפו

  • דוד אור שחר
  • ח' חשון תשע"ט - 10:01 17/10/2018
גודל: א א א
צבים שנשרפו באחת ההצתות בנגב  (צילום: עובדי קק"ל)
צבים שנשרפו באחת ההצתות בנגב (צילום: עובדי קק"ל)

השבוע מציינים חצי שנה לתחילתו של טרור העפיפונים והבלונים מרצועת עזה. 

הנתונים שהגיעו מקרן קימת לישראל בנוגע לשריפות היער ביישובי הנגב ועוטף עזה גבוהים וחמורים. מקק"ל נמסר כי מעל למחצית משטחי יערות מערב הנגב נשרפו במהלך החצי השנה האחרונה. עוד אומרים בקק"ל כי כבר החלו בפעולות שיקום היערות.

לאחר שישה חודשים של טרור העפיפונים בהם שולחים ערביי עזה עפיפוני ובלוני תבערה במטרה להצית יערות ושטחים חקלאיים ביישובי הדרום, הכינו קק"ל דו"ח מסכם לתקופה.

לפי קק"ל מאז החל טרור העפיפונים, בתאריך כ"ה בניסן התשע"ח, לפני חצי שנה, נגרמו יותר מ-1,100 שריפות ביערות קק"ל שכילו כ-12,000 דונמים של חורש טבעי ויער נטוע אדם. השטח הכולל של יערות קק"ל בעוטף עזה הוא 21,000 דונם. כלומר יותר ממחצית משטחי היערות נשרפו בחצי השנה האחרונה.

דניאל גיגי, מנהל מרחב דרום בקק"ל, סיפר: "השבוע אנו מציינים חצי שנה בדיוק של תופעת טרור העפיפונים שגרמה ליותר מאלף שריפות שכילו שנים-עשר אלף דונם מיערות הנגב המערבי.

למרות שגל השריפות ממשיך גם היום, בזכות עבודה משותפת עם כיבוי והצלה, רשות הטבע והגנים, אנשי הישובים, מתנדבים, וצה"ל, אנו מצליחים להשתלט על הדליקות במהירות. בחצי השנה האחרונה כל הגופים באזור התאחדו ויחד בנינו מודל עבודה כדי לתפוס את השריפות כשהן עדיין קטנות". 

רבים מן העצים שנשרפו באלפי השריפות השונות ניטעו על ידי אנשי קק"ל במהלך השנים. חלקם אף ניטעו על ידי העובדים הנוכחיים שנלחמים נגד השריפות: "אין תחושה איומה יותר מלראות את מה שיצרת עולה באש" ציין גיגי. "הנזק הוא כמובן ישיר לצמחים, לבעלי החיים, וכמובן לתושבי האזור הסובלים מזיהום אוויר, הרס של מקומות תיירות ופנאי ואף סכנה לחיים. למרות זאת, אנו יחד עם תושבי המקום לא מרימים ידיים, פועלים נגד השריפות ולמען נטיעות חדשות נוספות".

בתוך כך בעקבות נחיתתם של בלוני תבערה רבים בירושלים בשבועות האחרונים, אומר חבר מועצת ירושלים אריה קינג כי הפתרון לטרור הבלונים בירושלים יבא רק באם המדינה תתייחס אליו כאל כל סוג אחר של טרור. 

"מדובר במלחמת התשה שהועתקה מרצועת עזה לשכונות הערביות בירושלים. עלינו להלחם בטרור הבלונים כפי שמדינת ישראל נלחמת בכל סוג אחר של טרור. לצערי, כנראה שנשכיל להתמודד עם התופעה רק שבלון כזה ייפול בגן ילדים וחלילה יפצע את אחד הילדים. אני קורא לממשלת ישראל ובפרט למשטרת ירושלים להתעורר לפני שיהיה מאוחר".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד