בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הפיגוע בצומת גבעת אסף:

יובל מור-יוסף ויוסף כהן נרצחו בפיגוע - הי"ד

הותרו לפרסום שמותיהם של שני החיילים שנרצחו היום (ה') בפיגוע הירי בבנימין. חייל נוסף עדיין בסכנת חיים

  • ה' טבת תשע"ט - 19:16 13/12/2018
גודל: א א א

ליומן אירועים מתעדכן עם כל ההפגנות בזמן אמת >>

הותרו לפרסום שמותיהם של שני החיילים שנרצחו היום (חמישי) בפיגוע הירי סמוך לצומת גבעת אסף בבנימין.

סמל יובל מור-יוסף הי"ד, בן 20 מאשקלון ורב-טוראי יוסף כהן הי"ד, בן 19 מבית שמש. השניים שרתו בחטיבת כפיר והועלו בדרגה לאחר מותם. יובל מור-יוסף הועלה לדרגת סמל-ראשון ורב-טוראי יוסף כהן הועלה לדרגת סמל. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

חייל נוסף שנפצע בפיגוע ממטופל במרכז הרפואי בירושלים כשמצבו מוגדר קשה מאוד ועדיין נשקפת סכנה לחייו.

   | "ממשלת ישראל חייבת לחשב מסלול מחדש"

הלוויתו של יוסף כהן הי"ד, תערך מחר (שישי) בשעה 10:30 בבית ההלוויות העירוני, רחוב שמגר 26, ירושלים. משם יובא למנוחות בחלקת ברסלב בהר הזיתים בעיר. הלוויתו של יובל מור-יוסף הי"ד תערך גם היא מחר, בשעה 11:00 בבית  העלמין הצבאי באשקלון.

ראש העיר אשקלון, שם התגורר יובל מור-יוסף הי"ד, תומר גלאם אמר כי "העיר אשקלון איבדה היום את אחד מטובי בניה, סמל יובל מור יוסף, זכרו לברכה, שנרצח על ידי מחבלים אכזריים ומוגי לב, חסרי כל צלם אנוש. האויב שלנו מר והוא לא מהסס ולא בוחל בשום אמצעי כדי לפגוע בנו והוא עושה זאת, לצערי, בדרך הקשה ביותר. יצאתי מבית המשפחה לאחר שהצעתי להם את כל הסיוע הדרוש בשעה קשה זו. פגשתי משפחה ערכית ומסורה שעולמה חרב עליה ברגע אחד. אין מילים שיוכלו לנחם הורים שצריכים לטמון את ילדיהם. אין שום הסבר הגיוני לכך. גם לא צריך להיות. ממשלת ישראל צריכה לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לטיפול בטרור, כי ברור מאליו שמשהו פה לא עובד. 

אביו של יוסף כהן סיפר, כי "מדי שבת אנו מקיימים בביתנו מנהג לעבור אחד אחד כל בני המשפחה ולומר תודה. בשבת האחרונה יוסף היקר אמר את הדבר הבא, אז לא הבנו את המשמעות שלו: "אני מודה לקב"ה" הוא אמר "על הזכות שנתן לי להגן על עם ישראל".

אביו החורג של יוסף כהן הי"ד מספר על השבת האחרונה עם בנו:

ראש העיר בית שמש, עליזה בלוך אמרה הערב, כי "שוחחתי הערב עם הוריו של החייל יוסף כהן הי"ד. עלם חמודות שזכיתי להכיר עוד בחייו. הילד גדל בבית שמש ושילב בין אורח חיים חרדי לבין הרצון לשרת ולתת לעם ישראל כולו".

עוד הוסיפה בלוך וסיפרה כי "יוסף התייתם מאביו שהיה רופא שיניים מוכר מאוד בציבור החרדי לפני כ5 שנים. הוא למד בישיבת ברנקו וייס - "דרך חיים" שזכיתי להקים בעיר והיה ילד שובב ומקסים ומלא שמחת חיים. יוסף התגייס לנצח יהודה בשמחה ובאהבה מתוך מטרה לשרת את עם ישראל".

   | ערבי ביצע ירי ונמלט לרמאללה

בסביבות השעה 11:18 התקבל דיווח על מחבל שביצע ירי לעבר מספר יהודים שעמדו בתחנת הסעה בצומת גבעת אסף.

שני נפגעים במצב אנוש טופלו במקום אך כוחות ההצלה נאלצו לקבוע את מותם, ושני פצועים, צעיר כבן 20 במצב אנוש וצעירה במצב קשה פונו לקבלת טיפול רפואי במרכזים הרפואיים הדסה עין כרם ושערי צדק בירושלים. מבית החולים נמסר כי הפצועה היא אזרחית.

רכב המחבלים נמלט מהזירה ונמצא סמוך לעין תות שעל ציר הזבל בין בית אל ליישוב פסגות. על פי פרטים ראשוניים שטרם אומתו, מחבל ירד מרכב, ביצע ירי לעבר יהודים שעמדו בתחנת ההסעה בצומת, ועלה על הרכב שנמלט מהמקום.

כוחות גדולים הוזעקו למקום והאזור נסגר לתנועה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' אומר בתגובה לפיגוע הקשה בגבעת אסף: "אחרי התוצאות הקשות של הפיגוע עכשיו הבית היהודי חייב לדרוש מנתניהו לסגור באופן מידי את הצירים ביהודה ושומרון לתנועת פלשתינים ולהעביר בשבוע הבא את החוק שלנו להסדרת ההתיישבות הצעירה. אסור לנו להיות אחראים להפקרת דם יהודי".

מדובר בפיגוע שמתרחש במרחש של קילומטרים בודדים מצומת עפרה בה התרחש הפיגוע ביום ראשון בו נפצעו שבעה יהודים.

   | לאחר הפיגוע: הפגנות מחאה בעשרות מוקדים

יהודים רבים יצאו להפגנות ספונטאיות בעשרות מוקדים שונים, ואלו נמשכות עד לשעות הערב. בחלק מהמקומות אף חוסמים המפגינים את הכביש לתנועת כלי רכב של ערבים.

בין היתר נערכות הפגנות ב: צומת גבעת אסף, צומת שילה, צומת מעלה לבונה, צומת יצהר, צומת חטמ"ר שומרון, צומת תפוח, צומת צמח בצפון, צומת שבי שומרון, צומת קרית ארבע, צומת עתניאל ועוד.

ליומן אירועים מתעדכן עם כל ההפגנות בזמן אמת >>

הכתבה הזו לא באה ברגל...

בכדי שנוכל להמשיך לייצר תקשורת יהודית-עצמאית אזו זקוקים לכם!

תרום עכשיו והיה שותף להשמעת הקול היהודי!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד