בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חקירת תקיפת המיניבוס נפתחה מחדש

בעקבות פניית ארגון חוננו, המשטרה פתחה מחדש את חקירת תקיפת המיניבוס במזרח ירושלים, במהלכה השליכו ערבים סלעים על הרכב בו נסעו 14 בני משפחה. עו"ד בלייכר "ניסיון רצח של משפחה שלמה, מקווים שחקירת האירוע תביא לתוצאות ולמעצר מהיר של המחבלים".

  • יח"צ
  • ט"ז אייר תשפ"א - 13:49 28/04/2021
גודל: א א א
(צילום: עזרא פרנק)
(צילום: עזרא פרנק)

נפתח מחדש תיק החקירה בגין תקיפת מיניבוס בשכונת א טור במזרח ירושלים על ידי תוקפים ערבים. בתחילה סגרה המשטרה את התיק כיוון שלא נעצרו חשודים, אולם בעקבות פניית עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו התיק נפתח מחדש והמשטרה החלה בחקירה מתקדמת לאיתור הפורעים.

התקיפה אירעה בליל חמישי האחרון, עת נסעו 14 בני משפחה, אנשים, נשים, קשישים וצעירים, לפקוד את ציון סבם בהר הזיתים. במכתב שכתב עו"ד חיים בלייכר למשטרת שלם נכתב כי בדרכם חזרה לביתם הותקף המיניבוס בו נסעו על ידי ערבים "אז החלה כנגדם מתקפה רצחנית".

במשך דקות שלמות הטיחו הפוגעים במיניבוס אבנים וסלעים, בעוד הרכב תקוע בפקק ואינו יכול להימלט. נוסעי הרכב נשכבו על הרצפה כשהם מגנים על ראשיהם בידיהם, והזעיקו את המשטרה. חלונות המיניבוס נופצו כליל, והנוסעים החלו להיפגע ישירות מן האבנים שהשליכו לעברם הערבים.

לפי המכתב, רבים מנוסעי הרכב נפצעו בדרגות שונות. חלקם נזקקו לחבישת ראש ואישה אחת נפצעה מאבן בפניה. הנהג, שלא יכל להתכופף כמו נוסעיו, ספג אבנים רבות בכל חלקי גופו ופונה במצב בינוני למרכז הרפואי שערי צדק.

גם כשהגיעה המשטרה למקום לפנות את המיניבוס, המשיכו הערבים ליידות אבנים לעבר כוחות ההצלה. הנהג הגיש תלונה למשטרה, אולם התיק נסגר. אתמול (ג') נפתח התיק מחדש על ידי המשטרה בעקבות פניית עו"ד בלייכר מארגון חוננו, והחלו פעולות חקירה מתקדמות לאיתור חשודים בתקיפה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עו"ד חיים בלייכר מארגון חונו מסר "אנו שמחים כי בעקבות פנייתנו למשטרה החליטה המשטרה על פתיחת החקירה, ומצפים לתפיסת החשודים וכליאתם. מדובר באירוע מזעזע בו המון רב של מחבלים ביצעו ניסיון רצח של משפחה שלמה במשך זמן רב ברחובה של העיר ירושלים, אירוע שהסתיים בפציעות רבות ויכול היה, חלילה, להסתיים אף גרוע יותר. אנו קוראים למשטרה לעשות ככל שביכולתה כדי לעצור את הפורעים החשודים והמסייעים להם ולהעמידם לדין".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד