בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ח"כ קושניר לשר דרעי: "מדוע חזרת בך משלילת תושבות לרוצחים?"

לאחר הפרסום בקול היהודי כי השר דרעי החליט שלא לשלול את תשבותם של רוצחי אלכסנדר לבלוביץ' הי"ד, שיגר ח"כ קושניר שאילתא דחופה לשר דרעי

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' תשרי תשפ"א - 14:17 22/09/2020
גודל: א א א

לאחר הפרסום בקול היהודי: חבר הכנסת אלכס קושניר מ'ישראל ביתנו' הגיש שאילתא דחופה לשר הפנים אריה דרעי, לאחר שהאחרון קבע כי לא תישלל תושבותם של המחבלים שרצחו את אלכסנדר לבלוביץ' הי"ד.

בשאילתא, שהוגשה אתמול, כתב קושניר "לאחרונה, השר קבע שלא תישלל תושבות של בני משפחות רוצחי אלכסנדר לבלוביץ', וזאת חרף התנסחותו, ב-2017 כי יפעל בתוקף נגד המרצחים".

"רצוני לשאול", הוסיף ח"כ קושניר, "מדוע השר חזר בו מהוראתו לשלול את מעמד התושבות של משפחות הרוצחים?".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לבלוביץ', נרצח בידי מספר ערבים שיידו אבנים לעבר רכבו בערב ראש השנה לפני חמש שנים. בדרכו לביתו בשכונת ארמון הנציב בירושלים, ארבו לו חמשה נערים ערבים שחזרו מהרצאה של השייח ראאד סלאח. הנערים יידו אבנים לעבר רכבו והוא נרצח במקום.

בית המשפט הרשיע את מידיי האבנים בעבירה של הריגה בלבד, ולא ברצח. לאחר מכן הם נשפטו לתקופות מאסר שונות. שופטי בג"ץ אף מנעו את הריסת בתיהם.

שר הפנים אריה דרעי פתח בניסיון לשלול מהם את מעמד התושבות, אולם בעקבות עתירת ארגון השמאל המוקד להגנת הפרט, כפי שפורסם לראשונה בקול היהודי, משך דרעי בשבוע שעבר את הבקשה והודיע שלא ישלול להם תושבות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד