בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: צה"ל דחה מבצע גדודי בשעת מלחמה כדי לאפשר מסיק ערבי

חשיפת הקול היהודי: לאחר מכתב השר סמוטריץ' מתברר - צה"ל דחה מבצע גדודי שנועד למלחמה בטרור זאת לצורך אבטחת מסיק זיתים של ערבים בשומרון. צה"ל: "הוחלט לתגבר את כמות הכוחות המאבטחת במרחב על פני משימות אחרות".

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ב חשון תשפ"ד - 14:26 06/11/2023
גודל: א א א

גדוד מילואים התופס גזרה בשומרון דחה מבצע גדודי באחד הכפרים במסגרת המלחמה של צה"ל בחמאס ובארגוני טרור נוספים, וזאת בכדי להקצות כוחות רבים לאבטח מסיק ערבי סמוך לישוב מגדלים, כך נודע לקול היהודי.

מסיק הזיתים סמוך לישוב מגדלים החל כבר אתמול, אל מול מחאה בה לקחו חלק עשרות נשים וילדים מהישוב שיצאו למחות נגד מה שכינו "הפקרות ביטחונית". "גם בימים רגילים אנחנו לא רואים את הדברים האלה", מספרת תהילה בכחמה, תושבת הישוב. "לפחות חמישים רכבים, אם לא יותר, אלפי מוסקים שמתקרבים ללא חשש וללא הרתעה לגדר של הישוב שלנו. בתוך הישוב נמצאים ילדים במסגרות, בזמן שרוב הבעלים שלנו מגויסים. שלחנו אותם בשביל להגן על המדינה שלנו ולא בשביל שתחושת הביטחון שלנו תרד. המצב פה ממש, ממש מפחיד".

עוד אמרה "הצבא אומנם נמצא ומגן, אבל במקום להיות בעמדות שבדרך כלל הוא מאייש אותן ושומר עלינו, הוא צריך להתעסק עם חבורה של ערבים מהכפר הסמוך אלינו שבוחרים בכוונה למסוק עצים שהם לא הגיעו אליהם אף פעם, ומעולם לא התקרבו בצורה כזו אל הגדר". 

גם ראש מועצת שומרון יוסי דגן מתח ביקורת על האישור שנתן צה"ל למסיק הזיתים. במכתב ששיגר היום (ב') שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לנתניהו וגלנט, הוא מותח ביקורת קשה על כך שצה"ל מסית כוחות משמעותיים משמירה על ישובים בכדי לאפשר מסיק ערבי סמוך לישובים.

בדובר צה"ל לא הסכימו להגיב עניינית בנוגע לשאלתנו על המידע אך גורם צבאי אישר את הפרטים.

עדכוני מלחמה - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי >>

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי, כי "מתחילת מלחמת 'חרבות ברזל', גויסו אלפי משרתי מילואים, חולקו אמצעי לחימה רבים ואף נעשים שינויים תשתיתיים על מנת להגן על יישובי יהודה ושומרון. כוחות צה״ל והמנהל האזרחי נוקטים בכל הפעולות הנדרשות במטרה לשמור על ביטחון האזרחים והיישובים הישראלים במקביל לביצוע המסיק על ידי האוכלוסייה הפלסטינית בשטחי יהודה ושומרון".

עוד נמסר מדובר צה"ל, כי "על רקע המלחמה הכוחות מנהלים ניהול סיכונים מוגבר והתאמות ביטחוניות בשטח, בייחוד בשטחי המסיק הסמוכים להתיישבות הישראלית לצירים ומוקדי החיכוך בכלל הכוללים תיאום ואבטחה צמודה של כוחות הביטחון".

לסיום הוסיפו ואמרו כי "בכדי לעמוד במשימת הגנת היישוב בצורה הטובה ביותר ומשיח שוטף עם התושבים, הוחלט לתגבר את כמות הכוחות המאבטחת במרחב כדי לחזק את תחושת הביטחון על פני משימות אחרות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד