בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: ארגון תומך חמאס משקם נכסי חמאס ברצועה באישור צה"ל

חשיפת הקול היהודי: ארגון ירדני תומך חמאס מכניס משאיות אספקה לרצועה באישור ישראל ושיפץ את בית החולים האינדונזי שהיווה "מרכז אסטרטגי של חמאס". את המתחם החדש חנכו אנשי משרד הבריאות של חמאס

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ב' תמוז תשפ"ד - 16:51 08/07/2024
גודל: א א א
חנוכת בית החולים האינדונזי
חנוכת בית החולים האינדונזי

חשיפת הקול היהודי: כך ישראל מאפשרת לחמאס לשקם את כוחו ברצועת עזה. בזמן שאלפי לוחמים מחרפים את נפשם ברצועת עזה, ביד השניה מאפשרת ומאשרת ישראל לחמאס לשקם את מעוזי הטרור שלו.

"מרכז אסטרטגי של גדוד ג'באליא"

חדשיים אחרי תחילת הלחימה ברצועת עזה פשטו יחידות מיוחדות של צה"ל בראשות שייטת 13 על בית החולים האינדונזי שבמרחב ג'באליא בצפון הרצועה.

הממצאים לא הותירו מקום לספק. רכבים של מחבלי נוחבה, רכבי חטופים מלאים בדם, אמל"ח ותשתיות תת קרקעיות.

"ביה"ח האינדונזי משמש כמקום מפגש לניהול הלחימה ומקום התבססות של בכירי ופעילי ארגון הטרור חמאס", הצהירו בדובר צה"ל.

"בבית החולים ישנן תשתיות טרור נרחבות ובקרבתו קיימים פירים המובילים לתוואי מנהור באזור בית החולים. ביה"ח האינדונזי מהווה מרכז אסטרטגי של תשתיות תת קרקעיות של גדוד ג'באליא, בזמן הלחימה נצפו פעילי נח'בה חמושים של חמאס בבית החולים, בו השתמשו כנקודת כינוס לקראת יציאה לפעולה נגד כוחותינו. תשתית זו משמשת בין היתר כמנהרת חילוץ לכלל פעילי חמאס. התבצרות הפעילים והשימוש בבית החולים כמקום להתבססות טרור מעמיסה על בית החולים ועל יכולותו לטפל בתושבים פצועים".

מנכ"ל משרד הבריאות של חמאס גזר את הסרט

אלא שתחקיר הקול היהודי מגלה כי כעבור זמן לא רב, בית החולים האינדונזי שופץ בידי ארגון שאנשיו הם תומכי חמאס מובהקים, ונחנך לפני כחדשיים בהשתתפות בכירי משרד הבריאות של חמאס.

מדובר בארגון ירדני בשם תאלף אל ח'יר שהוקם בשנת 2009 ומסייע רבות לרצועת עזה. מבחינת פעילותו עולה כי מדובר בארגון דעווה המסייע בתשתית האזרחית ברצועה.

מאז הטבח, הארגון מזרים סיוע לרצועת עזה, בין השאר במשאיות שישראל מעבירה מירדן ונושאות את לוגו הארגון. מפרסומי הארגון עולה כי אנשיו מחלקים מזון, מפנים הריסות ומשפצים מבנים, כאשר גולת הכותרת הוא בית החולים האינדונזי שנחנך בתחילת מאי.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בחנוכת בית החולים המשופץ השתתפו בכירי משרד הבריאות של חמאס: ד"ר מוניר אל בראש מנכ"ל משרד הבריאות, וד"ר יחיא ח'אדר ראש ועדת החירום במשרד הבריאות.

"ניצחון ללוחמי הג'יהאד"

תחקיר הקול היהודי גילה כי ראש ארגון תאלף אל ח'יר הוא איהאב א-דיב, שבדיקה קצרה בחשבון הפייסבוק שלו מגלה כי הוא תומך בגלוי בחמאס ובמלחמה נגד ישראל ואף מנסה לרתום את ירדן להצטרף למלחמה.

כך למשל בזמן מבצע צוק איתן כתב א-דיב כי "יודע אני שהאל מיטיב, ושהוא ינחיל ניצחון לעבדיו לוחמי הג'האד בעזה ושהם יפלשו לעומק ישראל, ושהיא לא תפלוש יותר אלינו לאחר מכן לעולם".

לאחר הטבח ופרוץ המלחמה האחרונה פנה למלך ירדן וקרא לו במספר פוסטים להצטרף למלחמה.

בין השאר כתב: "אם היום לא נעשה את המוטל עלינו בעתיד הקרוב, נפגוש את גורלנו. הכריזו מלחמה היום! הכריזו מלחמה היום נגד אויב האל מבני ציון, הכריזו מלחמה ואנחנו איתכם ולא נשכח זאת לכם. משום שנטשנו אותם לגורלם. ההיסטוריה לא תשכח לנו את הנטישה הזאת שלנו".

עוד הוא כותב ומשייך את שיקום הרצועה לתבוסת ישראל: "אנחנו נשמח בקרוב בתבוסתם השלמה ומנוסתכם כמושפלים, מובסים ומוכים שוק על ירך מאדמת עזה ובבנייה מחודשת של עזה ובתפילתנו במסגד אל-אקצא".

בדיקה פשוטה של אנשי הארגון גילתה את דעותיהם ומטרותיהם, בדיקה שככל הנראה איש בישראל לא עשה, ואם נעשתה הדבר חמור שבעתיים.

הסיוע ההומניטארי שנכנס לרצועה נשלט רובו ככולו בידי חמאס, שפועל באמצעות ארגוני דעווה שונים, חלקם, כדוגמת ארגון IHH הטורקי, מוגדרים בישראל כארגוני טרור. באמצעותם משמר חמאס את כוחו שכן האזרח העזתי תלוי בהם בחלוקת האוכל וביתר המשאבים.

העובדה שישראל מאפשרת לארגון תומך חמאס להכניס משאיות ולשקם מבני ציבור ברצועה מראה שישראל לא באמת נלחמת באופן משמעותי באויב ברצועה. ניתן להניח שבמוקדם או במאוחר יאלצו לוחמי השייטת לשוב ולהילחם בבית החולים האינדונזי ששוקם לרווחת החמאס.

פנינו לתגובת מתאם פעולות הממשלה בשטחים וזו תפורסם לכשתתקבל.

מאור צמח יו"ר ארגון לך ירושלים בתגובה: "שלל ארגונים "הומנטרים" הפועלים בעזה מזוהים ותומכים בארגון הטרור חמאס. ארגון "תאלף אל ח'יר" הירדני הוא עוד דוגמה לכך . כמו ארגון IHH הטורקי ועוד רבים אחרים השואבים את האידאולוגיה האיסלמיסטת במסגדים של האחים המוסלמים בעולם הערבי.  ישראל חייבת לעצור את האנדרלמוסיה הזו ולייצר אלטרנטיבה הומניטרית שפויה אל מול שטף הארגונים האסלמיים הפועלים בעזה ואל מול ארגון הטרור אונר"א שהיה שותף לטבח ה 7-באוקטובר"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון