בע"ה ט"ו אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשד: ערבי הצית בית כנסת בלוד

יממה לאחר ההצתה צרורות ארוכים נשמעו בעיר. מאיר ליוש: "לא לצפות שהבעיה תפתר מאליה"

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ג אייר תשפ"ג - 15:41 14/05/2023
גודל: א א א

בליל שבת, הוצת בית כנסת בשיכון חב"ד בעיר לוד.

לדברי תושבים, בסביבות השעה 23:20, צעיר ערבי הגיע אל בית הכנסת שמאז התקופת הקורונה נמצא בתוך אוהל  בחוב בעל התניא בעיר, הצמיד עיתונים לדופן האוהל, הצית אותם ומיד נמלט לרכב שחיכה לו בסמוך.

התושבים מיהרו לכבות את האש, אך האש הספיקה לגרום נזק ליריעת האוהל.

על פי דיווח של הכתב שלמה ריזל מרדיו קול חי, השב"כ מעורב בחקירת האירוע.

מהמשטרה נמסר כי "עם קבלת הדיווח אודות המקרה, פתחה המשטרה בחקירה תוך הפעלת כלל האמצעים לאיתור חשוד ולבחינת נסיבות האירוע".

צרורות ללא הפסקה

בתוך כך, אמש (מוצ"ש) במשך דקות ארוכות בשכונת פרדס שניר בעיר נשמעו צרורות ירי ארוכים, ממספר נשקים.

מאיר ליוש, פעיל חברתי תושב העיר לוד, אומר בתגובה לקול היהודי כי "אירועי שומר החומות בלוד העלו את המודעות לפשיעה הלאומנית בערים המעורבות, אבל לא שינו שום דבר בגזרת הירי והצרורות הליליים הפליליים במקביל לרעש המואזין ההולך וגובר.

כשחוק הוא המלצה, וכשמדינת ישראל מתייחסת לבעיות הללו כבעיות משנה במקרה הטוב - גם מפקד תחנה מסור ואיכותי לא יכול לפתור בעיות עומק. המדינה צריכה לקחת את הבעייה הזו כפרויקט ארוך טווח, ולא לצפות שהבעייה תיפתר מאליה - וזה רלוונטי לכל הממשלות שהיו ב-30 השנים האחרונות ובפרט לנוכחית".

צפו בתיעוד הירי (שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים):

יו"ר ערי ישראל, ידידיה צוקרמן ותושב לוד אף הוא אומר בתגובה כי "אירועי הירי החוזרים מידי לילה בעיר לוד הם תמרור אזהרה כפול. המשילות של מדינת ישראל עומדת למבחן. מתחת לאף מתפתחת מדינה בתוך מדינה, עם מערכת חוקים משלה. במבחן הזה מדינת ישראל מקבלת ציון נכשל. בנוסף, הנשק הזה עלול לשמש ביום פקודה בהתקוממות עממית נגד מדינת ישראל ובפרעות כלפי תושביה היהודים. זה קרה בשומר החומות, והיום זה נאמר בקול על ידי ערבים אזרחי ישראל.
אנו מעריכים את המאמצים שעושה המשטרה באיתור היורים והנשק. רק שבוע שעבר היו בלוד שתי הצלחות מבצעיות של תפיסת אמל״ח רב. אבל זו טיפה בים ויש צורך במאמץ מערכתי נחוש בהרבה כדי לייבש את הביצה המרעילה והמסוכנת של תמיכה בטרור, הסתה ותפוצה של נשק לא חוקי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד