בע"ה י"א כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טרור האבנים: 70 אירועי טרור ו-5 פצועים ב-7 ימים בלבד

עלייה משמעותית נרשמה השבוע ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי, על רקע הצגת עסקת המאה. נהג אוטובוס ולוחם מג"ב נפצעו מאבנים, נוסעת נפגעה חרדה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' שבט תש"פ - 11:56 02/02/2020
גודל: א א א
(הצלה ללא גבולות, יו"ש)
(הצלה ללא גבולות, יו"ש)

ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי נרשמו השבוע קרוב ל-70 אירועי טרור, בהם נפצעו 5 נוסעים.

מדובר על עלייה משמעותית באירועי טרור האבנים, ככל הנראה על רקע הצגת עסקת המאה והעיסוק הציבורי בסוגיית הריבונות בשטחי יהודה ושומרון.

ברוב האירועים מדובר על השלכת בקבוקי תבערה או אבנים לעבר רכבים פרטיים של אזרחים, לעבר אוטובוסים וכן לעבר כוחות הבטחון. כמו כן, במהלך השבוע הציתו ערבים שטחים חקלאיים וחסמו כבישים באמצעות צמיגים בוערים.

בתחילת השבוע נפצע נהג אוטובוס מאבנים שיידו לעברו ערבים סמוך לישוב תקוע שבגוש עציון. באירוע אחר טופלה בידי מד"א נפגעת חרדה, כשהותקפה באבנים סמוך לעמנואל שבשומרון.

באירוע אחר באזור ביר נבאללה שבבנימין, נפצע לוחם מג"ב באורח קל בשעה שעשרות ערבים התפרעו ותקפו את כוחות הבטחון באבנים, בקבוקי תבערה וירי זיקוקים בכינון ישיר. באירוע אחר התפרעו עשרות ערבים סמוך למחסום קלנדיה והשוטרים במקום ביצעו ירי באוויר בשל חשש לסכנת חיים.

שני ערביות נפצעו באורח קל, ככל הנראה בשל טעות בזיהוי.

חשוב לציין כי אירועים רבים יותר התרחשו ככל הנראה במהלך היומיים האחרונים, אך רק אלו שנרשמו ביומן האינתיפאדה המושתקת הגיעו לידינו. צה"ל לא מדווח על אירועי הטרור המתרחשים לעבר כוחות צה"ל במהלך פעולות מבצעיות מידי לילה.

לרשימת האירועים המלאה >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד