בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: עובדי בית החולים הצטלמו עם מחבל החמאס

שני עובדים ערבים מבית החולים קפלן הצטלמו עם מחבל החמאס השובת רעב. מבית החולים נמסר לקול היהודי: "הנושא נבדק מול העובדים". חה"כ שיקלי: "להדיחם מהרפואה הציבורית בישראל בבושת פנים".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' חשון תשפ"ב - 21:22 10/10/2021
גודל: א א א

חשיפת הקול היהודי: שני עובדים ערבים מבית החולים קפלן הצטלמו לצילום אהדה עם מחבל החמאס השובת רעב, מוקדאד קוואסמה, המאושפז בבית החולים.

השניים צולמו כשהם מסדרים את מצעי המיטה של המחבל ולאחר מכן מצטלמים איתו צילום לכבודו, תוך שהמחבל לוחץ את ידו של אחד העובדים וזה אומר לו "חביבי" בהערכה.

מבית החולים קפלן נמסר לקול היהודי כי "הנושא בבדיקה מול העובדים".

בעקבות הפרסום בקול היהודי כתב חה"כ עמיחי שיקלי בחשבון הטוויטר שלו כי יפנה לבית החולים בנושא. "שלום לצמד אנשי הצוות הרפואי בבית החולים קפלן ברחובות, שנראה להם סבבה לעשות סלפי עם מחבל חמאס מחברון". 

"מחר בבוקר אפנה להנהלת בית החולים בדרישה לסלקם, ולמשרד הבריאות כדי להדיחם מהרפואה הציבורית בישראל בבושת פנים", כתב חבר הכנסת.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

כפי שפרסמנו אתמול, הוריו של קוואסמה ביקרו אותו בבית החולים קפלן ברחובות למרות שאין להם אישורי כניסה לישראל והאב הוא בכיר חמאס מחברון. ההורים הצטלמו עם בנם וערכו ביקור מתוקשר ביום רביעי האחרון אך ככל הידוע לא נעצרו.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה למנהל בית החולים קפלן, ד"ר טריף בדר, וביקש לפטר את את האחים המועסקים בבית החולים שהביעו תמיכה באסיר החמאס, הצטלמו איתו והתחבקו. "מצטלמים עם מחבל ארור זה פשוט בלתי מתקבל על הדעת. בושה וחרפה שאנשים אלו מעריצי טרור ומפגינים אהדה להשמדתנו הם אלו שאחראים על הבריאות שלנו, אי אפשר לסמוך עליהם, שיעבדו בבית חולים בעזה. מי שתומך במחבלים, לא יכול להציל חיים".

גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" מסר בתגובה: "תמונה זו מוכיחה שוב על הקשר הצמוד בין ערביי ישראל לחמאס וגורמי הטרור. שני אחים אלה הם ערבים ישראלים ובחרו להצטלם עם מחבל חמאס. זו עוד הוכחה לכך שהפשיעה הלאומנית הערבית מתגברת מאז פרעות מאי. אנו קוראים לשר הבריאות להפסיק את עבודתם של שני תומכי טרור אלה ולפטרם לאלתר".

המחבל מוקדאד קוואסמה, שנעצר לאחרונה במעצר מנהלי, עצור מספר חודשים. בעבר ישב במאסרים ומעצרים מנהליים וכאלו שנוהלו לפי ההליך הפלילי. בין השאר היה במספר חקירות שב"כ בחשד לביצעו ותכנון פיגועים. כעת הוקפא מעצרו המנהלי בשל שביתת הרעב בה פתח.

האב שביקר את בנו בבית החולים הוא בכיר חמאס שמוגדר בתקשורת הערבית כ"מנהיג" תנועת החמאס, עומר אל-קוואסמי. הוא הוביל בתקופה האחרונה צעדות הזדהות עם  בנו והמחבלים הכלואים. בצעדה שנערכה בחברון נשמעו קריאות הלל למחבלים שחטפו בגוש עציון את שלושת הנערים.

דודו של המחבל המאושפז הוא מפקד הזרוע הצבאית של חמאס (גדודי עז א-דין אל-קסאם) בחברון עבדאללה קוואסמה שחוסל ב-2003 בידי הימ"מ לאחר שהיה בכיר המבוקשים ביהודה ושומרון ומיוחסים לו עשרות פיגועי ירי והתאבדות בהם נרצחו 44 יהודים ומעל 150 נפצעו. גם דודו שאפק אל -קוואסמה, ובני דודיו חאתם ובאסל ביצעו פיגועים במסגרת חמאס וחוסלו בידי צה"ל.

חמולת קוואסמה נחשבת לחמולת המחבלים הגדולה ביותר ביהודה ושומרון וממנה יצאו גם חוטפי שלושת הנערים בגוש עציון ב-2014.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד