בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טרור הרמדאן המצולם

במהלך הימים האחרונים התבצעו אירועי תקיפה רבים של יהודים. חלק מהאירועים מתועדים ומועלים לרשתות החברתיות תוך שילוב מוזיקה ערבית. ח"כ בן גביר לשר אוחנה: "תחזיר את השקט והביטחון לתושבי ירושלים".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תשפ"א - 11:13 18/04/2021
גודל: א א א
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

בשבוע בו עם ישראל עבר מיום זיכרון לעצמאות ובחודש בו מדינת ישראל מציינת את שיחרור ירושלים והחלת הריבונות על כל חלקיה – מוכיחה המציאות שהאמת רחוקה ותמונות אנטישמיות שאילו היו קורות במדינה אחרת היו מקפיצים את כל צמרת המדינה לצד ארגונים וליגות שונות בקריאה לראשי המדינות בחו"ל לעשות כל שביכולתם לעצור את התופעה החמורה. 

בתיעוד הראשון שפורסם בסוף שבוע שעבר, נראה ערבי סוטר לשני יהודים חרדים במהלך נסיעה ברכבת הקלה. לדברי אביו של אחד הבחורים, בתחילת האירוע ניסו המחבלים להכשיל את היהודים והושיטו רגל על מנת שיפלו. היהודים עברו להתיישב במקום מרוחק מהמחבלים אך באיזור תחנת 'גבעת התחמושת' הגיעו המחבלים לידם, ובעת שהרכבת נעצרה בתחנה, סטרו לשני היהודים וברחו מהרכבת. במהלך שתוכנן מראש הם תיעדו את התקיפה והפיצו את הסרטון בחשבון הטיקטוק האישי של הצלם.
בליל שישי עצרה המשטרה ערבי בן 21 מבית חנינה שהיה שותף לפשע ותיעד את התקיפה האנטישמית. הערבי שסטר ליהודים טרם נעצר.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

באירוע נוסף מליל שבת, ערבים רבים רגמו באבנים יהודי חרדי שעשה את דרכו לתפילה בכותל. היהודי נפצע מהאבנים ודימם. הערבים תיעדו את התקיפה וגם במקרה זה העלו את התיעוד לחשבונם.

בחצות ליל שבת, נרגם באבנים רכב ישראלי סמוך לעיר העתיקה בירושלים על ידי ערבים רבים. מהתיעוד אותו העלו הערבים לרשתות החברתיות, נראה הנהג מנסה להסתובב ולחזור על עקבותיו. במשך כל הזמן הזה, ערבים שעברו בסביבתו רגמו את רכבו באבנים. הנהג נפצע.

בסרטון נוסף שצילמו התוקפים, נראים בחורי ישיבה חרדים עולים במדרגות לעבר שער הפרחים בעיר העתיקה, אל מולם מגיע ערבי בן 18 ומעיף את כובעו של בחור הישיבה. חברו של הערבי שהולך אחריו בועט בכובע ומונע מהיהודי להרימו. זהו ככל הנראה המקרה האנטישמי הרביעי שתועד במהלך סוף השבוע ועולה על ידי התוקפים לחשבונם האישי.

אירוע דומה התרחש כאשר שלושה ערבים הלכו מול שני יהודים חרדים ואחד מהם העיף לאחד היהודים את הכובע מראשו וחברו תיעד והעלה לחשבונו. המשטרה עצרה את התוקפים ובית המשפט הורה לשחרר את הערבי י בנימוק כי המעשה אינו מצדיק מעצר. מסרטון נוסף נראים שני הערבים באולם בית המשפט, עומדים סמוך לכסא השופט ומתעסקים במחשב שבאולם.

באירוע נוסף שהתרחש ביום חמישי בצומת נווה יעקב בירושלים, שני ערבים תקפו ושדדו באלימות יהודים חרדים. הערבים גנבו מהיהודי שעון יוקרתי ונמלטו ברכב. הבחור החרדי הספיק לצלם את הרכב ולהעביר את הצילום לידי המשטרה. בהמשך לכך נעצרו 2 ערבים בני 19 ו21 ממזרח ירושלים. מעצרם הוארך עד יום ב׳.

בליל שישי, במהלך התפרעות אלימה של ערבים באזור שער הפרחים שכללה זריקות אבנים ובקבוקים וירי זיקוקים, תקף ערבי שוטר מג"ב והשליכו על הקרקע. גם אירוע זה תוכנן ותועד ובהמשך הועלה לרשתות החברתיות. השוטר נפגע בראשו ונזקק לטיפול רפואי, הערבי נעצר לחקירה.

בעקבות ריבוי התקיפות על רקע לאומני בירושלים, קורא חבר הכנסת עו"ד איתמר בן גביר, יו"ר עוצמה יהודית בקריאה דחופה לשר לביטחון פנים השר אמיר אוחנה: "תחזיר את השקט והביטחון לתושבי ירושלים. לא יתכן שיום אחרי יום אנו שומעים על תקיפות של יהודים בעיר ירושלים ואין תגובה מצד המשטרה, הגיע הזמן להפסיק את המערב הפרוע בעיר ירושלים ולשים קץ להתפרעויות המחבלים בעיר." מסר בן גביר. 
עוד אמר בן גביר: "חוסר ההרתעה והדלת המסתובבת בבתי המשפט הם אלו שמעודדים את המחבלים להמשיך לתקוף יהודים בירושלים. מפליא בעיני איך המשטרה לא ביקשה עיכוב ביצוע של ההחלטה וככל שאכן לא התבקש עיכוב ביצוע זו רשלנות. מכל מקום הגיע הזמן להחמיר את הענישה ולשים סוף להשתוללות הזו".

אריה קינג, סגן ראש עיריית ירושלים אומר ל'קול היהודי': "כיהודי, אני מצפה מכל יהודי שמותקף, לצאת להגנתו באופן של תקיפת המחבל וחיסולו אם הוא מרגיש סכנה לחייו. כסגן ראש העירייה אני מצפה שמשטרת ירושלים תיגדע את ידי המחבלים בשעת מעשה ולא אחרי שהיהודי הותקף, נפצע ופונה לבית חולים. ישנם מאות שוטרים בגזרת שער שכם ומהכרותי את מפקד המחוז החדש שמכיר כל סמטה במזרח העיר, בתוך יום-יומיים, המשטרה תחסל את הטרור המוסלמי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון