בע"ה ח' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: מנהלי בתי ספר בתמיכה בראאד סלאח - צפו

חשיפת הקול היהודי: מנהלים ומשלחות תלמידים מבתי ספר ערבים הגיעו לכבד את השייח המסית והעניקו לו אותות הוקרה על שחרורו מכלא "הכיבוש". בעקבות פניית הקול היהודי: משרד החינוך והמשטרה פתחו בבדיקה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ט"ו טבת תשפ"ב - 20:24 19/12/2021
גודל: א א א

חשיפת הקול היהודי: מנהלי בתי ספר ומשלחות תלמידים מבתי ספר באום אל פאחם הגיעו לכבד את השייח האנטישמי והמסית ראאד סלאח ששוחרר בשבוע שעבר מהכלא לאחר שריצה מאסר על תמיכה וקריאות לאלימות וטרור.

המנהלים ואנשי הצוות ממספר בתי ספר הגיעו לאולם בו נערכה במשך חמישה ימים קבלת פנים לסלאח, הם נאמו בשמם ובשם בתי הספר המתוקצבים ומוכרים בידי משרד החינוך, בירכו את סלאח והעניקו לו עם התלמידים אותות הוקרה על שחרורו מ"כלא הכיבוש".

מדובר באחמד קבהא מנהל תיכון 'עתיד' אלאהליה שהגיע עם תלמידיו ביום חמישי לאוהל הניצחון של סלאח, נאם תכני תמיכה בראאד סלאח ודרכו המסיתה והאלימה והעניק לו מגן הוקרה הן מטעמו והן מגן נוסף מטעם תלמידיו.

יש לציין כי מדובר בתיכון שזכה באות הצטיינות מחוזי בשנת תשפ"א ויש בו אחוזים גבוהים ביותר של תעודות בגרות ורמת לימודים גבוהה.

אנשי חינוך נוספים הם בדרהם סלאח, ככל הנראה מורה שנאם בשם בית הספר המקיף אם אל פאחם, איש צוות נוסף שבירך בשם תיכון המקיף יחד עם משלחת תלמידים.

וכן במשלחת מתיכון חדיג'ה של תלמידות ואנשי צוות.

צפו: מנהלי מוסדות חינוך במפגן תמיכה בראאד סלאח

 

כל המוסדות הללו מתוקצבים ומוכרים בידי משרד החינוך. פנינו למשרד החינוך בשאלה האם בכוונתם לנקוט בצעדים כנגד אנשי החינוך המסיתים שתמכו בסלאח, שייח מסית וראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצא אל מחוץ לחוק.

במשרד החינוך ענו לקול היהודי כי בעקבות החומרים שהפנינו אליהם הם יפתחו בבדיקה ויתכן ויגישו נגד המורים והמנהלים תלונה במשטרה.

 "על רקע הטענות אשר הובאו בפני המשרד, בכוונתו לערוך בדיקה מעמיקה בנושא. ככל שיימצא, כי עובדי הוראה שיבחו ותמכו בפעולות טרור או הסיתו לפעולות שכאלה, הרי שהמשרד יימצה עמם את הדין,  ויגיש נגדם תלונה במשטרה, לצורך פתיחה בחקירה פלילית".

מרשת החינוך "עתיד" נמסר לקול היהודי: "רשת החינוך "עתיד" עובדת בכפוף למשרד החינוך ובתיאום מוחלט עמו. מנכ"ל הרשת שוחח עם הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך בנוגע למקרה, ויפעל בהתאם לתוצאות בדיקת העומק, ברוח משרד החינוך ולפי ההנחיות".

מהמשטרה נמסר לקול היהודי: "החומרים שהועברו ייבדקו ובהתאם יוחלט על הליך הטיפול בנושא על-פי החלטת הגורמים המוסמכים לכך".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד