בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: הופצה מהכלא תמונתו של המחבל וליד דקה

תמונתו של המחבל, שאחראי לרצח החייל משה תמם, והפך לסמל צולמה והופצה לאחרונה באמצעות פלאפון מוברח. שב"ס: "במידת הצורך נעניש". בני משפחתו מארגנים את השקת ספרו

  • אלחנן גרונר
  • כ"א כסלו תשע"ט - 15:30 29/11/2018
גודל: א א א
התמונה של וליד דקה שהופצה מהכלא
התמונה של וליד דקה שהופצה מהכלא

חשיפת הקול היהודי: תמונתו של אחד מבכירי המחבלים וליד דקה הופצה בחודשים האחרונים מתוך הכלא לאחר שצולמה באמצעות פלאפון מוברח, כך נודע לקול היהודי.

דקה, שהיה מעורב בחטיפתו ורציחתו של החייל משה תמם לפני 34 שנים, התגורר בבקה אל גרבייה והוא אזרח ישראל. הוא נידון למאסר עולם אך עונשו נקצב בידי שמעון פרס לבין 35 ל-37 שנות מאסר.

שמו עולה שוב ושוב לכותרות לאחר שכתב ספר תחת אפו של שירות בתי הסוהר והבריח אותו החוצה. 

בני משפחתו של תמם יחד עם מספר ארגונים וכן שרת התרבות מירי רגב פעלו כנגד קיום אירועים לכבודו ולכבוד השקת ספרו של דקה, וכן נגד תיאטרון אל מידאן שהעלה הצגה על דקה ועומד בעין הסערה של חוק הנאמנות בתרבות. השבוע אף נשאה דברים בעניין אורטל תמם אחייניתו של משה תמם הי"ד, במסיבת עיתונאים שקיימה שרת התרבות רגב.

בני משפחתו ותומכיו ממשיכים לארגן אירועי השקה לספר שפרסם והבריח מהכלא. היום (ה') פרסמה אשתו של דקה על אירוע השקה שיערך בקרוב בספרייה הציבורית בבית ספר תיכון במג'ד אל כרום.

קיומו של פלאפון ברשותו של דקה הוא נושא מעניין במיוחד מכיוון שהיה היעד להברחה בפרשיית בעסל גטאס, חבר הכנסת הערבי שהבריח פלאפונים למחבלים בכלא.

דקה יצר קשר עם אחיו באמצעות פלאפון מוברח והאח ארגן את הברחת הפלאפונים ומסמכים בידי גטאס אל דקה. בשירות בתי הסוהר עלו על העניין ועצרו את גטאס ואחיו של דקה אסעד.

שב"ס: "נעשה בירור ובמידת הצורך נעניש"

פנינו לדוברות שב"ס משם נמסר לקול היהודי כי בשב"ס עורכים בירור בנוגע למיקום צילום התמונה ומועדה, וישקלו להעניש את דקה. 

"מבדיקה ראשונית, וליד דקה הועבר לכלא רמון רק לפני יומיים. נראה שהתמונה הזו פורסמה כבר לפני כחודש, כך שמדובר ככל הנראה בתמונה ישנה. אנחנו בהחלט נעשה בירור ובמידת הצורך נעניש", נמסר לקול היהודי. 

יש לציין כי דקה הועבר השבוע לכלא רמון, והוא עובר מפעם לפעם בתי כלא, ככל הנראה מתוך ניסיונות שב"ס להקשות על הברחות עבורו.

שי גליק מנכל בצלמו מסר לקול היהודי בתגובה: "מחבלים אמורים להנמק בכלא ולא ליצור שירים, מחזות והצגות המעודדות טרור, ובוודאי לא במימון ציבורי. אני קורא לשר ארדן לאמץ מיידית את מסקנות הוועדה שהקים להחמיר בתנאי האסירים כדי למנוע מחזות כאלה ואחרים".

רק אתמול הוכנסו לצינוק אב ובנו, מחבלים מאזור ג'נין, לאחר שבקול היהודי פרסמנו תמונה שהופצה באמצעות פלאפון מוברח מתוך הכלא ובה נראים השניים יחד לאחר שהבן הועבר לשהות במחיצת אביו המרצה מאסר עולם.

מאחורי הכתבה הזו יש סיפור מעניין...
רוצה לשמוע עוד על מה שמתרחש בחדר התחקירים של הקול היהודי?
>> הצטרף עכשיו לקהילת המשמיעים של הקול היהודי וקבל למייל האישי ספורים חמים וטריים 'מאחורי הקלעים' של הקול היהודי <<
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד