בע"ה ט"ו חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: ערבים תומכי טרור בעסק בקדומים

בכניסה לקדומים סמוך לחדר הכושר נפתח עסק חדש עם עובדים משכם. בעקבות תחקיר הקול היהודי התברר כי לעובדים אין אישורים. ראש המועצה: "נשקול לסגור את העסק"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ו' תשרי תשפ"א - 09:08 24/09/2020
גודל: א א א
פוסט תמיכה במחבלים של אחד מעובדי הרפדיה בקדומים (צילום מסך פייסבוק)
פוסט תמיכה במחבלים של אחד מעובדי הרפדיה בקדומים (צילום מסך פייסבוק)

תחקיר הקול היהודי: עסק חדש שנפתח בחודש האחרון  בידי ערבי מכפר קאסם באזור התעשייה בכניסה לישוב קדומים בשומרון, צמוד לחדר הכושר, מעסיק ערבים משכם תומכי טרור המהללים מחבלים.

מדובר ברפדיה שנפתחה באזור התעשייה הסמוך לתחנת הדלק בכניסה לישוב קדומים, ומושכרת בידי המועצה לערבי בעל עסק מכפר קאסם. בפועל מי שעובדים במקום הם ערבים משכם, חלקם ממחנה עסכר.

בעקבות פניות של תושבים שהתלוננו על כך שהערבים העובדים במקום אינם עוברים בדיקות ובמקום אין אבטחה, וכן על מוזיקה רועשת בערבית ואווירה שאינה נוחה לתושבים היהודים, ביצענו בקול היהודי תחקיר שגילה כי לפחות לחלק מהעובדים אין אישורי עבודה מטעם הרשויות, וכי הם תומכי טרור.

צפו בסרטון מתהלוכת חמאס ששידר אחד מעובדי הרפדיה בשידור חי:

כך ניתן לראות כי תמונת הפרופיל בפייסבוק של אחד מהם, סולימאן עבד אלעזיז, המכנה את עצמו בפייסבוק "רהיטי סולימאנ" (הטעות במקור), היא ילד, ככל הנראה בנו, האוחז ברובה M16. לפני כחודש הוא העלה שידור חי מחתונה בה השתתף כשצרורות ירי נשמעים בסמוך אליו.

עובד אחר, קוטייב, שמנהל בשטח את העבודה ברפדיה ומפעיל גם חשבון אינסטגרם של "רהיטי יסמין", העלה גם פוסטים של תמיכה בטרור בחשבון הפייסבוק שלו.

באחד מהם שיתף תמונה של עשרות מחבלים בכירים ובהם חאדר עדנאן בכיר הג'יהאד האסלאמי המסית חדשות לבקרים לרצח יהודים, וכתב דברי שבח ואהדה עליהם.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

במועד אחר העלה שידור חי מתהלוכת מחבלי חמאס בשכם בה נשמעות קריאות קצובות של המונים בעד החמאס.

בנוסף פרסם תמונות של "שהידים" מעזה ועוד פוסטים לאומניים שונים.

בעקבות הממצאים פנינו לראש מועצת קדומים חננאל דורני שסיפר תחילה כי מחלקת הביטחון של קדומים עורכת ביקורות במקום וכי העובדים עם אישורים, אך מכיוון שהכניסה לאזור התעשייה הינה לפני שער הישוב, הם לא נבדקים אחד אחד כמו שאר הפועלים הנכנסים לקדומים.

בעקבות הממצאים שהצגנו לדורני נמסר ממנו כי נערכו ביקורות נוספות שבהן אותרו עובדים ללא אישורים וכי המועצה תשקול לסגור את המקום.

דורני מסר כי בנוגע לעובדים בגינם הוצגו ממצאים בתחקיר הקול היהודי עולה כי אין להם אישורי כניסה אך בביקורות שנערכו הם לא היו במקום, "אך היו אחרים ללא אישורים שהוצאו מהישוב. הגברנו את תדירות הביקורות. ככל שהמקום ימשיך להעסיק עובדים ללא אישורי כניסה, נשקול את סגירתו", מסר דורני.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד