בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
חשיפת הקול היהודי:

עובד ערבי תיעד בסיס חטיבה והעלה לרשת

עובד שנכנס לחטמ"ר ביו"ש תיעד את הבסיס בוידאו והעלה לטיקטוק. בהמשך הוא נעצר. בשבוע שעבר פורסם בקול היהודי התרעה על העובדים הערבים באותו הבסיס, בצה"ל התעלמו

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ט טבת תשפ"ד - 10:21 31/12/2023
גודל: א א א
פועלים ערבים בבסיס מבוא שילה בבנימין. אילוסטרציה
פועלים ערבים בבסיס מבוא שילה בבנימין. אילוסטרציה

מחדל רודף מחדל וצה"ל ממשיך להעסיק ערבים בתוך בסיסי צה"ל, כולל ערבים מיהודה ושומרון.

לקול היהודי נודע כי ביום חמישי האחרון, תיעד עובד ערבי מחברון את בסיס חטמ"ר יהודה והעלה את התיעוד לרשת הטיקטוק. מדובר בתיעוד של חלק גדול מבסיס החטיבה המרחבית, אליו הוא נכנס לעבוד באישור.

מדובר בבסיס שגם כך נשלט בחלקו מבתים ערבים סמוכים וההגנה עליו מורכבת. תיעוד מדויק של פרטי הבסיס יכול להיות סכנה ביטחונית של ממש.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

רק בשבוע שעבר פרסמנו בקול היהודי כי עובדים ערבים הוכנסו לעבודה בבסיס המדובר. אלא שכאשר פנינו לדובר צה"ל, אלו ערכו בדיקות וחזרו אלינו עם התשובה לפניה אינם מעוניניים להגיב. במקרים אחרים בהם פרסמנו מקרים שכאלו, בצה"ל הגיבו כי העובדים הערבים עוברים בדיקות ביטחוניות ונכנסים לבסיס על פי המדיניות של צה"ל ומשרד הביטחון. אלא שכאמור, בדיקות שכאלו לא הואילו לצה"ל וכאמור, הפועל הערבי שתיעד את הבסיס הוכנס למרות הבדיקות הביטחוניות.

כאשר הדבר התגלה ביצע מח"ט יהודה תחקיר ובמהלך הלילה שבין חמישי לשישי החשוד נעצר בחברון. בצה"ל אומרים כי העובד הערבי נכנס באישור לבסיס וכי בעקבות האירוע והתחקיר "חודדו נהלים". 

עובדים ערבים בסיסי צה"ל - תופעה רחבה ומסוכנת

כמה ימים לפני האירוע פרסמנו כי ערבים הכניסו משאית עם לוחית של הרשות הפלסטינית לתוך אותו בסיס.

ביום חמישי פרסמנו כי בבסיס בדרום בו מוחזקים מחבלי נוחבא מסתובבים באופן חופשי פועלים ערבים ובדואים, מצלמים, נכנסים לאזור בו כלואים המחבלים ואף מסתובבים בסמוך למשרדים מסווגים. במקרה זה צה"ל סירב להגיב לפניית הקול היהודי.

בשנים האחרונות אנו מסקרים את התופעה של כניסת ערבים לבסיסים, ומאז תחילת המלחמה למרות המידע המודיעיני הרב שהיה לחמאס הדבר לא השתנה.

כך למשל קיבלנו במערכת הקול היהודי תלונות אודות העסקת פועלים במוצב בישוב עפרה, בחטמ"ר יהודה ואף בבסיס אוגדת איו"ש. 

בנוסף דיווחנו על פועלים דרוזים מכפרים ברמת הגולן הנאמנים למשטר הסורי שעובדים במוצבים אסטרטגיים בחרמון. 

בעבר פרסמנו שורת ארוכה של כתבות אודות שיפוץ בסיסים בידי פועלים ערבים ברחבי הארץ, וגם לאחר פרוץ המלחמה דיווחנו על כניסת פועלים ערבים לבסיסים שונים כולל בסיסים מסווגים של חיל האוויר.

לפני כמה חודשים חשפנו כי אחד מפורעי שומר חומות שהיה מעורב באירוע של הצתת תחנת משטרה בזמן המלחמה, עבד בשיפוץ צוללות בבסיס חיל הים בחיפה.

בעבר חשפנו גם כי פעיל פלג צפוני - חמאס ישראל, שהעלה פוסט תמיכה במחבלים מתאבדים, עבד בחברה שמבצעת ויזות צבאיות עבור צה"ל ומסיעה לוחמים.

לפני כחמש שנים הבאנו תיעוד בלעדי ממחנה תבץ בבקעת הירדן שהופקר לחלוטין לטובת קבלן ערבי מהעיירה יטא בהר חברון, אשר סיפר כי הוא מתקין גם את המצלמות ואמצעי האבטחה בבסיס.
מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה.

תגובת דובר צה"ל

מדובר צה״ל נמסר לקול היהודי: "גדוד המילואים 5060 עצר ביום חמישי האחרון חשוד בחברון, אשר צילם בניגוד לנהלים את בסיס חטיבת יהודה לפני מספר ימים. כניסתו של החשוד לבסיס אושרה בליווי, לצרכי עבודה. האירוע תוחקר וחודדו הנהלים. החשוד הועבר להמשך טיפול כוחות הביטחון".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד