בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פיגוע אבנים?

חשד: התאונה בעטרת כתוצאה מזריקות אבנים

סימני אבנים נמצאו על הכביש במקום התאונה היום סמוך לעטרת בה נהרגה הדס תפוחי אם לארבעה. גשש זיהה את האבנים. במקום מיידים ערבים אבנים פעמים רבות

  • דוד אור שחר
  • ז' שבט תשע"ט - 21:54 13/01/2019
גודל: א א א
סימני האבנים על הציר (דוברות עטרת)
סימני האבנים על הציר (דוברות עטרת)

שתי תאונות מחרידות אירעו היום בכבישי בנימין בהן נהרגו שתי נשים. תאונה אחת סמוך לעטרת ותאונה נוספת בשער בנימין.

הערב (א') מתפרסם כי נבדק החשד לכך שתאונה אחת נגרמה לאחר שערבים יידו אבנים לעבר רכבה של הנהגת סמוך ליישוב עטרת מה שגרם לה לסטות מהכביש ולהתנגש במשאית.

בהודעה שהוציאה דוברות היישוב עטרת בה התגוררה ההרוגה, אם לארבעה, נכתב כי "תושבת עטרת, נהרגה היום בצהריים, בתאונה חזיתית בסמוך לכפר אום-צפא.

על הכביש, במקום בו אירעה התאונה, זיהה גשש של צה"ל סימנים של אבנים שנזרקו לעבר המכוניות העוברות בכביש.

באותו מקום  ממש, נזרקות מדי שבוע אבנים לעבר רכבים ישראליים. בצה"ל ובמשטרה עולה החשד שהנהגת שניסתה לברוח מהאבנים שנזרקו לעברה, סטתה ממסלולה והתנגשה במשאית שבאה מולה. מזכירות היישוב עטרת דורשת מכוחות הבטחון למצות את החקירה ולמנוע את המקרה הבא", כתבו בהודעה.

עם זאת עדיין נבדקים כלל כיווני החקירה וייתכן כי אמנם מדובר בתאונת דרכים.

יש לציין כי לא מדובר במקרה הראשון בו נגרמת תאונה כתוצאה מאבנים שמיידים ערבים.

   | רצח משפחת פלמר טוייח בתחילה על ידי המערכת

זכורים בעיקר סיפורם של אשר ובנו התינוק יונתן פלמר הי"ד בתאונת אבנים סמוך לקריית ארבע וכן אדל ביטון הי"ד, תינוקת כבת שנתיים שנרצחה לאחר שערבים יידו אבנים לעבר רכב בו נסעה.

פיגוע האבנים נו נרצחו בני משפחת פלמר אירע באיזור חלחול, לאחר שערבים ידו לעברו אבן מרכב חולף. כתוצאה מפגיעת האבן, התהפך הרכב, ואשר פלמר ובנו התינוק יונתן נהרגו.

כשהגיעו כוחות הצבא והמשטרה לזירה הם גילו כי אקדחו של אשר נעלם וכי בשמשת הרכב ישנו חור כניסה של אבן. האבן התגלתה בתוך הרכב כשעליה כתמי דם, ובאיזור הלסת של אשר הי"ד נמצאה פגיעת אבן.

על אף כל הממצאים הללו ועל אף שהמקום בו אירע האירוע מועד לזריקות אבנים מצד ערבים, העדיפו במשטרה ובצה"ל לטייח את האירוע וקבעו במהירות כי מדובר בתאונת דרכים, וכי אקדחו של אשר נפל מהרכב תוך כדי ההתהפכות ונעלם בשטח.

רק ביום ראשון, לאחר התעקשותם של בני משפחת פלמר וגורמי הבטחון האזרחיים באיזור קרית ארבע חברון, חזרו בהם צה"ל והמשטרה והודיעו כי מדובר בפיגוע שנעשה בידי ערבים.

 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד