בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: עמותת הדגל של רע"מ מימנה ועבדה עם פעילי חמאס

בכירי עמותת "סיוע 48" מימנו עמותת חמאס טורקית ועבדו במשך שנים עם פעילי חמאס. אחד מהם ניסה להוציא פיגוע במפעל ביטחוני בזמן המלחמה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ג' אדר תשפ"ד - 16:36 12/02/2024
גודל: א א א
אברהים אלנאג'י ועמותת סיוע 48 הופץ ברשת- שימוש על פי סעיף 27א
אברהים אלנאג'י ועמותת סיוע 48 הופץ ברשת- שימוש על פי סעיף 27א

תחקיר הקול היהודי: עמותת "סיוע 48", עמותת הדגל של רע"מ, העבירה סכומי כסף גדולים וערכה פעולות משותפות עם עמותת חמאס טורקית, וזאת במשך שנים. 
בכירי "סיוע 48" המקורבים לראש רע"מ מנסור עבאס, אף פעלו באופן צמוד עם פעילי חמאס ובהם פעיל שניסה במהלך המלחמה להוביל פיגוע במפעל ביטחוני רגיש של חברת  אלביט.

הפרשה נחשפה בעקבות הגשת כתב אישום אתמול (א') לראמי חביבאללה, מורה מהכפר עין מאהל שבגליל. מכתב האישום החמור שהוגש נגדו עולה כי במשך שנים העביר סכומי כסף גדולים לעמותת חמאס טורקית בשם 'ח'יר אומה', יצר קשר עם פעילי החמאס עבד אל ג'אבר שלבי ואברהים אלנאג'י מהעמותה ודיווח להם לאחר פרוץ המלחמה על מיקום מפעל אלביט ליד נוף הגליל כדי שחמאס יפציץ אותו בטילים. 

לפי כתב האישום, אברהים אלנאג'י, פעיל חמאס ועובד מרכזי בעמותת ח'יר אומה, העביר את המידע לאנשי חמאס נוספים ולבסוף עדכן את ראמי שחמאס לא יכול כרגע להפציץ את המפעל. תחת זאת ביקש מראמי כי "יטול יוזמה" ויבצע פיגוע בעצמו במפעל אלביט. ראמי מצידו גייס ערבים נוספים מעין מאהל שהחלו בנסיון להשיג נשק ושקל לבצע פיגוע ירי בירושלים. 

מעצרו סיכל את התכניות והוא מואשם בשורת עבירות ביטחון ובהן איסור פעולה ברכוש טרור ומגע עם סוכן חוץ עקב הקשר איתם.

אלא שתחקיר הקול היהודי מגלה כי לעמותת ח'יר אומה, שכאמור מוגדרת בכתב האישום כעמותה השייכת לחמאס, יש קשר הדוק עם לא אחרת מאשר עמותת "סיוע 48" - העמותה האסלאמית למען יתומים ונזקקים - עמותת הדגל של רע"מ והפלג הדרומי של מנסור עבאס.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>


"סיוע 48" העבירה במהלך השנים סכומי כסף גדולים של לפחות מאות אלפי ₪ לח'יר אומה, העמותה נתנה חסות לפעילויות של עמותת החמאס ואנשיה נכחו בהן וקיימו קשר הדוק עם פעילי החמאס מח'יר אומה.

כך למשל, בשנת 2017 הוציאה "סיוע 48" משלחת לטורקיה לטובת חלוקת ציוד ושיתוף פעולה עם פעילי החמאס מח'יר אומה. במשלחת השתתף מי שהוביל את הקשר בין העמותות - נאאל עיסא, כיום ראש אגף קשרי החוץ של סיוע 48 וחתנו של מייסד התנועה האסלאמית בישראל עבדאללה נימר דרוויש. בנוסף השתתף במשלחת עלי כתנאני, יו"ר עמותת סיוע 48. השניים מקורבים מאוד למנסור עבאס, ונחשבים מבכירי הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית. שניהם מעורבים בעוד שורת פעולות משותפות לעמותות.

כך סיוע 48 נתנה חסות מספר שנים ל"מחנה ירושלים" שנערך בטורקיה ובו השתתפו מאות ילדי "פלטים סורים" ואחרים. באירועים אלו השתתף נאאל עיסא בעצמו. אשתו מנהלת את המחנה, ופעילים נוספים של שתי העמותות הפעילו אותו.

כך ניתן לראות בתמונה את עיסא, כשהוא עומד לצידו של פעיל החמאס אברהים אלנאג'י במחנה. בוידאו נוסף ניתן לראות כי פעיל החמאס אלנאג'י אף לובש ווסט של עמותת סיוע 48 של רע"מ, כן כן, אותו אלנאג'י שניסה לשדל את המורה מעין מאהל לבצע פיגוע במפעל של אלביט.

במחנה למדו הילדים על ירושלים האסלאמית והפלסטינית בליווי שירים ופעילויות שונות.

באירוע אחר של סעודת איפטר שנערכה בטורקיה בחסות סיוע 48 ניתן לראות מלבד את עיסא גם את עלי כתנאני בעצמו. לצידם נמצא פעיל החמאס עבד אל ג'אבל שלבי, מנהל עמותת ח'יר אומה.

פעילים נוספים של סיוע 48 נראים בתיעודים השונים ובהם גם נימר אבו לוז.
עמותת סיוע 48 ואנשיה ביצעו לכאורה במעשים אלו עבירות של איסור פעולה ברכוש טרור ומגע עם סוכן זר.

דברים אלו מצטרפים לחשיפות נוספות שפרסמנו הן באתר הקול היהודי והן חשיפות של ארגונים כמו "עד כאן" ופורום "בוחרים בחיים" בדבר קשרים של הפלג הדרומי והעמותות שלה לחמאס.

חשיפה מרכזית שמקבלת משמעות נוספת לאחר הטבח בשמחת תורה היא החשיפה בדבר פתיחת סניף "סיוע 48" בעזה בנוכחות בכירי העמותה עלי כתנאני וראזי עיסא לצד בכיר חמאס ראזי חאמד. כאשר הדבר נחשף אצל העיתונאית איילה חסון מחומרים שסיפק ארגון "עד כאן" היו מי שניסו להקטין את חאמד ומעורבותו בטרור.

לאחר טבח השביעי באוקטובר התראיין חאמד והבטיח כי חמאס יבצע "עוד שביעי באוקטובר".

כתב התאגיד אבישי גרינצייג חשף כי בשנת 2021 בלבד העבירה "סיוע 48" קרוב ל-400 אלף שקלים לעמותת "ח'יר אומה".

תגובת עמותת "סיוע 48":  "ככל הנראה העיתונות מחליטה להוציא עמותות מחוץ לחוק ללא ידיעת משרד הביטחון. ככל שידוע לנו, ועל פי בדיקות מתמידות שאנחנו מבצעים, עמותת "חיר אומה" איננה עמותה מוכרזת מטעם משרד הביטחון. ההעברות נעשו בהתאם לחוק ולכללים באישור הרשויות והבנק. העמותה פעלה וממשיכה לפעול אך ורק לטובת הנזקקים ולפי החוק. ממשיכים בהענשת רע"ם ובמי שקשור אליה בשל עמדותיה הפוליטיות".

בואו לתמוך בעיתונות יהודית עצמאית שלא נכנעת לשקר ולהשתקה

עכשיו, יותר מתמיד - אנחנו צריכים אתכם כדי להוביל לשינוי, שכולנו חייבים.
מוסיפים אור ומגרשים את החושך.

לתרומה לקול היהודי באשראי או בביט >>

יחד נשנה מציאות, נוסיף אור וננצח את האויב!

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד