בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שלוש שנים לשומר החומות: אף אחד לא הורשע ברצח

הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם הנאשמים בלינץ' ביגאל יהושע הי"ד בלוד, והם לא יואשמו ברצח.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ג' תמוז תשפ"ד - 15:50 09/07/2024
גודל: א א א
יגאל יהושע הי"ד.
יגאל יהושע הי"ד.

שלוש שנים לפרעות תשפ"א, הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם הנאשמים בלינץ' ביגאל יהושע הי"ד בלוד. למרות שלושה מקרי רצח שהיו בפרעות תשפ"א, באף אחד מהמקרים הרוצחים לא הורשעו ברצח.

על פי הסדר הטיעון, הרוצחים לא יואשמו ברצח, על אף שרגמו את רכבו באבנים, אלא רק בחבלה בכוונה מחמירה בצוותא בנסיבות מעשה טרור, חבלה במזיד ברכב ממניע גזעני ומעשה טרור של יידוי אבן לעבר כלי תחבורה.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

ללא אישום ברצח

חוץ מיגאל יהושע הי"ד, שני יהודים נרצחו בפרעות תשפ"א, כאשר אלפי ערבים יצאו לפרוע פרעות ביהודים, וניסו לבצע לינצ'ים בכל הנקרה בדרכם.

דסטאו ביסט הי"ד, בן ה-74, נרצח על ידי ערבים שרכבו על אופניים חשמליים במהלך מבצע שומר החומות. לפי עדויות הנוכחים, פגעו בו הרוכבים בכוונה תחילה, ואף ניסו לחזור ולדרוס את הנוכחים בתחנה ולאחר מכן נמלטו מהמקום. כשלושה שבועות לאחר מכן נפטר ביסט מפצעיו. רוצחיו מעולם לא הואשמו. הקטין שנעצר בחשד לרצח, שוחרר לאחר זמן קצר בלי שהמשטרה הצליחה לקשור בינו לבין הרצח. למרות בקשות המשפחה וארגון "חוננו", השב"כ לא נרתם לחקירה.

אבי הר אבן הי"ד, שהיה מנהל סוכנות החלל הישראלית, אלוף-משנה בצה"ל וחתן פרס ביטחון ישראל, נרצח כתוצאה מהצתת מלון האפנדי בעכו ע"י פורעים ערבים במהלך פרעות תשפ"א. רוצחיו מעולם לא הואשמו, אך כתבי אישום הוגשו כנגד שניים מהמתפרעים והמציתים במקום. הפרקליטות הגישה ערעור על גזר הדין שניתן כנגד אחד המתפרעים, בו קבע בית המשפט שמעשיו ובהם הטחת אבנים לעבר דלת המלון, שבירתה והצתתה, מהווים היזק לרכוש בלבד, וכי ההצתה שביצע אינה מהווה מעשה טרור כהגדרתו בחוק המאבק בטרור, וכי לא בוצעה במסגרת התפרעות.

כנגד חלק מעשרות תוקפיו של מור ג'אנאשווילי, שנפצע קשה בלינץ' אכזרי, התקבלה הרשעה. המחבל כוסאי עבאס הורשע בעבירת מעשה טרור של ניסיון רצח ונגזו עליו 17 שנות מאסר, אך הפרקליטות ערערה בנסיון להחמיר את העונש. בתיק נעצרו תשעה חשודים, חלקם כבר מרצים עונשי מאסר בבית הכלא ונגד האחרים עדיין מתנהלים תהליכים משפטיים. ארבעה מהעצורים שוחררו למעצר בית בכפר מכר הסמוך לעכו, ושניים נוספים הגישו בקשה לשחרור למעצר בית, אחת מהן נדחתה. 

בתקיפה של מרדכי כ"ץ, שנפצע קשה כשערבים עשו בו לינץ' בעכו, בית המשפט המחוזי בחיפה גזר על אחד התוקפים שמונה וחצי שנות מאסר בלבד ופיצויים בסך 75,000. הוא הורשע רק בעבירה של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה ולא בניסיון לרצח.

אלעד ברזילי נפצע אנושות בראשו ושכב במשך תקופה כשהוא מורדם ומונשם בבית החולים. אף אחד לא נעצר בחשד לתקיפה שלו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון