בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: אימוני ארטילריה ושריון בפקיסטן: כך מוקם צבא "פלסטין" מתחת לאף של ישראל

אנשי מנגנונים של הרשות הפלסטינית יוצאים לפקיסטן להכשרה צבאית הכוללת אימוני שריון, ארטילריה, צליפה, מקלעים כבדים וצניחה. צבא פקיסטן לאחר הטבח בעוטף: "אנחנו לא תומכים בפלסטינים רק במילים"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ב אייר תשפ"ד - 11:14 20/05/2024
גודל: א א א
צבא פלסטין מתחת לאף של ישראל.
צבא פלסטין מתחת לאף של ישראל.

תחקיר משותף של הקול היהודי ופורום "מאבק על כל דונם:" חושף את ההכשרות הצבאיות שעוברים אנשי מנגנונים של הרשות הפלסטינית בפקיסטן להקמת "צבא פלסטין".

אם לרבים מצוירים מנגנוני הרשות הפלסטינית כשוטרים משופמים עם אלת עץ המכוונים את התנועה במרכז רמאללה, הרי שמתחת לרדאר וכמעט ללא מודעות ישראלית, הולכת ומקימה הרשות הפלסטינית תשתית לצבא, וזאת במקביל למאמצים המדיניים להכרזה על מדינה פלסטינית, ולצד החשש הגובר מ"היפוך קנים".

טילי כתף ואימוני שריון

התחקיר חושף את הכשרת קציני המנגנונים באקדמיה הצבאית בפקיסטן, הכשרה הכוללת אימונים צבאיים לכל דבר ועניין.

מדובר בלפחות עשרות רבות של אנשי מנגנונים שיצאו בשנים האחרונות לשנתיים של הכשרה באקדמיה הצבאית בפקיסטן. את ההכשרה הם מסיימים עם תואר במדעי הצבא ודרגת סגן.

האימונים כוללים אימוני שריון, ארטילריה כולל אימונים בירי טילי כתף, ירי במקלעים כבדים, צליפה, צניחה ועוד.

אחרים עוברים קורסים ייעודיים של מספר חודשים בתחומים שונים כולל הכשרה באקדמיה הימית של פקיסטן.

את ההכשרה הם מבצעים כשהם לבושים במדי צבא פקיסטן, ולצד זאת יש להם מדים טקסיים שעליהם תגי "צבא פלסטין".

ככל הנראה רובם מגיעים ממנגנון "הביטחון הלאומי", המהווה למעשה את התשתית להקמת צבא הרש"פ לצד המנגנונים הנוספים - הביטחון המסכל המקביל לשב"כ, המשטרה, המודיעין הכללי המקביל למוסד, המשמר הנשיאותי של אבו מאזן, ההגנה האזרחית הכוללת כיבוי אש וכד ומנגנון התיאום והקישור עם ישראל.

לפי הערכות גורמי ביטחון, מנגנונים אלו כוללים כ-40 אלף חמושים.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

תמיכה בטרור

רבים מהקצינים מביעים תמיכה גלויה בטרור בחשבונות שלהם ברשתות החברתיות, חלקם תומכים באחדות שורות עם חמאס וארגוני הטרור האחרים.

כך למשל עומר סוואפטה מטובאס שבמקביל להכשרתו בפקיסטן מפרסם ברשתות החברתיות תמיכה עקבית במחבלים ובהם מחבלי גוב האריות, מחבל שרצח חמישה יהודים בבני ברק ורבים נוספים.

כך גם תמונת הנושא בפייסבוק של פאיז סאלים המתאמן בפקיסטן, מציגה מחבלי חמאס שכובשים את ירושלים תוך כדי פיצוץ טנקים ישראלים.

גם עבדאללה מקדסאווי מהכפר ברוקין באזור ג'נין שעבר הכשרה באדמיה הימית בפקיסטן, מעלה פוסטים על חברו עבדאלה סובח בכיר חמאס מג'נין.

רבים מהם מקדישים את לימודיהם בפוסטים שהם כותבים לשהידים, לאסירים ולאסירות וכד.

אחד מהם סייף חליל מעין עריק מקדיש את הלימודים לאחיו - מחבל פת"ח ותיק בשם אנאס רפיק חליל שביצע בשנות ה-90 פיגוע בדרום והפך לסמל. אגב, אח נוסף שלו ביצע את ההכשרה של קציני הרש"פ באקדמיה הצבאית ברוסיה.

פנינו אל ירושלים

גם השירים הלאומניים ואף הג'יהאדיסטיים שמלבישים חלק מהצוערים על הצילומים שלהם מפקיסטן כשהם מעלים אותם לרשתות החברתיות לא מותירים ספק.

כך למשל פרסם פארס ואקד מג'נין סרטון בו הוא נראה על טנק פקיסטני כשברקע שיר של לוחמי ג'האד המזוהה עם סלפים קיצוניים ויש אף שיאמרו עם דאעש, שנקרא "אנחנו חסידי מות הקדושים". "אל המוות אנו הולכים ברצון", שר הזמר ברקע.

צוער אחר העלה תמונות מפקיסטן עם השיר: "אל אלאקצא שמנו פעמינו, ופנינו אל ירושלים, שחרורה הוא לנו מטרה, גם אם ייקח הדבר עידן ועידנים, אף אויב לא ישכיח מאיתנו את צרותיה של ירושלים ופלסטין".

"מתאמנים ומתכוננים"

גם הצבא הפקיסטני לא מסתיר את מטרות האימונים, ושבועיים לאחר הטבח בשמחת תורה, התפרסם ציוץ בחשבון הרשמי של הצבא על סיום ההכשרה של שישה קצינים מהרשות הפלסטינית, ונרשם כי בפקיסטן לא תומכים בפלסטין רק במילים, אלא "מתאמנים ומתכוננים".

פקיסטן היא מדינה גרעינית הידועה בעוינותה לישראל. גם קשריה עם אש"ף ארוכי שנים וכבר לפני כחמישים שנה סייעו בפקיסטן להכשיר את אנשי ארגון הטרור שהצמיח את הרשות הפלסטינית.

אימונים אלו מצטרפים לאימונים שעוברים אנשי המנגנונים באקדמיות צבאיות במדינות שונות ובהן רוסיה שם נערכים אימונים ברמה דומה הכוללים גם ארטילריה ושריון, ירדן שם נערכים שנים רבות אימונים בהובלת הגנרל האמריקאי דייטון, אלג'יריה, סודן, בנגלדש, ולאחרונה אף אינדונזיה העניקה מלגת לימודים באקדמיה הצבאית שלה ל22 אנשי מנגנונים של הרש"פ.

בואו לתמוך בעיתונות יהודית עצמאית שלא נכנעת לשקר ולהשתקה>>>

לא לזלזל באויב

לרבים במערכת הביטחון ובציבור הישראלי יש נטיה לזלזל ביכולות הרשות הפלסטינית, אולם מלבד העובדה שמדובר בעשרות אלפי חמושים מאומנים בנשק קל, ההבנה כי ככל הנראה לפחות כמה מאות מהם מאומנים גם בצליפה, ירי טילי כתף, שימוש במקלעים ואף בשריון, אמורה לשנות את תפיסת המרחב הביטחונית במובנים רבים.

לכוונות האנטישמיות שמפגינה הרשות, להסתה ומימון הטרור ולמעורבות הגדלה של אנשי מנגנונים בפיגועים, יש להוסיף את היכולת הנחשפת בתחקיר זה, וגם את האמצעים.

בשנים האחרונות הוברחו ליהודה ושומרון בהובלת איראן כלי נשק ותחמושת בהיקף אדיר, הכוללים טילי נט, מטענים תקניים, רובי צלפים, ועוד.

לשם ההמחשה, במחצבה בכפר עוריף ליד יצהר השייכת לקצין במודיעין הכללי של הרש"פ אותרו לפני כשלוש שנים שני טילי לאו ומקלע.

כל תושב השומרון או חברון מכיר את צרורות המאג שנשמעים מדי פעם בתהלוכות שחרור מחבלים.

כוונה, אמצעי, יכולת

כמה אמצעים כאלו קיימים? קשה לדעת וגם במערכת הביטחון אין הערכות ברורות, אך כאשר מסתכלים על תפיסת האמל"ח שפורסמה לפני כחדשיים במסגרתה נתפסו כתף ומטעני רסס איראניים תקניים שהוברחו בהובלת בכיר פת"ח מלבנון, מבינים כי ככל הנראה בשטח יש עוד אמצעים רבים כאלו.

יש לציין כי לרש"פ גם מספר שריוניות ומאות טנדרים, חלקם חמושים במקלעים. רק מאבקים ציבוריים הצליחו למנוע חימושים נוספים והעברת יכולות טכנולוגיות מתקדמות נוספות לידי הרש"פ.

כאשר מחברים את הכוונות הרצחניות הברורות של הרשות, עם היכולות שנרכשות בפקיסטן, יחד עם האמצעים בשטח, הסכנה ברורה ומיידית, ואף אינה תיאורטית.

רק בחודשים האחרונים התרחשו שני פיגועי צליפה חריגים מאוד ביהודה ושומרון.

באחד נפצעה לוחמת מג"ב בכפר סינג'יל בבנימין מירי צלף שפגע בה מכ-800 מטרים. השני בצומת הפרסה בגוש טלמונים, שם המחבל הוכשר בירדן במסגרת המשמר הנשיאותי של הרש"פ.

המחבל ניצל את הכשרתו המקצועית וניהל אירוע כמה שעות תוך שהוא מצליח לפגוע במספר חיילים ולהרוג לוחם דובדבן עד שחוסל מהאוויר.

פיקוד מרכז לא מכיר את האימונים

הסכנה השניה היא מדינית, שכן נראה שהרשות הפלסטינית מכשירה את עשרות אלפי אנשי המנגנונים שלה להוות צבא פלסטיני שיכנס לפעולה רשמית אם תוכר מדינה פלסטינית.

במסגרת התחקיר התברר לנו כי בפיקוד מרכז, כמו גם גורמי שטח רבים ביהודה ושומרון בדרגים השונים כלל לא מכירים את ההכשרות שעוברים אנשי הרש"פ בפקיסטן ולא נערכים להתמודד איתן. גם בכירים בדרג המדיני הוכו בתדהמה מהממצאים.

המחדל מתעצם שבעתיים כאשר מגלים שבאתר ה"ביטחון הלאומי" של הרשות הפלסטינית נכתב במפורש כי אנשי המנגנון עוברים אימונים בארטילריה ושריון ועוד.

בדובר צה"ל ובדוברות השב"כ סירבו להתייחס לנושא באופן רשמי ולכן לא ברור האם באמ"ן ובשב"כ עוקבים אחר הדברים אך לא מעדכנים את הדרג המדיני ואת פיקוד מרכז האחראי על יהודה ושומרון, או שגם שם לא ערים לאימונים ולהכשרות בפקיסטן. קשה להכריע איזו אפשרות מטרידה יותר.

בואו לתמוך בעיתונות יהודית עצמאית שלא נכנעת לשקר ולהשתקה

עכשיו, יותר מתמיד - אנחנו צריכים אתכם כדי להוביל לשינוי, שכולנו חייבים.
מוסיפים אור ומגרשים את החושך.

לתרומה לקול היהודי באשראי או בביט >>

יחד נשנה מציאות, נוסיף אור וננצח את האויב!

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון